سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

صالحي منش: بستر حضور سرمایه گذاران در قم فراهم می‌شود

بروز شده : ٩-١٢-١٣٩٢, ١٠:٣٣    نسخه چاپی    
وی زیرساخت‌های قم برای سرمایه گذاری را بسیار مناسب ارزیابی کرد و افزود: ایجاد نخستین بندر خشک کشور در منطقه اقتصادی سلفچگان، فرودگاه بین المللی و شهرک‌های متعدد صنعتی شاهدی بر این مدعا هستند.
استاندار قم نقش آفرینی فعالان اقتصادی را پیش زمینه تحقق حماسه اقتصادی مد نظر مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: تلاش می‌کنیم تا به نحو شایسته‌ای بستر حضور سرمایه گذاران در استان قم را فراهم نماییم.

حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق صالحی منش در جلسه‌ای با حضور سرمایه گذاران و انبوه سازان بخش خصوصی کشور، ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از جانب رهبر معظم انقلاب را تحول آفرین اقتصاد کشور و چراغ راه مسئولین نظام عنوان و تصریح کرد: همه بخش‌ها باید با دولت در اجرای کامل این سیاست راهبردی تعامل و همکاری تنگاتنگ داشته باشند.

استاندار قم با اشاره به نقش مهم بخش خصوصی در تحرک بخشی به اقتصاد و پیشبرد برنامه‌های عمرانی کشور خاطرنشان کرد: فراهم کردن زمینه نقش آفرینی فعالان اقتصادی پیش زمینه ایجاد حماسه اقتصادی مد نظر مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام صالحی منش استفاده از ظرفیت‌های سرمایه گذاران داخلی و خارجی را یکی از رویکردهای اصلی مدیریت استان دانست و افزود: ‌تلاش می‌کنیم تا به نحو شایسته‌ای بستر حضور سرمایه گذاران در استان قم را فراهم نماییم.

وی زیرساخت‌های قم برای سرمایه گذاری را بسیار مناسب ارزیابی کرد و افزود: ایجاد نخستین بندر خشک کشور در منطقه اقتصادی سلفچگان، فرودگاه بین المللی و شهرک‌های متعدد صنعتی شاهدی بر این مدعا هستند.

استاندار قم با اشاره به موقعیت ممتاز قم، قرار گرفتن در شاهراه موصلاتی کشور و عبور سالانه میلیون‌ها مسافر از استان قم را یادآور شد و گفت: توسعه توریسم مذهبی به عنوان یک صنعت سودآور باید در آمایش سرزمینی استان دیده شود.

حجت الاسلام صالحی منش همچنین با اشاره به وجود معادن منحصربفرد در استان بهره برداری از این منابع را فرصتی استثنایی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی عنوان کرد و خواستار برنامه ریزی در جهت افزایش ارزش افزوده این منابع از طریق فراوری شد.

در ادامه این جلسه مهندس رضوی معاون برنامه ریزی و مهندس دلاوی معاون عمرانی استاندار قم به تشریح پروژه‌های عمرانی و اولویت‌های سرمایه گذاری استان قم پرداخت.

سرمایه گذاران حاضر در نشست، نیز ضمن بیان نظرات و پیشنهادات خود، آمادگی خود را برای گسترش تعاملات اقتصادی بازرگانی با استان قم مورد تاکید قرار دادند.

فرهنگ دینی از ویژگی‌های بارز قم است

استاندار قم در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم که با حضور حجت الاسلام سعیدی امام جمعه قم و حجت الاسلام رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با تاکید بر جایگاه قانونی شورای فرهنگ عمومی، برنامه ریزی و هدایت فرهنگ عمومی و پیشبرد موثر برنامه‌ها و سیاست‌های فرهنگی را از مهم‌ترین وظایف این شورا برشمرد.

حجت الاسلام صالحی منش فرهنگ دینی را از ویژگی‌های بارز قم عنوان و با اشاره به نقش دستگاه‌های فرهنگی در ارتقاء و تعمیق این فرهنگ خاطرنشان کرد: اعضای شورای فرهنگ عمومی با تهیه و تدوین طرح‌های مرتبط با چنین فرهنگی، باید زمینه رشد و شکوفایی و اعتلای روز افزون فرهنگ ناب اسلامی در قم را فراهم نمایند.

وی وجود با برکت علما و مراجع معظم تقلید و فعالیت صد‌ها مرکز فرهنگی و پژوهشی در حوزه دین را نقطه قوت فرهنگ قم عنوان کرد و گفت: باید از این سرمایه‌های ارزشمند و جریانات فکری تاثیرگذار بر فرهنگ عمومی، در جهت تقویت و گسترش بیش از پیش پایه‌های دینی جامعه و نشر مفاهیم و ارزش‌های اسلامی ‌‌نهایت بهره را برد.

دیدار استاندار قم با همسران اعضای کابینه دولت

استاندار قم با همسر حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور محترم و همسران جمعی از اعضای کابینه دولت دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام و المسلمین صالحی منش در این دیدار با اشاره به زحمات خستگی ناپذیر مدیران عالی دولت تدبیر و امید در راستای اعتلای جایگاه ایران اسلامی، نقش همسران ایشان را در تحمل دشواری‌های موجود بسیار مهم توصیف و برای ایشان آرزوی توفیق کرد.

گفتنی است همسران کابینه دولت تدبیر و امید در سفر یک روزه جهت زیارت بارگاه مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران صبح چهارشنبه وارد شهر مقدس قم شدند.

زمینه اعتلای امور خیریه در قم فراهم شود

استاندار قم در جلسه مجمع خیرین استان قم که در تالار امام رضا(ع) استانداری قم برگزار شد با اشاره به ارزش والای احسان و انفاق در راه خدا و کمک به محرومین گفت: اهتمام خیرین بزرگوار در کمک به محرومان و نیازمندان اقدام ارزنده‌ای است که عنایت خداوند متعال را به همراه خواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی منش با بیان اینکه کارهای بسیار بزرگی توسط خیرین صورت گرفته است، امور فرهنگی، مساعدت‌های مالی، مسکن و بهداشت و درمان را از مهم‌ترین زمینه‌های فعالیت خیرین استان دانست و افزود: مردم قم در امور خیریه پیشگام هستند.

وی با تقدیر از تلاش معنوی خیرین خاطرنشان کرد: باید با تعامل و همکاری بیش از پیش این مجموعه‌ها با مدیران استان و پرهیز از کارهای جزیزه‌ای، زمینه اعتلای امور خیریه در قم فراهم شود.

استاندار قم با تاکید بر لزوم تبیین فعالیت‌های مجمع خیرین استان گفت: باید با آشنا ساختن شهروندان نسبت به اهداف و فلسفه کاری این مجمع، از مشارکت عموم در امور خیر بهره گرفت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١٢-١٣٩٢, ١٠:٣٣

   

پر مبحث ترین ها