سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

با سخنرانی آیت الله سبحانی؛

جشنواره بین المللی امام خمینی(ره) در قم برگزار می‌شود

در این جشنواره آیت الله العظمی سبحانی به عنوان سخنران اصلی و آیت الله حسینی بوشهری، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی و پروفسور رابرت گلیو از انگلستان سخنرانی خواهند کرد.
دبیر جشنواره بین المللی امام خمینی (ره) از برگزاری این جشنواره با سخنرانی آیت الله سبحانی در قم خبر داد.

حجت الاسلام سید کاظم سیدباقری ظهر شنبه در مصاحبه مطبوعاتی که در معاونت پژوهش حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار داشت: جشنواره بین المللی امام خمینی(ره) ویژه اندیشه سیاسی با هدف شناسایی و تشویق محققان و پژوهشگران دانش سیاسی اسلام در قم برگزار می‌شود.

وی با اشاره به حضور مهمانان خارجی از کشورهای مالزی، عراق، سوریه، پاکستان و انگلستان در این جشنواره بیان داشت: جشنواره بین المللی امام خمینی(ره) از ساعت هشت تا 12 سوم بهمن ماه در سالن دارالشفا برگزار می‌شود.

دبیر جشنواره بین المللی امام خمینی(ره) با اشاره به اهداف برگزار این جشنواره عنوان کرد: شناسایی و تشویق محققان و اندیشه وران عصر دانش سیاسی اسلام، زمینه سازی و ایجاد فرصت برای ارتقا و تقویت و توسعه مطالعات سیاسی در اندیشه سیاسی بنیانگذار جمهوری اسلامی از اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی ابراز کرد: آشنایی و عمق بخشی به آگاهی های جامعه و حوزه های علمی، رصد مطالعات و سیاسی آثار اندیشه سیاسی امام (ره)، شناسایی ظرفیت‌ها و تنوانمندی‌های پژوهش حوزویان و پژوهشگران سیاسی اسلام از اهداف دیگر برگزاری این جشنواره است.

250 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد

حجت الاسلام سیدباقری تصریح کرد: به بیش از 500 مراکز علمی، حوزوی و دانشگاهی فراخوان شرکت در این جشنوراه ارسال شد که طی آن 250 اثر به دبیرخانه رسید.

وی با بیان این که در این جشنواره 10 نفر از کسانی که آثار شایسته داشتند، تقدیر می‌شوند، عنوان کرد: در این جشنواره آیت الله العظمی سبحانی به عنوان سخنران اصلی و آیت الله حسینی بوشهری، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی و پروفسور رابرت گلیو از انگلستان سخنرانی خواهند کرد.

حجت الاسلام سیدباقری عنوان کرد: پژوهشگاه فرهنگ و علوم اسلامی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مجمع جهانی اهل بیت، جامعه المصطفی، معاونت بین المللی و پژوهش حوزه علمیه، دانشگاه ادیان و مذاهب، دانشگاه مفید از جمله موسسات و نهادهایی هستند که در برگزاری این جشنواره همکاری داشته اند.

دبیر جشنواره بین المللی امام خمینی (ره) با اشاره به برگزاری چندین نشست در این جشنواره بیان کرد: امید است با برگزاری این جشنواره پیرامون اندیشه سیاسی امام خمینی (ره) فرهنگ سازی شود و همجنین در این جشنواره گزارشی از اندیشه سیاسی اسلام در کشورهای آلمان، ترکیه، مصر ارائه می‌شود.

وی افزود: جهت دهی پژوهش های حوزوی و دانشگاهی به سوی نیازهای پژوهشی، اهتمام به نوآوری در تولیدات علمی در عرصه اندیشه سیاسی اسلام، تقویت فرهنگ رقابت علمی سالم در میان پژوهشگران اندیشه سیاسی و ارتباط و تعامل اثربخش با واحدهای پژوهشی از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

همکاری 210 نیروی تخصصی در برگزاری جشنواره

همچنین در ابتدای این نشست خبری نایب رئیس مطالعات سیاسی حوزه علمیه در سخنانی اظهار کرد: 210 نیروی تخصصی که دارای تحصیلات عالی حوزوی و دانشگاهی هستند در برگزاری این جشنواره همکاری داشته اند.

مسعود پورفرد با بیان این که اندیشه امام خمینی(ره) 50 ساله می‌شود، ادامه داد: هر شخصی وظیفه دارد که برای ترویج اندیشه سیاسی رهبر کبیر انقلاب فعالیت داشته باشد و جشنواره بین المللی امام خمینی(ره) در این جهت برگزار می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-١٠-١٣٩٢, ٠٧:۴١

   

پر مبحث ترین ها