سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

صالحی منش: افزایش کیفیت نان قم باید در اولویت باشد

استاندار قم در اين بازديد با اشاره به كسب جايگاه ويژه استان قم در كشورگفت: حضور زائران اقصي نقاط جهان در قم و مجاورين كريمه اهل بيت(ع) مي‌بايست قم از هر جهت خصوصا كيفيت نان نمونه باشد.
استاندار قم، وضعیت ذخیره سازی گندم را مطلوب توصیف کرد و گفت: برنامه‌هاي ذخيره سازي و كيفيت پخت نان باید در اولويت كاري باشد.

حجت الاسلام محمد صادق صالحی منش در بازدید از سیلوهای ذخیره سازی گندم که با حضور دهناد معاونت برنامه ریزی استانداری، فرماندار، رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت، رئیس اتاق اصناف تولیدی - خدمات فنی، اعضای هئیت مدیره اتحادیه صنف نانوایان و تنی چند از مسئولان اجرائی استان انجام شد، از بخش‌هاي مختلف اين سيلو از جمله آزمايشگاه گندم، اتاق كنترل، سيلوهاي ذخيره سازي و بخش تحويل گندم به نانوايي‌ها بازديد کرد.

وی در این بازدید، وضعیت ذخیره سازی گندم را مطلوب توصیف کرد و با ابراز خرسندی از کیفیت عرضه نان در استان قم بر آموزش صنف نانوایان تأکید کرد.

استاندار قم در اين بازديد با اشاره به كسب جايگاه ويژه استان قم در كشورگفت: حضور زائران اقصي نقاط جهان در قم و مجاورين كريمه اهل بيت(ع) مي‌بايست قم از هر جهت خصوصا كيفيت نان نمونه باشد.

وی با اشاره به تمهيدات لازم جهت ذخيره سازي گندم، افزود: مسئولان امر از هم اكنون بايد برنامه‌هاي ذخيره سازي و كيفيت پخت نان را در اولويت كاري خود قرار دهند.

حجت الاسلام صالحی منش اضافه كرد: نان براي مردم مسئله مهمي است و همه بايد در جهت ارتقاء كيفيت آن تلاش كنيم.

وی با بيان اينكه نان مهمترين قوت مردم، خصوصا طبقه ضعيف جامعه است، اتخاذ برنامه ريزي‌هاي مناسب در جهت افزايش حجم ذخيره سازي گندم استان را خواستار شد.

آموزش به سیصد نفر از کارگران شاغل در نانوایی‌های قم

رئیس اتاق اصناف تولیدی - خدمات فنی نیز در این دیدار، خلاصه‌ای از وضعیت نانوایان تحت پوشش اتحادیه نانوایان را ارائه کرد و بیان داشت: ماهیانه 8 هزار تن آرد خبازی بین 816 واحد صنفی نانوائی استان توزیع می‌شود که بصورت مستقیم پنج هزار فرصت شغلی را ایجاد کرده است.

سیدجواد دهناد در ادامه افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از سیصد نفر از کارگران شاغل در نانوایی‌ها توسط مراکز فنی و حرفه‌ای استان آموزش‌های لازم را دیده‌اند مضافا اینکه آموزش بهداشت نانوایی‌ها همواره مورد تأکید است.

وی اعلام کرد بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده توسط پژوهشکده اداره غله کیفیت نان در استان قم رتبه اول کسب کرده است و جای دارد از همه مسئولان ذیربط در بخش نان تقدیر و تشکر شود.

بازديد استاندار قم از مصلاي قدس

استاندار قم همچنین با حضور در مصلاي قدس قم از مراحل بازسازي و مرمت آن بازديد نمود.

حجت الاسلام صالحي منش در حاشيه اين بازديد ضمن دريافت گزارش از روند بازسازي، ابراز اميدواري كرد تا با اختصاص اعتبارات مورد نياز، مراحل مرمت و بازسازي مصلاي قدس قم هر چه زودتر به اتمام برسد.

گفتني است اين مصلا پس از انقلاب شكوهمند اسلامي براي اقامه نماز جمعه ساخته شد و در سالهاي اخير به علت ترميم آن نماز جمعه در شبستان امام خميني (ره) حرم مطهر كريمه ي اهل بيت (س) برگزار مي‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١٠-١٣٩٢, ٠٧:٢٣

   

پر مبحث ترین ها