سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دلبري خبر داد:

بودجه سال 93 شهرداري قم فردا به شوراي اسلامی شهر تقدیم می‌شود

لايحه بودجه سه شنبه با حضور خبرنگاران و برخي از مسئولان به شوراي اسلامي شهر قم تقديم مي‌شود.
شهردار قم از پايان كار تنظيم بودجه سال 93 شهرداري قم خبر داد و گفت: لايحه بودجه سه شنبه به شوراي اسلامي شهر قم تقديم مي‌شود.

محمد دلبري در سي و هفتمين جلسه علني و رسمي شوراي اسلامي شهر قم با تبريك ايام مبارك ربيع‌الاول و همچنين نهم تا نوزدهم دي‌ماه كه هفته بصيرت نام‌گذاري شده است، گفت: انشاالله در آخرين روز از هفته بصيرت مردم ولايتمدار قم در سالروز قيامت تاريخي اين شهر براي تجديد عهد و پيمان به ديدار مقام عظماي ولايت مي‌شتابند.

وي از دبير و رئيس ستاد دهه بصيرت تقدير كرد و با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستاي ديدار مردم قم با مقام معظم رهبري اظهار داشت: در اين روز 4 هزار نفر از مردم قم به ديدار رهبر معظم انقلاب مي‌روند كه اميدواريم با همت و تلاش مجموعه مديريت شهري و دستگاه‌هاي استان همچون سنوات قبل ديداري خاطره‌انگيزي رقم بخورد.

شهردار قم در بخش ديگري از سخنان خود از پايان كار تنظيم بودجه سال 93 شهرداري خبر داد و گفت: لايحه بودجه سه شنبه با حضور خبرنگاران و برخي از مسئولان به شوراي اسلامي شهر قم تقديم مي‌شود.

وي در ادامه از مردم قم كه در ايام محرم و صفر نسبت به سياه پوش كردن سطح شهر اقدام كردند قدرداني كرد و افزود: با همكاري همه مردم از جمله كسبه و بازاريان و تلاش عوامل شهرداري، چهره شهر قم را در شأن حرم اهل بيت تبديل كرد.

وي در پايان بر لزوم برگزاري جلسات منظم با حضور اعضاي شوراي اسلامی شهر و استاندار قم به منظور رفع مسائل و مشكلات شهر با همدلي و همفكري تاكيد كرد.

لزوم حمايت از تعاوني‌ها در راستاي عمران و آباداني شهر

شهردار قم بر لزوم حمايت از تعاوني‌ها تاكيد كرد و گفت: گام نخست براي سرمايه‌گذاري در سطح شهر حمايت از تعاوني‌ها است كه اين مهم به عمران و آباداني شهر مي‌انجامد.

محمد دلبري بر ضرورت حمايت شورا از تعاوني‌هاي مسكن تاكيد كرد و ابراز داشت: گام نخست در راستاي موضوع مهم سرمايه‌گذاري كه دغدغه شورا و شهرداري است حمايت از تعاوني‌ها است.

وي با اشاره به ضرب‌المثل قطره قطره جمع گردد وانگهي دريا شود، اذعان داشت: تعاوني‌ها ظرفيت‌هاي بسيار خوبي براي سرمايه‌گذاري در سطح شهر هستند.

شهردار قم تصريح كرد: ما بايد يك بسته تشويقي براي تعاوني‌هاي مسكن، سرمايه‌گذاري و چند منظوره ايجاد كنيم كه اينها بتوانند در راستاي توانمند سازي اقتصادي شهروندان اقدام كنند.

وي با بيان اينكه اين موضوع با اصل 44 قانون اساسي همخواني دارد، خاطرنشان كرد: بايد طوري برنامه‌ريزي كنيم كه تعاوني‌ها مجددا احيا شوند.

شهردار قم افزود: مجموعه شهرداري مي‌تواند با در نظرگرفتن بسته‌هاي تشويقي، مردم را به تشكيل تعاوني‌هاي محله‌اي و منقطه‌اي تشويق و ترغيب كند تا با جمع‌آوري سرمايه‌هاي خُرد خود نسبت به آباداني محله خويش اقدام كنند.

دلبري بر لزوم تشكيل شركت‌هاي عمران و آباداني با استفاده از منابع خُرد مردم به همت شهرداري و حمايت شوراي اسلامی شهر تاكيد كرد و گفت: امروز آمار نقدينگي مردم قم در سپرده ها در بانك‌ها جزو شهرهاي اول كشور است.
وي اظهار داشت: با وجود اينكه قم در نقديندگي مردم جزو اولين‌ها در كشور است اما در مصرف جزو آخرين قرار دارد.

شهردار قم افزود: بانك‌ها نقدينگي مردم را جمع‌آوري مي‌كنند اما اين نقديندگي را در تهران و شهرهاي ديگر مصرف مي‌كنند كه لازم است تا ما از اين ظرفيت در بحث عمران و آباداني قم استفاده كنيم.

وي تصريح كرد: اگر مردم بدانند وقتي در پروژه‌اي سرمايه‌گذاري مي‌كنند به جاي 18 درصد، 40 درصد سود به دست مي‌آورند قطعا استقبال مي‌كنند و ما بايد شهرمان را با همين منابع خرد مردم قم بسازيم.

دلبري گفت: باور من اين است كه ما اگر اين جذابيت را ايجاد و اين سياست را بتوانيم پياده كنيم كه مردم قم با سرمايه‌هاي نقديندگي خود را كه از رقم قابل توجهي برخوردار است در عمران و آباداني شهر مشاركت كنند قطعا موفق‌تر از اين خواهند بود كه يك سرمايه‌گذار از شهري ديگر بياوريم.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١٠-١٣٩٢, ٠٧:٣٢

   

پر مبحث ترین ها