سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رحماني فضلي در قم:

غربي‌ها در پشت میز مذاکره هیچ حرفی برای گفتن ندارند

شاری که در 5 سال اخیر به خصوص در دو سال گذشته به ما وارد شده، حلقه تکمیلی همه فشارهای 34 ساله است. ممنوع شدن گردش پولی ما در دنیا، تحريم فروش نفت، تحريم خريد دارو و... از جمله فشارهاي آنها است و بعد تعجب می‌کنند ملت ما چطور دوام می آورد.
وزیر کشور گفت: غربي‌ها در پشت میز مذاکره هیچ حرفی برای گفتن ندارند. می گویند نگران بمب اتمی ما هستند كه نكند روزي عليه بشريت استفاده كنيم. این در حالی است که ظلم دنیا را فراگرفته است و نه آزادی لیبرالی و نه عدالت سوسیالیستی نتوانسته دنیا را نجات دهد.

عبدالرضا رحمانی فضلی شامگاه پنجشنبه در مراسم سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که از سوی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری و جبهه پیروان خط امام و رهبری در مسجد حضرت زین العابدین(ع) برگزار شد اظهار کرد: مراسم ها می آیند و می روند، اما برخی از این ایام برای ملتها و مردم دارای ارزش و اهمیت بالایی هستند؛ ایامی که ما را به یاد و خاطره شهیدان و حضرت امام و جانفشانی ها و تلاشهای ما می اندازد.

وی با بیان اینکه دهه فجر جزو همین ایام است و نباید از کنار آن به سادگی گذشت تصریح کرد: دهه فجر فقط یک ایام یومیه مثل همه روزها نیست، بلکه فرصتی است که نگاهی به گذشته، حال و آینده بیندازیم.

وزیر کشور گفت: این ایام یادآور پیمان ها و میثاق ها، رشادت های همه دلسوزان و تلاشها و مجاهدتهای بیش از هزار و 400 سال است. این ایام یادآور امید حکومت اسلامی، امید عدالت و امید نجات بشریت است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه ریشه انقلاب اسلامی به بعثت و کربلا و صحنه تاریخی همه مجاهدت‌ها بر می‌گردد گفت: این ایام یادآور انباشت دعاها و آرزوها و خواست ملت مسلمان دنیاست.

ایران نگین درخشان امت اسلامی

به گفته وزیر کشور، ایران به خاطر شرایط خاص و خلوص و اعتقادات ناب و مجاهدتهای این ملت توانست نگین درخشان امت اسلامی در مقطع کنونی باشد و ما مدیون تلاش های هزار و 400 ساله هستیم.

وی اضافه کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی، اتفاقی در دنیا افتاد که امام ما آن اتفاق را معجزه و انفجار نور نامید. بعضی ها باور نمی کردند که این انقلاب به پیروزی برسد اما پشت هر کلمه‌ای که حضرت امام به عنوان یک مرد توحیدی بیان می‌کردند مسئولیت وجود داشت.

رحمانی فضلی به دلایل معجزه بودن انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: چه کسی باور می کرد ملت بتواند، کشور ایران را که افتخار ژاندارمری منطقه بود و قوی ترین سلاح ها و قوی ترین قدرت های سیاسی و پیچیده ترین سیستم های امنیتی و بزرگ ترین و بهترین بازار تجاری پشت آن بود و مورد توجه همه دنیا بود به راحتی بنیان آن را از هم بپاشاند.
 غربي‌ها در پشت میز مذاکره هیچ حرفی برای گفتن ندارند

وی گفت: با نگاهی به تحلیل گروه های مختلف، هیچ کدام از آنها پیش بینی نمی کردند شاه در این مبارزات سقوط کند چراکه رژیم شاه از نظر امنیتی بسیار پیچیده بود، بنابراین با خیال راحت، ایران را جزیره امن می دانستند. حتی در اواخر حکومت شاه، رئیس جمهور رومانی و رئیس جمهور چین به ایران آمده بودند تا بگویند ایران باثبات است اما نمی دانستند ظاهر آن حکومت ابهت داشت ولی از داخل فرو پاشیده بود، چون مردم دیگر به آن حکومت ایمان نداشتند و ظلم و بی عدالتی، مردم را متنفر و همچنین بی توجهی به اعتقادات دینی، مردم را نگران کرده بود.

غم بي‌توجهي به ارزشهاي اسلامي در سينه مردم

وزیر کشور بی حجاب بودن زن شاه در کشور شیعه و مسلمان ایران را عامل تنفر ملت دانست و گفت: مردم غم فراوانی از بی توجهی به ارزشهای دینی و اعتقادی در سینه های خودشان داشتند. در درون این ملت چشمه ای شروع به جوشش و خورشیدی شروع به نورافشانی کرده بود که امید و شجاعت و مقاومت می داد و هم حرکت ایجاد کرده بود.

