سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نايب رئيس كميسيون امنيت ملي:

فعالیت غیرقانونی عده ای در داخل کشور نگران کننده است

به برکت انقلاب اسلامی حزب الله لبنان در برابر امریکا ایستادگی کرده و سید حسن نصرالله که خود را مقلد مقام معظم رهبری عنوان می‌کند و به انقلاب اسلامی تعلق و وابستگی دارد از توافق هسته‌ای ایران ابراز خوشحالی داشته و در دلیل این احساس خود بیان کرده‌است که احساس می‌کنم رهبر معظم انقلاب اسلامی از این توافق راضی هستند.
نايب رئيس كميسيون امنيت ملي مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت برخی افراد که در داخل کشور منطق خشونت را ایجاد می‌کنند و با اجازه خود اقدام‌های ناشایستی در برخی نقاط کشور انجام می‌دهند بسیار نگران کننده است و ما باید این جریانها را مهار کنیم.

منصور حقیقت‌پور شامگاه یکشنبه در دومین روز از جشن ویژه دهه فجر که به همت مجمع هماهنگی پیروان خط امام(ره) و رهبری در مسجد سید معصوم قم واقع در منطقه نیروگاه قم برگزار شد؛ در ابتدای سخنانش به زبان ترکی اظهار داشت: از اینکه در حضور شما هستم، خوشحال هستم و امید است خدا توفیق دهد تا بتوانیم از برکات انقلاب اسلامی به اندازه کافی استفاده کنیم.

حقیقت‌پور با بیان اینکه یکی از بزرگ‌ترین پدیده‌های قرن‌های گذشته ایجاد انقلاب اسلامی ایران بوده است، افزود: انقلاب اسلامی به تمام معنا یک انقلاب بود و توانست نظام ارزشی را در داخل کشور، منطقه و حتی در جهان تغییر دهد و این انقلاب دستاوردهای فراوانی دارد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: شاید به این دلیل که ما در داخل کشور خودمان هستیم نتوانیم به خوبی دستاوردهای این انقلاب را احساس کنیم اما اگر قدری در مجامع بزرگ تری قرار بگیریم تا اندازه بسیار زیادی، بزرگی حرکت مردم را در ایجاد انقلاب متوجه می‌شویم.

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران توانست نظام ارزشی و مکتب پربار اسلام را که در گذشته در حاشیه قرار داشت به متن زندگی مردم وارد کند و به موجب آن اندیشه سید جمال الدین اسدآبادی که در پی ایجاد حکومت اسلامی بود، به وقوع پیوست.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پیش از انقلاب به قوانین اسلامی در جامعه عمل نمی‌شد و فکر مسلمانان به مسائل فردی معطوف شده بود و کسی نمی‌توانست ارزش‌های دینی را مطرح کند زیرا مورد تعقیب و تهدید قرار می‌گرفت.

وی افزود: پیش از انقلاب اسلامی تفسیر آیات جهاد قرآن کریم ممکن نبود زیرا ساواک آن فرد را دستگیر می‌کرد و همچنین اگر متوجه می‌شدند کسی سابقه دین و دیانت دارد از گزینش او در دانشگاه‌ها پرهیز می‌کردند.

رونق ارزش‌های دینی با ایجاد انقلاب اسلامی

حقیقت‌پور با بیان اینکه انقلاب اسلامی ارزش‌های دینی را احیا کرد، عنوان داشت: ارزش‌های دینی در ابعاد مختلف همچون سیاسی و اجتماعی در جامعه رونق گرفت و پس از انقلاب اسلامی دشمن همواره درصدد ایجاد فشار بر مردم انقلابی شد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران بر پایه حکومت شیعی بود و شاید کسانی در پی ایجاد حکومت دینی بودند اما چون انقلاب آن‌ها بر پایه شیعه و آموزه‌های آن نبوده به نتیجه نرسیدند.

وی یادآور شد: با انقلاب اسلامی یک مدل حکومتی دینی بر پایه آموزه‌های دینی به نام ولایت فقیه ایجاد شد و در عصر غیبت امام زمان(عج) باید تابع مرجع واجد شرایط باشیم و او پاک‌ترین و شجاع‌ترین و فاضل‌ترین فرد دینی و حاکم حکومت اسلامی است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه گاندی، رهبر کشور هند مورد تایید ما است، ابراز داشت: با حکومت اسلامی، ولایت فقیه ایجاد شد و پس از انتخاب ولی فقیه خیال ما آسوده شد و این مدل از حکومت را شیعه می‌تواند ارائه دهد و خوب است ساعت‌ها به خاطر این امتیاز انقلاب اسلامی بحث کنیم.

