سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لاریجانی: صنعت نشر کشور ناتوان است

بروز شده : ٩-١٢-١٣٩٢, ١٠:۴۵    نسخه چاپی    
وی با بیان اینکه شهر کتاب باید بتواند آثار متعددی را با زبان‌های گوناگون ارائه نماید، عنوان کرد: بسیاری از کسانی که در غرب با رسانه‌ها ارتباط دارند هیچ گونه آشنایی با تفکر شیعه نداشته و این وظیفه ما است تا آنها را روشن کنیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کشور در اقتصاد نشر ناتوان است و باید از لحاظ فرهنگی رشد کند.

علی لاریجانی شامگاه پنجشنبه در مراسم افتتاح اولین شهر کتاب قم که در مجتمع سیرنگ برگزار شد، ضمن اظهار خرسندی از افتتاح این مرکز در قم گفت: امیدوارم این حرکت فرهنگی باعث خیر و برکت در استان قم شود.

وی عنوان کرد: مهندس فیروزان که به عنوان مدیرعامل مؤسسه شهر کتاب می‌باشد در کارهای فرهنگی سابقه طولانی داشته و در کارهایشان همیشه نوآوری‌هایی به چشم می‌خورد.

تکفیری‌ها باعث سوء تفاهم در عرصه جهانی می‌شوند

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان این که چنین حرکت فرهنگی با اصالت‌های خود باید بتواند در کشور پایدار باشد، اظهار کرد: در دنیای امروز با تنوع فرهنگی که وجود دارد احتیاج ضروری به تفکر عمیق در این مبحث احساس می‌شود.

وی با اشاره به این که جامعه گرفتار افکار پلیدی مانند اقتصاد افراطی و تکفیری‌ها شده است، افزود: همین‌ها هستند که چهره ناب و تفکر اسلامی را به راه کج کشانده و باعث سوء تفاهم در عرصه جهانی می‌شوند.

تفکر اسلامی باید در دسترس اقشار مختلف قرار گیرد

لاریجانی با تأکید بر اینکه تفکر اسلامی باید در دسترس اقشار مختلف قرار گیرد، ادامه داد: تفکر مبتنی بر معارف اهل بیت(ع) آرام آرام خود را نشان می‌دهد گرچه باید در این زمینه بیشتر کار کرد.

وی با بیان اینکه شهر کتاب باید بتواند آثار متعددی را با زبان‌های گوناگون ارائه نماید، عنوان کرد: بسیاری از کسانی که در غرب با رسانه‌ها ارتباط دارند هیچ گونه آشنایی با تفکر شیعه نداشته و این وظیفه ما است تا آنها را روشن کنیم.

رئیس قوه مقننه در ادامه با بیان اینکه در مذاکرات هسته‌ای طرز فکر طرف مذاکره کننده نسبت به مسلمانان درست نبود و هیاهویی در رسانه‌ها به راه انداختند، با همین منطق نیز داوری کردند و بر ما لازم است تا صاحب نظران در این عرصه به افتتاح چنین مراکزی بپردازند.

لاریجانی با بیان اینکه برخی از مراکز علمی کارهای ارزشمندی در قم انجام داده‌اند، تصریح کرد: باید از ظرفیت مراکز پژوهش در قم استفاده کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با افتتاح این مرکز حرکتی سازنده در فرهنگ ایجاد شده است، گفت: کشور در اقتصاد نشر ناتوان است و اگر می‌خواهید جامعه از نظر فرهنگ رشد کند باید به بخش نشر بیشتر توجه کرد.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١٢-١٣٩٢, ١٠:۴۵

   

پر مبحث ترین ها