سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استاندار قم:

حمایت ناشران قم را به بزرگترین قطب فرهنگی اهل بیت(ع) تبدیل می‌کند

امید است از ظرفیت و امکانات نمایشگاه کتاب در قم بیشترین استفاده را کرده و در جهت ترغیب به کتاب خوانی و نهادینه کردن آن گام های اساسی برداشته شود.
استاندار قم گفت: رونق صنعت نشر و تقویت ناشران می‌تواند شهر قم را به بزرگ‌ترین قطب فرهنگی اهل بیت(ع) تبدیل کند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق صالحی منش در افتتاح نهمین دوره نمایشگاه کتاب در استان قم که غروب شنبه با حضور آیت الله العظمی سبحانی، شهردار قم و جمعی از مدیران استان در مجتمع ناشران قم برگزار شد، اظهار داشت: شهر قم یکی از مراکز مهم نشر علوم اهل بیت(ع) در جهان شناخته شده و این شهر فرصت بالقوه‌ای در کشور است که می‌تواند به بزرگ‌ترین قطب فرهنگی اهل بیت(ع) تبدیل شود.

وی در این زمینه ادامه داد: این امر ما را برآن می‌دارد که به ضرورت تبلیغ پرداخته و از نیروهای انسانی نهادها و مراکز علمی در پیش بردن اهداف اسلامی شیعی استفاده کرده و با رونق صنعت نشر و تقویت ناشران در جهت اشاعه فرهنگ اسلامی گام برداریم.

استاندار قم با بیان این که کتاب در رشد حیات اجتماعی تاثیر زیادی دارد، ابراز داشت: روح جامعه در پرتو این مهم بارور می‌شود و میراث فرهنگی و تمدن اسلامی مملو از کتاب‌های بزرگان است و همه همت اولیای دین اسلام رهنمون کردن بندگان خدا به سوی روشنایی کتاب بوده است.

وی با بیان این که حضور ناشران و بیوت علما و مراجع در تعاونی ناشران جایگاه ویژه‌ای به این مجتمع داده است، افزود: میان اعضای تعاونی ناشران، کسانی وجود دارند که در جشنواره‌های مختلف کتاب از جمله کتاب سال حوزه، جوایز نفیس و لوح‌هایی دریافت کرده‌اند و ناشرانی چندین بار به عنوان برگزیده و ممتاز انتخاب شده‌اند.

حجت الاسلام صالحی منش عنوان کرد: امید است از ظرفیت و امکانات نمایشگاه کتاب در قم بیشترین استفاده را کرده و در جهت ترغیب به کتاب خوانی و نهادینه کردن آن گام های اساسی برداشته شود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-١٠-١٣٩٢, ٠٨:٠٠

   

پر مبحث ترین ها