سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حجت الاسلام بنایی: تاریخ 110 ساله قم رونمایی می‌شود

تاکنون 20 عنوان کتاب از سوی بنیاد قم پژوهی چاپ شده و فعالیت های این بنیاد در کشور بی نظیر است به گونه ای که استان های مختلف درخواست دارند که چگونگی پژوهش خود را در بنیاد به آن ها آموزش دهیم.
معاون سیاسی امنیتی استاندار قم گفت: کتاب گزارشی از تاریخ 110 ساله قم از سوی بنیاد قم پژوهی گردآوری شده و در ماه اسفند از آن رونمایی شده و اثر ارزشمندی به جامعه فرهنگی داده می شود.

حجت الاسلام علی بنایی در مراسم تجلیل از برگزیدگان عوامل نمایش "فرجام سفر طولانی طوبا" در سی و دومین جشنواره تئاتر فجر که به همت حوزه هنری استان قم و با همکاری بنیاد قم پژوهی شامگاه سه شنبه در موسسه آموزش عالی طلوع مهر برگزار شد، اظهار داشت: امیدوارم هنر در استان قم همچون جاذبه های دیگر آن، با همت، پشتکار و ظرافت هنرمندان و با انجام وظایف خود به سرانجام رسیده و قم در این عرصه پیشگام شود.

وی بیان داشت: مردم قم در هر جای این سرزمین یک سر و گردن از بقیه افراد برتر هستند و این به دلیل آن است که شهر قم مرکز علم و فرهنگ بوده و از این جهت با استان های دیگر متفاوت است.

رئیس بنیاد قم پژوهی عنوان کرد: شهر قم از جهت علمی، روحی، اخلاقی و تربیتی مورد توجه است و در روایات ذکر شده است که قم اهل رکوع و سجود است و این برخاسته از حالت معنوی قم است.

وی افزود: قم اهل هنر و فرهنگ است و تلاش های هنری در این شهر بر کسی پوشیده نیست و نمی‌شود یک فرد قمی بگوید من از هنر دورم.

حجت الاسلام بنایی با بیان این که کارایی در بنیاد رو به گسترش است، تصریح کرد: اوایل تابستان پیشینه تئاتر قم از سوی بنیاد قم پژوهی مورد بررسی قرار گرفت اما آثار خود را به دلیل مشکل مالی به زودی نمی توانیم چاپ کنیم و آقای ربانی کارهای این بنیاد را به خوبی پیش می برد.

"تاریخ 110 ساله قم" رونمایی می‌شود

وی عنوان کرد: کتاب گزارشی از تاریخ 110 ساله قم از سوی بنیاد قم پژوهی گردآوری شده و در ماه اسفند از آن رونمایی شده و اثر ارزشمندی به جامعه فرهنگی داده می شود.

مشاور پارلمانی رئیس قوه قضائیه ادامه داد: این کتاب برای اهالی فرهنگ و آموزش و پرورش خوب بوده و دربردارنده خاطرات شیرینی از دوران تحصیل می باشد و امید است اهل قم پس از این هوای یکدیگر را بیشتر داشته باشند.

چاپ 20 عنوان کتاب از سوی بنیاد قم پژوهی

حجت الاسلام بنایی تصریح کرد: تاکنون 20 عنوان کتاب از سوی بنیاد قم پژوهی چاپ شده و فعالیت های این بنیاد در کشور بی نظیر است به گونه ای که استان های مختلف درخواست دارند که چگونگی پژوهش خود را در بنیاد به آن ها آموزش دهیم.

ارسال عکس و مقاله به بنیاد قم پژوهی

وی ضمن تقدیر مجدد از همت آقای ربانی در بنیاد قم پژوهی ابراز داشت: امید است با همت شما و با ارسال عکس و مقاله بتوانیم پژوهش های خود در بنیاد را پیش ببریم تا تاریخ شفاهی قم کامل شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم عنوان کرد: این جلسه به ابتکار آقای ربانی و به همت آقای فرجی برگزار شد و کارهای جزئی توسط مجموعه ما انجام شد و روزهای سه شنبه جلسات بنیاد قم پژوهی بعد از نماز مغرب و عشار در موسسه آموزش عالی طلوع مهر برگزار می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-١١-١٣٩٢, ١١:٣٨

   

پر مبحث ترین ها