وي منشا اين تلالو و نور خورشید را حضرت امام معرفي كرد و گفت: حضرت امام ابتدا خود را ساخته بود و از خود و عزیزانش گذشته بود.

رحماني فضلي با بيان اينكه حضرت امام محور امید و رکن اصیل مقاومت و شجاعت بود اظهار كرد: حضرت امام در سال 42 به تنهایی ایستاد و نهیب زد. ترس در وجود ايشان نبود و این منشا گرما و نورانیت، گرما و نورانيت را به کالبد این ملت حلول داد و همه از او جرات و جسارت و مقاومت گرفتند.

وي ادامه داد: اگر جوانان ما از جانشان گذشتند به دلیل آن بود که حضرت امام پیش از همه از جان خود و عزیزانش گذشته بود و این موجب شد همه ملت ایران، امام گونه رفتار کردند و این روح در کالبد همه دمیده شد. همه شجاع شده بودند و به ارزشهای انقلاب روی آورده بودند. در آن زمان جوانانی که در مکتب سوسیالیستی داعیه مبارزه را در دانشگاه داشتند به سرعت از خط و مشی امام پیروی کردند و کسانی که بی حجاب بودند با وجود اینکه امام را ندیده بودند باحجاب شده بودند.

كوه يخي در برابر آفتاب روشني بخش آب شد

وي اضافه كرد: همه اسباب عیش و نوش و بی بندوباری برای ملت ما در آن زمان فراهم بود ولی این ملت بر همه آنها پشت پا زد و منشا و مبدا نور را انتخاب کرد. عقده های درون سینه بعد از 1400 سال مثل آتشفشان فوران کرد. در آن شرايط ديگر توپ و تانک و شکنجه و گلوله اثر نمی کرد.

به گفته رحماني فضلي، وقتی حضرت امام وارد کشور شد 10 روز طول کشید تا ببر پوشالی و ابرقدرت منطقه فرو ریخت و هم دیدند یک کوه یخی در برابر آفتاب روشنی بخش به سرعت آب شد.

وزير كشور تاكيد كرد: در این روزها (سالگرد دهه فجر) باید به این فکر کنیم كه چه چیزی موجب شده این انفجار نور و معجزه رخ داد.

عناصر پيروزي انقلاب اسلامي

وي عنصر اولیه این پیروزی را اعتقادات دینی مردم دانست و افزود: حضرت امام به مردم، اعتماد و به خدا، توکل مي كرد و با مردم یکرنگ بود.

رحماني فضلي، از ولايت فقيه به عنوان عامل ديگر پيروزي انقلاب اسلامي ياد كرد و افزود: عنصر سوم پيروزي انقلاب اسلامي، سیل بیکران ملت بود. ملت ما سر از پا نشناخته از امام تبعیت کردند. همه فدایی امام بودند برای اینکه به این کر وصل شده بودند.

وزير كشور از خيابان چهارمردان قم به عنوان منطقه الگوساز مقاومت و ایستادگی در ایران ياد كرد و گفت: حرکت اصلی ملت از همین منطقه شروع شده بود و همه جای ایران مثل چهارمردان شده بود.

وي اظهار كرد: با وجود اینکه در آن زمان تلویزیون، اینترنت، تلفن و ساير وسايل ارتباطي نبود این الگوها در کشور رواج پیدا کرد. اين مسئله براي غربي‌ها باوركردني نبود. آنها اسم این حرکت را انقلاب کاست گذاشته بودند، در صورتي كه این حرف آنها اشتباه بود. اين قلب ملت بود كه بهم پیوند خورده بود و مردم در این مسیر قرار گرفتند.

وي با بيان اينكه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، مسیر مقاومت مردم ادامه یافت، تصريح كرد: به گفته آیت‌الله جوادی آملی، بعد از انقلاب دو جنگ داخلی داشتیم بنابراين جنگ ما 8 ساله نبود بلکه 10 ساله بود.

حركت سيل گونه ملت عليه ضدانقلاب

رحماني فضلي با اشاره به شكل گيري غائله تركمنستان، مازنداران، كردستان، خلق عرب و... در نقاط مختلف كشور در دو سال اول پيروزي انقلاب اسلامي گفت: با وجود اين تحركات، ملت ما بر همان مشی حضرت امام حرکت می کرد و هر کجا اتفاقی می افتد خروشان و سیل گونه هجوم می بردند و آن آتش را خاموش می کردند.

