سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دلبری در دیدار با استاندار مطرح کرد:

آماده‌ایم پروانه ساخت را در قم 10 روزه صادر کنیم

شهردار قم در پاسخ استاندار که تأکید کردند یکی از مشکلات شهروندان زمانبر بودن صدور مجوز ساخت می‌باشد و مردم از سازمان نظام مهندسی و شهرداری به خاطر این مسئله گلایه دارند و چرا شهرداری منتظر سازمان نظام مهندسی می‌ماند تا اینقدر پروسه صدور پروانه زمانبر شود، افزود: شهرداری آمادگی دارد در صورتیکه نیازی به نظارت سازمان نظام مهندسی نباشد ظرف مدت 10روز پروانه را صادر کند.
شهردار قم گفت: شهرداری آمادگی دارد در صورتی که نیازی به نظارت سازمان نظام مهندسی نباشد، ظرف مدت 10 روز پروانه ساخت را صادر کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در جلسه‌ای که صبح شنبه در تالار امام رضا(ع) استانداری قم برگزار شد، شهردار قم به همراه معاونین و مدیران شهرداری در این جلسه حضور یافت و گزارشی از عملکرد 3 ساله خود در مدیریت شهری قم ارائه نمود.

محمد دلبری در ابتدای جلسه از حضور دست اندرکاران، مسئولان و شهروندان فهیم و با بصیرت قمی در راهپیمایی22 بهمن‌ماه که با حضور خود جواب دندان شکن به دشمنان این مرز و بوم دادند، تشکر و قدردانی کرد.

وی همچنین با قدردانی از حجت الاسلام صالحی منش استاندار قم به خاطر پیش بینی این جلسه و همکاری و همراهی ایشان با مدیریت شهری، اظهار داشت: مجموعه مدیریت شهری قم آمادگی دارد تا با همکاری دولت و استانداری در جهت رفع مشکلات شهر هر کجا لازم باشد،همکاری مناسب را داشته باشد.

دلبري با اشاره به ظرفیت و پتانسیل بالای مجموعه شهرداری و همچنین توان انجام مديريت امور شهر، افزود: شهرداري توان اين را دارد تا به كمك دولت بشتابد و دغدغه‌ها را كم كند و طرح‌هاي عمراني را با کمک دولت و استانداری به خوبي اجرا و تكميل نمايد اما می‌بایست تامین منابع مالی از طرف استانداری و دولت تامین گردد.

وي با بيان اينكه شهرداري به دليل ارائه خدمات مختلف در نوك پيكان خدمت رساني قرار دارد؛خاطرنشان كرد: مي بايست جايگاه حقوقي شهرداري در مجموعه اداري استان ارتقاء يابد تا در مسير خدمت رساني خللي وارد نشود.

دلبری با اشاره به اینکه باید منزلت اجتماعی شهرداری با نگاهی جدید در میان مردم و جامعه ارتقا یابد، تصریح کرد: با علمی شدن اقدامات سنتی می‌توان بهره وری را افزایش داد.

وی با تاکید بر جایگاه مطالبات مردمی در مجموعه مدیریت شهری خاطرنشان کرد: مطالبات مردم از گذشته تاکنون تغییراتی داشته است و به همین دلیل باید مطالبات به‌روز مردم مورد توجه قرار گیرد.

شهردار قم با اشاره به اینکه یکی از مطالبات امروز مردم زیباسازی شهر است، تصریح کرد: با وجود اقدامات بسیاری که در این زمینه شاهد هستیم اما مردم همچنان در این زمینه از شهرداری قم انتظار خدمات بیشتری دارند.

محمد دلبري در ادامه جلسه در سخناني با تاكيد بر اهتمام مديريت شهري به اجراي پروژه‌هاي عمراني تصريح كرد: معاونت‌هاي مختلف شهرداري و شهرداران مناطق اهتمام جدي به اجراي پروژه‌هاي شهري دارند و اين روند با جديت ادامه پيدا می كند.

وی با اشاره به اینکه قبلا شهرداری دارای چهره‌ای تک بعدی بود تصریح کرد: در حال حاضر شهرداری در مباحث فرهنگی، اجتماعي، ترافیکی و... وارد شده است و کاملا چهره تک بعدی شهرداری در سال‌های اخیر تغییر کرده است و شهرداری به یک نهاد اجتماعی تبدیل شده است.

