سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم:

نظارت بر ساختمان سازی در قم بیشتر می‌شود

بروز شده : ۴-١٢-١٣٩٢, ١۶:٣٧    نسخه چاپی    
خان احمدلو با بیان این که با افزایش تعداد مهندسان نظارت روی احداث ساختمان‌ها بیشتر خواهد شد، تأکید کرد: نظام مهندسی گروه نظارت را تقویت می‌کند و این گروه از سال 93 به شکل جدیدی فعالیت خود را آغاز می‌کند.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم گفت: با افزایش تعداد مهندسان ساختمان گروه نظرت بر ساختمان‌ها را در سال آینده تقویت خواهیم کرد.

سعید خان احمدلو در نشست خبری که قبل از ظهر یکشنبه در ساختمان این سازمان برگزار شد، با اشاره به زادروز خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس عنوان کرد: نظام مهندسی قم در تمام مسائل رشد خوبی داشته است.

وی با بیان این که نظام مهندسی در حال حاضر چهار هزار عضو دارد و حدود یک درصد جمعیت قم متأثر از نظام مهندسی است، اظهار کرد: امسال 2600 نفر در آزمون نظام مهندسی شرکت کرده‌اند که این نشان از رشد و پیشرفت نظام مهندسی است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان قم با اشاره به پیشرفت‌های نظام مهندسی ساختمان افزود: در حال حاضر توانسته‌ایم به بحث ژئوتکنیک و آزمایش مکانیک خاک برسیم.

وی تصریح کرد: ساختمان مصداقی از سرمایه ملی است و لازم است دولت تولید و ساخت این محصول را نظارت کند.

خان احمدلو اظهار کرد: در مبحث صرفه جویی انرژی، نظام مهندسی فعال است و تمام تلاشمان را خواهیم کرد تا به بازده بیشتری در این زمینه برسیم.

وی به خدمات جامع الکترونیک اشاره و عنوان کرد: با اجرای این پروژه بسیاری از مشکلات مردم و رفت و آمد آنها به حداقل می‌رسد و تمام تلاش ما این است تا موجبات آسایش هموطنان را فراهم آوریم.
نظارت بر ساختمان سازی در قم بیشتر می‌شود

رسیدگی به 80 شکایت در سه سال گذشته

رئیس سازمان نظام مهندسی قم با بیان این که حدود 80 پرونده شکایت در طی سه سال گذشته در شورای انتظامی رسیدگی شده است افزود: با مهندسان متخلف مانند هر صنف دیگری برخورد خواهد شد و شورای انتظامی این تخلفات را رسیدگی می‌کند که در صورت ثابت شدن تخلف مهندسی به محرومیت‌ها و حتی لغو کامل پروانه او منجر می‌شود.

وی با اشاره به این که استان قم در صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان پیشرو بوده است، اظهار کرد: شناسنامه فنی و ملکی وسیله برای احقاق حقوق شهروندان است و این یکی از مزیت‌های این طرح است چرا که در حال حاضر بسیاری از خریداران مسکن هیچ گونه آشنایی با روند ساخت ملکی که قرار است خریداری کنند ندارند و فقط ظاهر آن را می بینند.

خان احمدلو با بیان این که با افزایش تعداد مهندسان نظارت روی احداث ساختمان‌ها بیشتر خواهد شد، تأکید کرد: نظام مهندسی گروه نظارت را تقویت می‌کند و این گروه از سال 93 به شکل جدیدی فعالیت خود را آغاز می‌کند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا ساختمان‌های ملی و عمومی زیر نظر نظام مهندسی قرار دارد یا نه گفت: هر پرونده‌ای که اعتبارات ملی داشته باشد زیر نظر نظام مهندسی قرار نمی‌گیرد و باید یکسان سازی در این زمینه ایجاد شود تا ما بتوانیم بر همه پرونده‌ها نظارت داشته باشیم.

وی در پایان یادآور شد در هشتم اسفندماه جامعه مهندسین و فرهیختگان علمی استان قم همایشی را با موضوع ایمنی در صنعت ساختمان در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار می‌کنند.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١٢-١٣٩٢, ١۶:٣٧

   

پر مبحث ترین ها