وزير كشور افزود: اولین کاری که ضدانقلاب بعد از پیروزی انقلاب کرده این بود که ارتش باید منحل شود. آنها راهپیمایی می کردند و شعار می دادند و می گفتند ارتشي كه نوکر آمریکا و شاه بود نمی‌تواند حامی ملت باشد. ظاهر حرف آنها درست بود اما حضرت امام می دانست روح انقلاب در کالبد ارتشی ها هم دمیده شده بود.

وي ادامه داد: شبی که به حضرت امام گفته بودند، حکومت نظامی است و هر کسی که در خیابان ها باشد حتما کشته می شود، چه کسی می توانست جرات کند به ملت بگوید در خیابان ها بمانند. یعنی حضرت امام همه مسئولیت شرعی ملت را به عهده گرفته بود. حضرت امام با وجود این شعارها، ارتش را نگه داشت و بازسازی کرد.
 غربي‌ها در پشت میز مذاکره هیچ حرفی برای گفتن ندارند

وزير كشور تاكيد كرد: زمانی که عراق به عنوان نماینده همه قدرتهای استکباری به ایران حمله کرده بود همه نگران بود ولی حضرت امام یک پیام داد و گفت دیوانه ای سنگی در چاه انداخت. ايشان در ادامه فرمود ملت می تواند در برابر اینها بایستد. با این حرف حضرت امام، مردم آرام شده بودند.

وي اضافه كرد: در آن دوران در شرایطی جنگیدیم که فرمانده قوای مسلح ما وابسته بود و می خواست به روش اشکانیان و سلوکیان بجنگد. سپاه در آن زمان چقدر مظلوم بود. چقدر بچه ها گریه مي‌کردند که جبهه بروند.

قادريم همه موانع را برداريم

رحماني فضلي، اين جنگ‌ها را نوعي عبرت براي انقلاب اسلامي دانست و افزود: ما به دنیا ثابت کردیم كه قادریم هر مانع را با اعتقادات دینی و تبعیت از ولایت و انسجام و یکپارچگی ملت برداریم.

وزير كشور با اشاره به مشكلاتي كه مردم ما در 35 سال گذشته با آنها مواجه شده بودند، تاكيد كرده كه باید به این ملت افتخار کرد كه در برابر اين سختي‌ها مقاومت كرده است.

وي گفت: ما مشکلاتی که ناشی از بی‌تدبیری باشد نمی پذیریم. در 35 سال گذشته، شب و روز گوش همه ملت دنیا پر از واژه ایران حامی تروریست، ایران خشونت طلب و... بود. آنها دائم این واژه ها را تکرار کردند اما الان دنیا می پرسد این ملت چه ملتی است که 35 سال با همه نهادهای بین المللی درگیر است.

رحماني فضلي تاكيد كرد: در آن دوران ترورهای زیادی در کشور شده بود و تعداد زيادي از قهرمانان و سران کشور را از دست داده بودیم اما الان مردم دنیا در خبرهاي رادیو و تلویزیون اينها را می شنوند كه ایران را باید به خاطر رسیدن به صنایع تکنولوژی فضایی و پيشرفت‌ها علمي و... كنترل كرد. اینها نتیجه مرکز تلالو گرما و روشنایی است که بعد از حضرت امام و ولی زمان، به دوش رهبر ما افتاد است و ما ملتی هستیم که ثابت کردیم وفاداریم و یقین بدانید كه اين مسير را با رهبری های داهیانه مقام معظم رهبری ادامه خواهیم داد.

حلقه تكميلي فشارهاي 34 ساله

وزير كشور گفت: فشاری که در 5 سال اخیر به خصوص در دو سال گذشته به ما وارد شده، حلقه تکمیلی همه فشارهای 34 ساله است. ممنوع شدن گردش پولی ما در دنیا، تحريم فروش نفت، تحريم خريد دارو و... از جمله فشارهاي آنها است و بعد تعجب می‌کنند ملت ما چطور دوام می آورد.

وي ادامه داد: با همه این تحريم‌ها نخست وزیر و مسئولان برخي كشورها محرمانه پیام می‌دادند که در فلان روز و فلان ساعت با موشک به فلان منطقه خواهند زد. ما وقتی اين مسائل را به مقام معظم رهبری گزارش می کردیم می فرمودند همه ملاحظات امنیتی را داشته باشید ولی آنها هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

رحماني فضلي به شكست غربي‌ها و صهيونيست‌ها در جنگ‌هاي 33 روزه و 22 روزه اشاره كرد و افزود: در سوریه همه دنیا جمع شده اند حکومت این کشور را سرنگون کنند ولي این ایران است در منطقه حرف اول را می زند.
 غربي‌ها در پشت میز مذاکره هیچ حرفی برای گفتن ندارند

دفع شر با حفظ عزت و استقلال

وزير كشور با اشاره به تمايل غربي‌ها براي مذاکره با ايران تصريح كرد: دفع شر واجب است. عقل هم به آن حکم می کند. ما از هر طریق که بتوانیم شر را دفع کنیم بايد با حفظ عزت و استقلالمان انجام دهیم.