وی یادآور شد: تبلیغات علیه اصل ولایت فقیه صورت می‌گیرد و دیده شد در فتنه 88 عده‌ای در خیابان‌های تهران که دلشان از جای دیگری پر بود اصل ولایت فقیه را نشانه گرفتند و ما می‌دانیم آن‌ها چرا آن حرکات را انجام دادند.

نايب رئيس كميسيون امنيت ملي مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی به همه مردم جرات داد، عنوان کرد: به موجب انقلاب اسلامی افرادی که در گذشته در مرتبه بالایی قرار داشتند پایین آمده و فقها جرات پیدا کردند و فقیران نیز توانستند فعالیت کنند، مدیران حاضر انسان‌های سالمی هستند البته از همه آنها دفاع نمی‌کنم.

وی با بیان اینکه فردی با تقوا، عالم و مجاهد در رأس حکوت اسلامی قرار دارد، افزود: انقلاب موجب شد ما بتوانیم مردانگی خود را حفظ کنیم زیرا قبل از انقلاب غیرتی برای ما نمانده بود.

ما می‌توانیم نیازهای هسته‌ای خود را تولید کنیم

حقیقت‌پور یادآور شد: به موجب انقلاب اسلامی ما از سلطه امریکا خارج شدیم و از لحاظ علمی بسیار پیشرفت کردیم به گونه‌ای که در حال حاضر رتبه اول علمی در منطقه را دارا هستیم و می‌توانیم اکتشاف‌های علمی و نیازهای هسته‌ای خود را خودمان تولید کنیم و اگر محدودیت‌ها نباشد می‌توانیم غنی سازی کنیم و کشورهای اطراف ما اجازه این کار‌ها را ندارند.

وی عنوان کرد: 50 هزار مستشار امریکایی پیش از انقلاب در ایران حضور داشت و مردم ایران اجازه انجام کاری را نداشتند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به آثار انقلاب اسلامی در داخل کشور افزود: انقلاب اسلامی در سطح منطقه تاثیر بی‌نظیری داشته و آموزه‌های این انقلاب در قالب بیداری اسلامی منتقل شده است.

دلیل خوشحالی سید حسن نصرالله از توافق هسته‌ای ایران

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به برکت انقلاب اسلامی حزب الله لبنان در برابر امریکا ایستادگی کرده و سید حسن نصرالله که خود را مقلد مقام معظم رهبری عنوان می‌کند و به انقلاب اسلامی تعلق و وابستگی دارد از توافق هسته‌ای ایران ابراز خوشحالی داشته و در دلیل این احساس خود بیان کرده‌است که احساس می‌کنم رهبر معظم انقلاب اسلامی از این توافق راضی هستند.

وی افزود: امروز کشورهای زیادی به دشمن کمک می‌کنند، در کنار ارتش سوریه بسیجیان بسیار زیادی حضور دارند و تاکنون 120 هزار نفر شهید شده‌اند و مردم در پی آن هستند که حکومت را در دست بگیرند.

وی ابراز داشت: آثار انقلاب اسلامی در جهان را امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری درک می‌کنند و ما کمتر متوجه می‌شویم؛ این انقلاب به طور قاطع موجب فروپاشی شوروی شد و دشمنان را پوچ کرد.

حقیقت‌پور با بیان اینکه اندیشه انقلاب اسلامی گلوی امریکا را گرفته، ادامه داد: عربده کشی امریکا از مستی است و آنها می‌گویند گزینه نظامی روی میز است، اگر جرئت دارند اولین اشتباه را انجام دهند که ما به آنها گفته‌ایم اولین اشتباهتان، آخرین اشتباه خواهد بود.

بزرگی امریکا دلیل عاقل بودنش نیست

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: به بزرگی امریکا نباید نگاه کرد که دلیل بر عاقل بودنشان نیست، امریکایی‌ها به ما باختند و هزاران میلیارد هزینه کردند، کشته دادند و صدام را خودشان از میان برداشتند.

وی ادامه داد: امریکا در عراق ارتش بعثی را از هم پاشید و ما سپاسگزار این جهالت آنها هستیم و آنها در سوریه نیز شکست می‌خورند.

حقیقت‌پور با بیان اینکه انقلاب اسلامی امریکا و اسرائیل را ذلیل کرد، ادامه داد: ما تمام منافع آنها را در سطح منطقه کنترل می‌کنیم و هزاران موشک آنها را نابود می‌کند.

