سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فرمانده قرارگاه قرب کوثر خاتم‌الانبیاء(ص) اعلام كرد:

اجرای 70 پروژه در قم با اعتبار بیش از یک میلیارد تومان

90 درصد کارهای این قرارگاه عمرانی و 10 درصد دیگر آن فرهنگی‏، آموزشی‏ و ورزشی است و کل سپاه در این ماموریت‌ها مشارکت داشته و همچنین گروه‌های دانشجویی و مردمی نیز همکاری‌هایی دارند.
فرمانده قرارگاه قرب کوثر خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: 70 پروژه در استان قم به اعتبار یک میلیارد و 159 میلیون تومان اجرا می‌شود.

سردار سید ضیاء الدین حزنی در مراسم افتتاح 18 پروژه محرومیت زدایی در استان قم که پیش از ظهر سه شنبه با حضوراستاندار قم، فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع) و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در تالار معصومیه استانداری قم برگزار شد‏، اظهار داشت: 70 پروژه در قم توسط قرارگاه قرب کوثر خاتم‌الانبیاء (ص) به اعتبار یک میلیارد و 159 میلیون تومان اجرا می‌شود که 923 میلیون تومان آن تاکنون پرداخت شده است.

وی ادامه داد: 17 مورد مسجد و حسینیه، گلزار شهدا،‌ کتابخانه، خانه عالم، مجتمع ورزشی،‌ پروژه‌های آبرسانی،‌ جاده، خانه بهداشت، سرویس‌های بهداشتی،‌ غسال خانه و پایگاه بسیج و ایتام از جمله آنها است.

فرمانده قرارگاه قرب کوثر خاتم‌الانبیاء (ص) بیان داشت: گروه های تخصصی قرارگاه خاتم الانیا در قم برای انجام 32 پروژه قرارداد دارند و 6 گروه مردمی نیز مشارکت دارند.

اجرای 20 پروژه در قم به اعتبار 450 میلیون تومان

وی ابراز کرد: برای اجرای 20 پروژه در استان قم با سپاه قرارداد داریم که اعتبار آن 450 میلیون تومان است و همچنین قرارگاه صاحب الزمان(عج) برای انجام 12 پروژه در قم قرارداد منعقد کرده که اعتبار آن 162 میلیون تومان است.

سردار حزنی افزود: هر فعالیتی که قرارگاه خاتم الانبیا در داخل و خارج از کشور انجام می‌دهد باید در جهت آمادگی رزمی باشد و هیچ پروژه‌ای نمی‌توانیم انجام دهیم که به آمادگی رزمی این قرارگاه مربوط نشود.

وی عنوان کرد: پروژه‌هایی که در داخل کشور انجام می‌شود باید بیشتر از 100 میلیارد تومان بوده و پروژه‌هایی که در خارج از کشور انجام می‌شود بالای هزار میلیارد تومان باشد و سود آن در مناطق محروم کشور هزینه شده و نصیب این قرارگاه نمی‌شود.

مشاور فرمانده کل سپاه عنوان کرد: رضایت خدا و کمک به رفع فقر و محرومیت از کشور، پیوند مردم با نظام‏،‌ حل مشکلات مناطق محروم دورافتاده و کمک به حوزه‌های علمیه و مساجد از اهداف قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) در خدمت رسانی است.

وی افزود: 90 درصد کارهای این قرارگاه عمرانی و 10 درصد دیگر آن فرهنگی‏، آموزشی‏ و ورزشی است و کل سپاه در این ماموریت‌ها مشارکت داشته و همچنین گروه‌های دانشجویی و مردمی نیز همکاری‌هایی دارند.

12 هزار و 612 پروژه در کل کشور اجرا شده

فرمانده قرب کوثر قرارگاه خاتم الانبیا(ع) تصریح کرد: 12 هزار و 612 پروژه تاکنون در کل کشور انجام شده که از جمله آن 802 مورد آن مجتمع‌های ورزشی‏، ‌663 خانه بهداشت‏، احداث 33 هکتار زمین‏، 2 هزار کیلومتر جاده روستایی و تعدادی مسجد و غسال خانه بوده است.

وی با بیان این که تعدادی غسالخانه در مناطق بسیار دورافتاده کشور احداث شده، عنوان کرد: هنگامی که احداث یک غسالخانه در یک روستا به اتمام رسید اهالی آن بسیار خوشحال شدند به طوری که فردی از آن روستا به دلیل ذوق بسیار زیاد سکته کرد و دردم جان سپرد و اولین کسی بود که در آن غسال خانه‏ او را غسل دادند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١٠-١٣٩٢, ١٣:١٩

   

پر مبحث ترین ها