سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بنایی: با گروه‌های تفرقه انگیز و افراطی مقابله می‌کنیم

وظیفه قانونی و شرعی مسئولان و مدیران دستگاه ها است که به قوانین مصوب در کشور و به خصوص در شهر قم عمل و اهتمام ویژه ای به آن داشته باشند.
معاون سیاسی امنیتی استانداری قم گفت: ما نسبت به سرنوشت آینده قم دغدغه داشته و تلاش می‌کنیم طرح‌ها و پروژه‌هایی در قم اجرا شود که عظمت این شهر در آن لحاظ شده و مشخص شود که یک پروژه قرار است به کجا منتهی شود.

حجت الاسلام والمسلمین علی بنایی در مراسم تودیع و معارفه معاون سیاسی امنیتی استانداری قم که قبل از ظهر دوشنبه با حضور استاندار و مدیران دستگاه اجرایی قم در تالار معصومیه استانداری قم برگزار شد، ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و هفته وحدت اظهار داشت: ما نسبت به سرنوشت آینده قم دغدغه داشته و تلاش می‌کنیم طرح‌ها و پروژه‌هایی در این شهر اجرا شود که عظمت قم در آن لحاظ شده و مشخص شود که یک پروژه قرار است به کجا منتهی شود.

وی بیان داشت: عده ای به هر دلیلی نمی‌خواهند بین شهر قم و نظام ارتباط برقرار باشد و با توجه به این که قم مرکز انقلاب است باید این شهر در سطح ملی و فراملی مطرح شود.

نماینده سابق مردم قم در مجلس با اشاره به چشم انداز شهر قم عنوان کرد: هدف ما این است که با برنامه جامع شهر قم رشد و ترقی کند و مردم در کمال آرامش به وظایف خود عمل کنند.

وی افزود: با همه نیروها و فعالان سیاسی استان تعامل برقرار کرده و در به کارگیری نیروهای ولایی و معروف به اعتدال اقدام خواهیم کرد.

حجت الاسلام بنایی عنوان کرد: امروز ساکنان و زائران حرم کریمه اهل بیت(ع) بیش از هر زمان دیگری به آرامش نیاز دارند و تلاش می‌کنیم با الهام از رهنمودهای مقام معظم رهبری و همگان نسبت به عواقب زیان بار افراط گرایی هوشیار بوده و در جهت ترویج مکتب شیعی قدم برداریم.

از ظرفیت نخبگان اتفاده می‌شود

وی با اشاره به اولویت‌های کاری خود عنوان کرد: از ظرفیت نخبگان و حوزه‌های علمیه استفاده و برای آنها برنامه ریزی کرده و سرلوحه برنامه خود قرار می‌دهم.

معاون استاندار قم بیان کرد: برای هم افزایی دستگاه‌های قضایی و اجرایی تلاش خواهم کرد و گام بزرگی برای تحقق اهداف دولت تدبیر و امید برداشته و با شناسایی موانع و پیشرفت در قم برنامه کوتاه مدت و بلند مدت خواهد داشت.

حجت الاسلام بنایی در این زمینه با بیان این که مردم قم نجیب هستند، اضافه کرد: برای رسیدن به اهداف موانع را برداشته تا شاهد رشد و آبادانی شهر قم باشیم و از سعه صدر و دیدگاه‌های مدیران ارشد و ممتاز استان قم استفاده خواهم کرد تا گفتمان جدیدی بر پایه اصول و آرمان‌های انقلاب ایجاد شود.

وی ادامه داد: نسبت به فعالیت گروه های تفرقه انگیز هوشیار بوده و تلاش می‌کنیم پاسخگوی جوانان انقلابی و بصیری باشیم تا بر سرمایه انقلاب اسلامی افزوده شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قم ابراز کرد: امام جعفر صادق(ع) می‌فرماید که حرم خداوند در زمین‏، مکه‏ حرم پیامبر اسلام مدینه، حرم امام علی(ع) نجف و حرم من و فرزندان من قم است؛ این حدیث والا بودن شهر قم را نشان می‌دهد و معلوم می کند تا زمانی که امام زمان(عج) ظهور کنند شهر قم حرم اهل بیت(ع) است.

وی با بیان این که حرمت قم به خاطر حرم بودن آن است،‏ افزود: حرم به مکانی گفته می‌شود که دارای محدودیت‌ها و ویژگی‌های خاص است و امام جعفر صادق(ع) حرمتی را برای حرم قائل شده و چهار حرم را عنوان کرده است.

