سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم :

مبلغان دینی در فرهنگ سازی افزایش جمعیت اهتمام جدی داشته باشند

این دغدغه مورد توجه مسئولان کشور است اما با بهره‌گیری از آموزه‌های قرآنی و اهل بیت(ع) و توجه به مفاهیم والای دینی از جمله قناعت، توکل به خدا و پرهیز از طمع می‌توان زندگی را به شکل پویا و بانشاط اداره کرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم بر تلاش و اهتمام روحانیون و مبلغان دینی برای فرهنگ سازی افزایش جمعیت تأکید کرد.

حجت‌الاسلام عباس اسکندری در جلسه پرسنلی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم اظهار کرد: سیاست تحدید جمعیت در دهه‌های گذشته به دلیل محدودیت‌های مالی و امکانات اعمال شد. پس از جنگ تحمیلی این محدودیت‌ها می‌بایست برداشته می‌شد اما غفلت‌هایی صورت گرفته و متاسفانه شاهد کاهش نرخ رشد جمعیت هستیم.

وی با تشریح آسیب‌ها و مخاطرات کاهش نرخ رشد جمعیت در سال‌های آینده گفت: بررسی‌های علمی و کارشناسی نشان می‌دهد اگر جمعیت با همین وضع پیش برود، کشور به تدریج دچار پیری می‌شود و به دنبال آن جمعیت کشور کاهش پیدا خواهد کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم به هشدارهای مقام معظم رهبری در مورد پیرشدن جمعیت کشور اشاره کرد و خواستار فرهنگ‌سازی افزایش جمعیت توسط روحانیون و مبلغان دینی و چهره‌های تاثیرگذار فرهنگی شد.

حجت‌الاسلام اسکندری تاکید کرد: کسانی که به فکر آینده کشور و نظام اسلامی و در اندیشه ترویج اسلام ناب و فرهنگ اهل بیت(ع) هستند باید برای فرهنگ سازی افزایش جمعیت اهتمام جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه بعضی از خانواده‌ها نگران مشکلات مالی افزایش فرزندان هستند تصریح کرد: این دغدغه مورد توجه مسئولان کشور است اما با بهره‌گیری از آموزه‌های قرآنی و اهل بیت(ع) و توجه به مفاهیم والای دینی از جمله قناعت، توکل به خدا و پرهیز از طمع می‌توان زندگی را به شکل پویا و بانشاط اداره کرد.

حجت‌الاسلام اسکندری در پایان این جلسه از تعدادی کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم که بیشترین تعداد فرزند را دارند به صورت نمادین قدردانی کرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١٠-١٣٩٢, ٠٨:۵٨

   

پر مبحث ترین ها