سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم:

نخستین درمانگاه طب سنتی در قم راه اندازی می‌شود

مقدمات جذب دانشجو در دانشکده طب سنتی این دانشگاه انجام شده و نخستین گروه این دانشجویان از بهمن ماه امسال در مقطع دکتری تخصصی در این دانشکده پذیرش می شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به افتتاح دانشکده طب سنتی در آینده نزدیک در استان گفت: با توجه به گرایش و علاقه مردم استان به مقوله طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی قم با اخذ مجوز ایجاد دانشکده طب سنتی مقدمات استفاده از طب سنتی در فضائی علمی را فراهم کرد.

دکتر سید شمس الدین حجازی با بیان اینکه تا پیش از این برخی افراد سودجو که هیچگونه سابقه طبابت و درمان یا مدرک معتبر در حوزه پزشکی را نداشتند اقدام به سوء استفاده از مقوله طب سنتی و درمان بیماران می‌کردند افزود: با راه اندازی دانشکده طب سنتی در محیطی علمی آخرین دستاوردها و تلاش های صورت گرفته در زمینه طب سنتی در اختیار دانشجویان و بیماران قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: با حضور دانشجویان طب سنتی سطح ارائه خدمات به شهروندان در این عرصه ارتقاء می‌یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: مقدمات جذب دانشجو در دانشکده طب سنتی این دانشگاه انجام شده و نخستین گروه این دانشجویان از بهمن ماه امسال در مقطع دکتری تخصصی در این دانشکده پذیرش می شوند.

حجازی تصریح کرد: این نخستین گروه از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم هستند که در مقطع دکتری تخصصی پذیرش می شوند.

وی با بیان اینکه همزمان با ایجاد این دانشکده و با توجه به نیازهای موجود نخستین درمانگاه طب سنتی نیز در قم راه اندازی می شود اظهار داشت: در این درمانگاه پزشکان متخصص طب سنتی حضور دارند و اقدام به ویزیت و درمان بیماران می کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم ادامه داد: در کنار این درمانگاه نخستین داروخانه طب سنتی نیز ایجاد می شود که با اخذ مجوزهای لازم مطابق با استاندارد های موجود، داروهای سنتی مربوط به درمان بیماران را ارائه می کند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١٠-١٣٩٢, ١٣:١٩

   

پر مبحث ترین ها