سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س):

امام خمینی(ره) با هدف گیری سیاسی بر اساس اسلام به پیروزی رسید

امام(ره) هویت دینی مسلمانان را به خودشان بازگرداند و نه تنها شخصیت محبوب ملت ایران بلکه الگویی برای مردم جهان و به یک شاخص تبدیل شدند.
تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: یکی از رازهای موفقیت امام خمینی (ره) هدف گیری سیاسی بر اساس اسلام و داشتن اراده قاطع بود که قدرت را بر اساس اسلام از شیاطین گرفت و دین حق را در جامعه حاکم کرد.

حجت الاسلام والمسلمين سید محمد سعیدی در مراسم ویژه آغاز دهه فجر و گرامیداشت سالروز ورود امام خمینی(ره) به کشور که قبل از ظهر شنبه با حضور با حضور نیروهای مسلح استان و سپاه علی بن ابی طالب(ع)، استاندار، مسئولان، طلاب و روحانیون، دانش آموزان و اقشار مختلف مردم در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد، اظهار داشت: یکی از رازهای موفقیت امام خمینی(ره) هدف گیری سیاسی بر اساس اسلام و داشتن اراده قاطع بود که قدرت را بر اساس اسلام از شیاطین گرفت و دین حق را در جامعه حاکم کرد.

وی ادامه داد: مشرکان از پایه گذاری اسلام ناخوشایند بودند و به همین دلیل بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مبارزات با اسلام زیاد شده است.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) عنوان کرد: خداوند به پیامبر گرامی اسلام(ص) فرمود که ما تو را تایید کرده و از سوی خداوند برای تو یاری می‌رسانیم و همه مومنان نیز تو را یاری خواهند کرد.

امام خمینی(ره) به شرق و غرب وابسته نبود

وی افزود: پیش از انقلاب اسلامی اگر در نقطه‌ای قیام، انقلاب یا حرکتی صورت می‌گرفت عمال آنها به شرق یا غرب وابسته بود اما امام خمینی(ره) با شعار نه شرقی نه غربی آن تئوری نادرست و وابستگی‌ها را کنار گذاشت.

حجت الاسلام سعیدی تصریح کرد: در راس انقلاب اسلامی یک فقیه قرار داشت که وابسته به هیچ یک از دانش های جهان نبود و طبق بیان قرآن و اهل بیت(ع) رفتار کرد.

وی بیان داشت: صدق، صفا و هوشیاری امام(ره) علاوه بر استعدادهای خدادادی مورد تایید خداوند بود و اگر در جایی سازش با دشمن و انحراف رخ می‌داد، امام (ره) هشدار داده و از آن فاصله می‌گرفتند.

امام جمعه قم عنوان کرد: در پیروزی انقلاب اسلامی عده‌ای از چپی‌ها علاقمند به شرکت در انقلاب بودند اما امام خمینی(ره) فرمودند که در پیروزی به این چنین افراد متوسل نمی‌شویم.

وی ابراز کرد: در کشورهای دیگر همچون مصر که انقلابی ایجاد شده به دلیل نداشتن رهبر سیاسی الهی به پیروزی نرسیده‌اند و امید است آن ها نیز با مرجعیت شیعی بتوانند به پیروزی رسیده و شر دشمن را به خودشان بازگردانند.

حجت الاسلام سعیدی با اشاره به سخنی از امام صادق(ع) بیان کرد: در هر عصری خداوند بندگان صالح خود را برای حفظ دین ماموریت می دهد؛ کسانی باید دین را در برابر تهاجم فرهنگی و جاهلان حفظ کنند.

وی ادامه داد: رهبر کبیر انقلاب با بازگشت به کشورمان پس از تبعید، پرچم عزت و افتخار را با نام اسلام برافراشتند و موثرترین نظام را در عصر کنونی پایه گذاری کردند.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) بیان کرد: امام(ره) هویت دینی مسلمانان را به خودشان بازگرداند و نه تنها شخصیت محبوب ملت ایران بلکه الگویی برای مردم جهان و به یک شاخص تبدیل شدند.

وی یادآور شد: هنوز پس از سال‌ها که از رحلت امام خمینی(ره) می گذرد خللی در راه ایشان وارد نشده و راه ایشان پایان نیافته است، راه امام(ره) مقاومت است و بیداری مسلمانان راه امام(ره) را گسترده کرده است.

امام خمینی(ره) فرهنگ تسلیم را به فرهنگ مقاومت تبدیل کرد

حجت الاسلام سعیدی تصریح کرد: امام (ره) برای خدا قیام کردند و با سخن از اسلام، قرآن و اهل بیت(ع) فرهنگ تسلیم را به فرهنگ مقاومت تبدیل کرد و مردم با فریاد ایشان فریاد سردادند و یکپارچه قیام کردند.

وی ابراز داشت: امام خمینی(ره) یادآور قیام انبیای الهی هستند و با هیچ قیامی در جهان به جز قیام پیامبران خدا قابل مقایسه نیست.

امام جمعه قم با بیان این که مردم فطرت پاکی دارند و از ظلم بیزارند، افزود: بنیانگذار انقلاب اسلامی می‌خواستند بگویند که فقط در برابر خدا باید تسلیم شد و مردم عزتمند هستند و امام(ره) به مردم اعتماد به نفس دادند.

وی افزود: برخی روایات به قیام امام خمینی(ره) نظر دارد همچون در روایتی از امام صادق(ع) که ذکر شده مردی در قم قیام می‌کند و مردم را به سوی حق فرا می‌خواند و بر گرد آن مرد مردم حلقه می‌زنند و هیچ چیز حتی گردبادها هم نمی‌توانند مردم را از گرد این مرد بزرگ پراکنده کند و آنها هرگز از جنگ خسته نمی‌شوند.

حجت الاسلام سعیدی عنوان کرد: امید است رازهای پیروزی انقلاب اسلامی تداوم یابد و آن را حفظ کرده و به دیگران منتقل کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١١-١٣٩٢, ١۶:۴۵

   

پر مبحث ترین ها