سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شورای هیئت‌های مذهبی قم رتبه برتر کشور را کسب کرد

بروز شده : ٨-١١-١٣٩٢, ١٧:٣۵    نسخه چاپی    
حجت‌الاسلام نجاریان‌زاده با اشاره به کاهش آسیب‌های عزاداری در قم و ارتقای جایگاه هیئت‌های مذهبی، این دستاورد مهم را مرهون همکاری تنگاتنگ شورای هیئت‌های مذهبی با اداره کل تبلیغات اسلامی استان دانست.
معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: شورای هیئت‌های مذهبی استان قم به عنوان شورای برتر در کشور معرفی شد.

حجت‌الاسلام محمود نجاریان‌زاده پیش از ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی با ارسال لوح تقدیر، شورای هیئت‌های مذهبی استان قم را به عنوان شورای برتر در دوره 4 ساله فعالیت شورای سوم معرفی کرد.

وی ساماندهی هیئت‌های مذهبی استان و آسیب‌شناسی عزاداری‌ها در این استان را مهم‌ترین فعالیت اداره کل تبلیغات اسلامی و شورای هیئت‌های مذهبی استان ذکر کرد و با تشریح برخی فعالیت‌های این شورا اظهار کرد: آموزش رابطان امداد و نجات، آتش نشانی، بهداشت، امنیتی، سایت، قرآنی، فرهنگی و ورزشی هیئت‌های مذهبی از جمله این فعالیت‌ها بوده است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، برگزاری 10 دوره جشنواره قرآنی، فرهنگی و ورزشی هیئات مذهبی در ماه مبارک رمضان را از دیگر فعالیت‌های شورای هیئات مذهبی بیان کرد و افزود: برگزاری 4 دوره نمایشگاه توانمندی‌های هیئت‌های مذهبی، آموزش مربیان قرآنی هیئت‌های مذهبی، برگزاری دوره آموزشی مسئولان هیئت‌های مذهبی، برگزاری همایش جوان و معنویت با حضور هیئت‌های مذهبی جوان و تشکل‌های دینی سازمان جوانان، تهیه و توزیع شناسنامه هیئت‌های مذهبی و جمع آوری اطلاعات هیئت‌های مذهبی، راه اندازی سایت ویژه شورای هیئت‌های مذهبی، تهیه نرم افزار در قالب بانک اطلاعاتی هیئت‌های مذهبی، برپایی همایش نقش هیئت‌های مذهبی در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی، دیدار مسئولان هیئت‌های مذهبی استان با مراجع عظام تقلید و... از دیگر فعالیت‌های مهم شورای هیئت‌های مذهبی در استان قم است.

حجت‌الاسلام نجاریان‌زاده با اشاره به کاهش آسیب‌های عزاداری در قم و ارتقای جایگاه هیئت‌های مذهبی، این دستاورد مهم را مرهون همکاری تنگاتنگ شورای هیئت‌های مذهبی با اداره کل تبلیغات اسلامی استان دانست و افزود: خوشبختانه اعضای شورای هیئت‌های مذهبی دغدغه ارتقای فرهنگ دین در جامعه به ویژه در بین هیئت‌های مذهبی دارند و این ویژگی مایه افتخار برای مجموعه‌های فرهنگی و تبلیغی است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-١١-١٣٩٢, ١٧:٣۵

   

پر مبحث ترین ها