در ژنو دو هیچ چیز دستگیر امریکا نشد

وی افزود: ما امریکا را تعقیب می‌کنیم تا به جغرافیای طبیعی خودش بازگردد و امریکا باید از کشورهای اسلامی خارج شود و دیده شد که در ژنو دو هیچ چیز دستگیرشان نشد و آن از آثار انقلاب اسلامی بود و باید قدردان انقلاب باشیم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر محمد مرسی متکبر نمی‌شد و همچون سید حسن نصرالله دست مقام معظم رهبری را می‌بوسید و از رهبر انقلاب تبعیت می‌کرد، این گونه ذلیل نمی‌شد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز انقلاب و حکومت اسلامی مدلی در جهان است و با توجه به آثاری که انقلاب اسلامی در جهان داشته دشمن آرام نمی‌نشیند و در هر حالی با انقلاب اسلامی کار دارد و برنامه ریزی می‌کند تا در کشور ایران، منطقه و در جهان تلاش می‌کند به اهداف خود برسد.

تکفیری‌ها در جهت اهداف امریکا عمل می‌کنند

حقیقت‌پور بیان کرد: در سطح بیرونی دشمن سعی می‌کند با سایر اندیشه‌ها انقلاب را لگد مال کند و درگیر کردن اندیشه اسلامی با غیر اسلامی و اختلاف افکنی میان مسلمانان و غیر مسلمان در میانمار و اندونزی نمونه فعالیت امریکا برای رسیدن به آینده اقتصادی است و این مسائل بسیار نگران کننده است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ایجاد اختلاف میان شیعه و اهل سنت و فعالیت تکفیری‌ها از جمله فعالیت‌های دیگر امریکا است تا به اهداف خود برسد.

حقیقت‌پور عنوان کرد: اعمال تکفیری‌ها و تشنه بودن آنها به خون شیعیان و اینکه آنها با اسرائیل کاری ندارند و اقدامی علیه امریکا نمی‌کنند به تحلیل‌های بسیاری نیاز دارد؛ آنها برای رسیدن به منافع دشمن سازماندهی شده‌اند و اهل سنت برای این اهداف در جهان کنترل می‌شوند.

دشمن می‌خواهد شیعه سکولار تربیت کند

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: دشمن با اقدام تکفیری‌ها و جنایت‌های خود در لبنان، سوریه و پاکستان می‌خواهد چهره خشنی از مسلمانان در دنیا نشان دهد و در داخل کشور می‌خواهد فکر و اندیشه امام خمینی (ره) را از بین ببرد و شیعه‌های سکولار تربیت شوند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید دقت کنیم و مراقب باشیم و با نگاه امنیتی خشونت گرایی و تهدید دشمن را در داخل کشور، منطقه و در جهان بررسی کنیم.

وی با بیان اینکه یک خطای شاه در رابطه با پدر امام (ره) موجب شد همه مردم به پاخیزند، ابراز کرد: آن‌هایی که در داخل کشور منطق خشونت را ایجاد می‌کنند و با اجازه خود اقدام‌هایی در برخی نقاط کشور انجام می‌دهند بسیار نگران کننده است و برخی جریان‌های رخ داده در کشور حتی در زمان شاهنشاهی نیز اتفاق نیفتاده بود و ما شاهد آن هستیم.

فعالیت کسانی که فرا‌تر از قانون در کشور عمل می‌کنند بسیار نگران کننده است

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مورد هدف قرار دادن عمامه عالم در دانشگاه و گفتن بی‌بصیرت به یک مجتهد از سوی عده‌ای که فرا‌تر از قانون اقدام می‌کنند و خودشان اجازه فعالیت به خودشان می‌دهند بسیار نگران کننده است و ما باید بسیار دقت داشته و آنها را مهار کنیم.

حقیقت‌پور در ادامه سخنان خود به زبان ترکی از همه شرکت کنندگان در مراسم تقدیر و توفیق همگان را از درگاه خداوند مسئلت کرد.

گفتنی است این مراسم با قرائت قرآن کریم آغاز شد و پس از آن یکی ار مداحان اهل بیت(ع) مدیحه سرایی کرد.

در پایان مراسم از پدر شهیدان محمود و علی شاملوعیان و پدر شهیدان محمد و محمدرضا قاسمی تجلیل شد و همچنین به سه نفر به قید قرعه جوایزی اهدا شد.

مراسم سومین روز از جشن ویژه دهه فجر امشب پس از اقامه نماز مغرب و عشا در مسجد امیرالمومنین(ع) واقع در خیابان امامزاده ابراهیم قم نبش کوچه 63 با حضور نمازگزاران برگزار می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١١-١٣٩٢, ١١:١۵

   

پر مبحث ترین ها