وي تاكيد كرد: من به عنوان قائم مقام وقت شورای عالی امنيت ملی در خیلی از مذاکرات بودم. باور کنید غربي‌ها در پشت میز مذاکره هیچ حرفی برای گفتن ندارند. می گویند نگران بمب اتمی ما هستند كه نكند روزي عليه بشريت استفاده كنيم. آنها نیت خوانی می کنند. بهانه آنها کنترل اسلام و اعتقادات دینی است. این در حالی است که ظلم دنیا را فراگرفته است و نه آزادی لیبرالی و نه عدالت سوسیالیستی نتوانسته دنیا را نجات دهد.

به گفته وزير كشور، وهابیت و سلفی گری و تکفیری و همه گروه‌هاي تروريستي به وسیله آمریکایی ها و کشورهای وابسته آنها تقويت مي شود اما همه اینها باعث می شود نفرت مسلمانان به آمریکا بیشتر شود. اینها فرقه های انحرافی وابسته هستند و حتما نابود می شوند اما دنیای اسلام می فهمند که اینها چه کسانی هستند.

وي تاكيد كرد: بحران رکود و ضعف، تمام کشورهای غربی را گرفته است. مدینه فاضله ای که اینها می گویند در کدام کشور آمریکا و غرب محقق شده است؟

ما در منطقه حرف اول را می زنیم

رحماني فضلي با بيان اينكه ما همیشه در مسیر حق آماده ایم مذاکره و هم مقاومت و مبارزه کنیم اظهار كرد: بعضی از تحلیل ها مطرح می شود که نکند اینها سر ما کلاه بگذارند. آمريكا همان گرگ است و این گرگ عابد نشده بلکه دنبال بهانه است. به گونه ای تفسیر نکنیم كه ما در موضع ضعف و آنها در موضع اقتدار هستند و مي‌خواهند سر ما گلاه بگذارند. این طور نیست، ما در موضع اقتدار هستیم و آنها در موضع ضعف. ما در منطقه حرف اول را می زنیم و همه راه ها را که منتج به احقاق حقوق ملت و دفع شر می شود را باید با هوشیاری و عناصر پیروزی انقلاب طي كنيم.

وي با بيان اينكه ما در حوزه ملت باید تلاش کنیم دو مسئله را تقویت کنیم، یکی از آنها را مسئله وحدت و انسجام ملی ذكر كرد و افزود: در مسئله وحدت و انسجام ملي، شرایط داریم. انتقاد و نظردهی خیلی خوب است اما انتقادها بايد کارشناسی شده، درست و به جا باشد و در کنارش حمایت قوی از دولت برای انجام کارها را به همراه داشته باشد.

راهي جز تمسك به ولايت نداريم

وزير كشور به اين نكته تاكيد كرده كه در انسجام و وحدت هیچ راهی جز تمسک به ولایت نداريم و ما باید از مقام معظم رهبری تبعیت و حمایت کنیم.

رحماني فضلي عنصر دوم در رضایتمندی ملت را مسائل اقتصادی دانست و افزود: اقتصاد مقاومتی و درون زا عامل پیروزی ما خواهد بود و اقتصاد را بايد مبتنی بر فعالیت ها، سرمایه ها، انرژی و خلاقیت های مردم حل کنیم.

وي ادامه داد: دولت در تبعیت از مقام معظم رهبری و شكوفایی اقتصادی مصمم است و در فضای سیاست خارجی با حفظ عزت و حکمت و مصلحت در چارچوب سیاست های رهبری حرکت مي‌کند.

وزير كشور بر لزوم نظارت بيشتر مردم از فعاليت‌ها تاكيد كرد و گفت: ما باید تلاش کنیم با تقویت اقتصاد داخلی و پیروی از رهبري و نظارت درست مسیر انقلاب را ادامه دهیم. اگر این کارها را انجام دهیم در مشی و سلوک و روش حضرت امام و انقلاب حرکت کرده ایم.

در پايان اين مراسم از صبر و استقامت خانواده شهيدان شعبان زاده، ورزنده و آقایوسفی با حضور وزير كشور قدرداني شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١١-١٣٩٢, ١١:۴٣

   

پر مبحث ترین ها