سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امام جمعه قم در واکنش اقدام اخیر دبیرکل سازمان ملل:

بحران سوریه بدون نقش آفرینی جمهوری اسلامی ایران حل شدنی نیست

بروز شده : ۴-١١-١٣٩٢, ١٣:۵٢    نسخه چاپی    
همه مردم دنیا از این اقدام خلاف عرف سیاسی و دیپلماتیک فهمیدند که پس گرفتن دعوت دبیرکل سازمان ملل با فشار آمریکا بوده و این امر نشان داد که وی دست نشانده شیطان بزرگ آمریکا است.
امام جمعه قم با انتقاد از پس گرفته شدن دعوت جمهوری اسلامی به نشست ژنو 2 این اقدام را عملی بر خلاف عرف سیاسی خواند و گفت: بحران سوریه بدون نقش آفرینی جمهوری اسلامی ایران حل شدنی نیست.

حجت الاسلام والمسلمين سید محمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به فرا رسیدن ۲۳ ربیع الاول سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه(س) به شهر مقدس قم اظهار داشت: حضرت فاطمه معصومه(س) در سال ۲۰۱ هچری قمری و در روز ۲۳ ربیع الاول به عنوان مهمان وارد شهر قم شدند که بعد از اندک زمانی به میزبان مبدل شدند.

وی گفت: امام رضا(ع) برادر بزرگوار این بانوی کرامت فرمودند هر شخصی که فاطمه معصومه(س) را با معرفت زیارت کند خداوند بهشت را بر او واجب می‌کند و زائری که با زیارت آن حضرت بهشتی می‌شود باید مراقب رفتار و اعمال خود باشد تا این توفیق از وی سلب نگردد.

برگزاری مراسم ورود نمادین حضرت معصومه(س) روز شنبه ۵ بهمن ماه

حجت الاسلام سعیدی، عنوان کرد: آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) با همکاری سایر دستگاه‌ها و نهادهای استان مراسم ورود نمادین حضرت فاطمه معصومه(س) را روز شنبه پنجم بهمن ماه از میدان معصومیه برگزار می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری نشست ژنو برای حل بحران در کشور سوریه اظهار داشت: در هفته جاری نشست ژنو برای حل مشکلات کشور سوریه با دعوت سازمان ملل و نقش آفرینی آمریکا و برخی از کشورهای غربی برگزار شد تا کشورهای موثر و تاثیرگذار منطقه بتوانند راه حلی برای برون رفت سوریه از بحران پیدا کنند.

ایران از موثر‌ترین کشورهایی است که برای حل مشکل سوریه و برنامه دارد

تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) با بیان اینکه، ایران اسلامی از موثر‌ترین کشورهای منطقه بوده و برای حل مشکل سوریه طرح و برنامه دارد افزود: در ابتدای هفته دبیرکل سازمان ملل از ایران برای حضور در این نشست دعوت می‌کند که بعد از مدتی این دعوت بدون هیچ دلیل پس گرفته می‌شود.

وی تصریح کرد: همه مردم دنیا از این اقدام خلاف عرف سیاسی و دیپلماتیک فهمیدند که پس گرفتن دعوت دبیرکل سازمان ملل با فشار آمریکا بوده و این امر نشان داد که وی دست نشانده شیطان بزرگ آمریکا است.

حجت الاسلام سعیدی، ادامه داد: معلوم نیست این نشست که با حضور قاتلان مردم سوریه برگزار می‌شود چه خروجی و راه حلی خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های خود با اشاره به فعالیت‌های گروه‌های تکفیری در کشورهای اسلامی گفت: علت این همه دشمنی که بر علیه مسلمانان و اسلام وجود دارد آن است که دشمنان از اسلام ضربه‌های بسیای خورده‌اند.

امام جمعه قم اضافه کرد: فتنه گروه‌های تکفیری در کشورهای اسلامی همانند پاکستان، عراق و سوریه به اوج خود رسیده و در حقیقت علت اصلی ان حسادت و کینه دشمنان نسبت به پیامبر(ص) و اهل بیت ایشان است.

تکفیری‌ها خطر بزرگی برای جهان اسلام‌اند

وی عنوان کرد: امروز که انقلاب اسلامی مکتب اهل بیت(ع) را جهانی کرده است، گروه‌های تکفیری و دشمنان اسلام تحمل چنین وضعیتی را ندارند.

حجت الاسلام سعیدی، تکفیری‌ها را خطر بزرگی برای جهان اسلام برشمرد و اظهار داشت: در این شرایط وظیفه داریم تا وحدت را هم در داخل و هم در عرصه جهانی حفظ کنیم که راه حل آن تنش زدایی در بین امت اسلام است.

امام جمعه قم، با بیان اینکه باید نسبت به دشمنان مکتب اهل بیت(ع) تهدید زدایی کنیم افزود: باید معارف ناب اهل بیت(ع) را برای تشنگان معارف اسلامی در سراسر دنیا تبیین و اشائه دهیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١١-١٣٩٢, ١٣:۵٢

   

پر مبحث ترین ها