حجت الاسلام بنایی با بیان این که صرف این که قم، حرم است قم حرم نمی‌شود و باید شئون آن رعایت شود، یادآور شد: چندین مسئله در شئون یک حرم است که باید رعایت شود و امنیت مهم ترین آن‌ها است که با حرم عجین شده و در قرآن کریم ذکر شده که امنیت با حرم قرین است و نمی شود تصور کرد که شهر قم حرم اهل بیت(ع) است اما امنیت نداشته باشد.

حرم باید امنیت داشته باشد

معاون سیاسی امنیتی استانداری قم با تاکید بر این که یکی از شریط ضروری حرم، امنیت آن است، افزود: امنیت برای اولین بار از قول حضرت ابراهیم(ع) در قرآن کریم ذکر شده و از خداوند خواسته شده که در برابر استرس و ترس و نگرانی امنیت ایجاد شود.

حوزه‌های علمیه امنیت حرم را دوبرابر می‌کند

حجت الاسلام بنایی در این زمینه ادامه داد: نباید در حرم ترس و نگرانی باشد تا مردم آرامش داشته و به کار و تحصیل خود بپردازند و وجود حوزه های علمیه اهمیت امنیت در این شهر را دوبرابر می کند.

وجود حرم با افراط و تفریط سازگار نیست

معاون سیاسی امنیتی استانداری قم عنوان کرد: وجود حرم با افراط و تفریط‏ و ضد قانون عمل کردن سازگار نبوده و نخواهد بود و در حرم باید قانون مداری و قانون پذیری رعایت شود و از اعمالی که موجب هنجارشکنی شود، جلوگیری خواهیم کرد.

وی افزود: وظیفه قانونی و شرعی مسئولان و مدیران دستگاه ها است که به قوانین مصوب در کشور و به خصوص در شهر قم عمل و اهتمام ویژه ای به آن داشته باشند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قم تصریح کرد: اگر در شهر امنیت لحاظ و قانون اجرا شود برای مردم اعتدال و عقلانیت ایجاد خواهد شد و این دو مسئله از یکدیگر جدا نمی شوند.

وی بیان کرد: اعضای شهر قم باید رفتاری اعتدال داشته باشند و لازمه آن ایمان و امید به رسول خدا(ص) است و باید مردم احساس کنند که کارها بر وفق مراد پیش می رود.

کارکرد شهر قم بین المللی است

معاون سیاسی امنیتی استانداری قم عنوان کرد: کارکرد شهر قم بین المللی است و اخبار این شهر در صدر جهان منتشر می شود و رسانه‌های جهانی با اعمال سلایق خود و کم یا زیاد کردن و یا با بزرگ نمایی اخبار این شهر را منعکس می‌کنند.

حجت الاسلام بنایی یادآور شد: مدیران باید نسبت به خبرهای منتشر شده در شهر قم احساس مسئولیت کرده و برای ایجاد آرامش و امنیت در این شهر مقدس تلاش کنند.

وی افزود: ما با نصیحت و خیرخواهی، هر دیدگاه‌ها و طرحی که به ارتقای شهر قم کمک کند را با دیده منت می‌پذیریم و از مدیران می‌خواهیم نسبت به امور شهر قم حساس باشند و مطالبات لازم را بیان کنند.

معاون استاندار قم ضمن تقدیر از شرکت کنندگان در این مراسم عنوان کرد: از بیوت مراجع عظام و همچنین از حجت الاسلام عرب انصاری که شاهد زحماتشان در شهر قم بودیم تشکر می‌کنم.

حجت الاسلام بنایی در پایان بیان کرد: از همه ظرفیت‌های ملی و فراملی در آبادانی شهر قم استفاده و به منویات رهبری و اهداف دولت تدبیر و امید عمل کرده و امیدواریم خدمت ناچیزمان مورد رضایت امام زمان(عج) قرار بگیرد.

گفتنی است حجت الاسلام والمسلمین علی بنایی نماینده مردم قم در دوره هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی بود و هم اکنون مشاور پارلمانی قوه قضائیه و رئیس موسسه آموزش عالی طلوع مهر می‌باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-١٠-١٣٩٢, ١٣:٣۴

   

پر مبحث ترین ها