سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رحيميان: خدمت در قم افتخار بزرگی برای مدیران است

حجت الاسلام رحیمیان خدمتگزاری در نظام اسلامی و زیر سایه نایب امام زمان(عج) را نوعی فرصت و افتخار بزرگی برای مدیران دانست و گفت: نعمت های خداوند را باید به خودمان یادآوری کنیم تا یادمان نرود کجا بودیم و الان کجا هستیم.
تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: خدمتگزاری در قم که پایگاه خیزش اسلام ناب و تشیع است افتخار بزرگی برای مدیران استان است.

اولین جلسه شورای اداری استان قم پس از انتصاب استاندار جدید، در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

در ابتدای جلسه شورای اداری استان قم که غروب شنبه همزمان با نهم ربیع الاول، سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(ع) در شبستان تازه تاسیس مسجد مقدس جمکران برگزار شد، حجت الاسلام محمد حسن رحیمیان تولیت مسجد جمکران خدمتگذاری در قم را افتخار بزرگی دانست که نصیب مدیران دستگاه‌ها و نهادهای قم شده است.

حجت الاسلام رحیمیان در ادامه به حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: مراسم اربعین امسال فوق تصور و برنامه ریزی همه ما بود.

وی گفت: جاذبه امام حسین(ع) و جذبه مسجد جمکران و انتصاب این مکان مقدس به صاحب عزا (امام زمان) باعث شد با اینکه آمادگی زیادی برای برگزاری این مراسم نبود با یک اعلام، چند صد هزار نفر از مردم بی پیرایه و با کمال اخلاص در این مراسم شرکت کردند.

تولیت مسجد جمکران با بیان اینکه گروه های مختلف مردم از کوچک و بزرگ مسیر حرم حضرت معصومه(س) تا مسجد جمکران را با پای پیاده طی کردند تصریح کرد: بیشتر جمعیت زن ها بودند و یک نمایش عظیم از عفاف و حجاب زن های مسلمان که رهروان راه زینب کبری و فاطمه زهرا هستند را شاهد بودیم.

وی از تلاش همه دستگاه های استان قم که در راستای برگزاری این مراسم تلاش کرده اند تشکر کرد.

یادمان نرود کجا بودیم و کجا هستیم

حجت الاسلام رحیمیان خدمتگزاری در نظام اسلامی و زیر سایه نایب امام زمان(عج) را نوعی فرصت و افتخار بزرگی برای مدیران دانست و گفت: نعمت های خداوند را باید به خودمان یادآوری کنیم تا یادمان نرود کجا بودیم و الان کجا هستیم.

وی اظهار کرد: در طول تاریخ هیچ زمانی نبوده که یک دولت و نظام، زیرسایه نایب امام زمان و ولی فقیه فعالیت کند.

تولیت مسجد مقدس جمکران تاکید کرد: خدمت در این نظام به ویژه در قم که پایگاه خیزش اسلام ناب و تشیع است سعادت و نعمت بزرگی است که خداوند به ما عنایت کرده است.

وی انجام وظیفه به نحو احسن و فعالیت مضاعف مدیران را خواستار شد و گفت: نکند برخی افراد در سایه فعالیت در نظام اسلامی به احکام اسلام جفا کنند و در جراید نسبت به احکام قرآن و اسلام بی مهری و ایجاد تشکیک کنند.

حجت الاسلام رحیمیان اظهار کرد: در پرتو خون شهدا، نعمت ولایت و امنیت نصیب ما شده و آنهایی که به اسلام و مسلمات اسلام و مقررات و احکام قرآن پشت پا بزنند به سرنوشت شومی دچار می شوند.

سید حسن رضوی مدیرعامل آب منطقه‌ای و فرجی مدیرعامل شرکت گاز استان قم از دیگر سخنرانان این مراسم بودند که در مورد افزایش مصرف آب و گاز هشدار دادند و خواستار صرفه جویی در مصرف انرژی و آب شدند.

از نکات قابل توجه این جلسه حضور نمایندگان برخی مراجع عظام تقلید بود که در جلسات قبلی سابقه نداشته است.

در پایان این مراسم از نهادهایی که در راستای برپایی عزاداری اربعین حسینی از حرم مطهر حضرت معصومه(س) تا جمکران مشارکت داشتند تقدیر شد.

شهرداری، صداوسیما، هلال احمر، اطلاعات، سپاه، تبلیغات اسلامی، معاونت سیاسی امنیتی و فرمانداری قم از جمله نهادهایی بودند که در این مراسم از مدیران کل و روسای آنها قدردانی شد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-١٠-١٣٩٢, ٠٧:٣۴

   

پر مبحث ترین ها