وي با اشاره به تحقق بودجه عمراني سال گذشته شهرداري قم تصريح كرد: در سايه مشاركت و همدلي نشان داديم كه مي‌توان به موفقيت دست پيدا كرد و در سال جاري نيز اين روند با جديت ادامه خواهد داشت.

دلبري ارتقا سطح رضايت مردم و شهروندان، اهتمام به استفاده از خرد جمعي و تشكيل اتاق فكر، بهره‌گيري از دانش و تكنولوژي روز و توجه به توليد ملي، شايسته سالاري و سرمايه‌هاي داخلي را از جمله محورها و برنامه های شهرداري ذكر كرد و ادامه داد: اهتمام به مقوله فرهنگ و فرهنگ سازي در همه زمينه‌ها، بودجه محوري و تحقق بودجه، تكريم ارباب رجوع، توجه به سند راهبردي و اولويت‌هاي احصا شده، استفاده از ظرفيت بخش خصوصي، تحقق منطقه محوري و توجه به اقتصاد مقاومتي از ديگر محورهاي در نظر گرفته شده است.

وی تشکیل نظام جامع منابع انسانی را بسیار موثر دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه بزرگ‌ترین سرمایه شهرداری نیروی انسانی است، تشکیل این نظام جامع بسیار ضروري بود.

شهردار قم با اشاره به نیاز مهندسی مجدد فرآیندها اظهار داشت: باید دلایلی که موجب کندی انجام فرآیندهای اداری شده است، بررسی و مورد بازنگری جدی قرار گرفته و تعداد معاونتها از 9 به 5 معاونت کاهش یافته است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تملک املاک بسیار وقت شهرداری را گرفته است، خاطرنشان کرد: بسیاری از پروژه‌های به دلیل عدم موافقت شهروندان در واگذاری املاک، باعث کندی پروژه‌ها می‌گردد.

شهردار قم گفت: محرومیت‌زدایی و توزیع یکسان امکانات گامی عملی از سوی مدیریت شهری قم در راستای تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی است.

وی با تاکید بر نگاه ویژه به رویکرد علمی در مجموعه مدیریت شهری اظهار داشت: توسعه شهر باید متوازن و مبتنی بر رویکرد علمی باشد.

شهردار قم با بیان اینکه فراهم‌سازی زیرساخت‌ها همراه با زیباسازی ظاهری شهر در همه مناطق از جمله مناطق کمتر برخوردار در دستور کار مدیریت شهری قم قرار گرفته است گفت: عدالت اجتماعی ایجاب می‌کند تمام شهروندان فارغ از محل سکونت از امکانات رفاهی و ایمنی برخوردار باشند به همین دلیل توزیع امکانات جزو اولویت‌های شهرداری قم است.

وی گفت: بهبود عبور و مرور و ترافیک، بهسازی پارک‌های قدیمی و احداث بوستان‌های جدید، اصلاح هندسی معابر و خیابان‌ها و نیز توجه به زیباسازی شهری از جمله اقداماتی هستند که در سطح شهر صورت گرفته‌ و موجب بهبود وضعیت روانی و اجتماعی شده است.

شهردار قم گفت: رهنمودهای مراجع عظام درباره چگونگی اداره شهر در سال‌های اخیر نقش اساسی در مدیریت شهری و تنظیم سند چشم انداز ایفا کرده است.

دلبری گفت: معرفی شهر قم به عنوان حرم اهل بیت(ع) به زائرین و مجاورین یکی از کارهای اساسی در دو سال اخیر بوده است و قطعا حفظ حرمت این شهر جز با نظم عمومی، سلامت اجتماعی و معماری اسلامی در بعد جهان آرایی میسر نیست.

شهردار قم در پاسخ استاندار که تأکید کردند یکی از مشکلات شهروندان زمانبر بودن صدور مجوز ساخت می‌باشد و مردم از سازمان نظام مهندسی و شهرداری به خاطر این مسئله گلایه دارند و چرا شهرداری منتظر سازمان نظام مهندسی می‌ماند تا اینقدر پروسه صدور پروانه زمانبر شود، افزود: شهرداری آمادگی دارد در صورتیکه نیازی به نظارت سازمان نظام مهندسی نباشد ظرف مدت 10روز پروانه را صادر کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١١-١٣٩٢, ١٧:۴٢

   

پر مبحث ترین ها