سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لاريجاني: افزايش توان توليد بر روي مذاكرات ايران تاثيرگذار است

بروز شده : ٩-١٢-١٣٩٢, ١١:٠٩    نسخه چاپی    
نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي به اصلاح قانون نظام صنفي نيز اشاره و ابراز كرد: اين قانون هم اصلاح شده و به گفته اصناف 80 درصد از مشكلات ناشي از قانون گذشته در اين اصلاحيه رفع شده است.
رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: توانمندي كشور در بخش هاي مختلف به خصوص بخش توليد مي تواند كشور را از گردنه ها عبور دهد و حتي مي تواند بر روي مذاكرات ايران تاثيرگذار باشد.

علي لاريجاني بعد از ظهر پنجشنبه در ديدار با هيئت رئيسه اتاق اصناف توليدي و روساي واحدهاي صنفي قم كه در بيت پدري رئيس مجلس در قم برگزار شد با بيان اينكه فعاليت اصناف در ايجاد اشتغال و توليد در كشور بسيار موثر است عنوان كرد: اگر توليد به صورت عام در كشور فعال شود بسياري از مشكلات رفع خواهد شد.

وي در ادامه با اشاره به رويكرد سران كشور در تسهيل شرايط كسب و كار بيان داشت: سياست هاي اقتصاد مقاومتي ابلاغ شده است و اين مجالي براي توليد كنندگان است كه با اراده جدي و قوي بخش توليد جامعه را فعال كنند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: مباني قانوني فعاليت توليدي نيز تصويب شده كه بايد با اجراي كامل فضاي توليد را افزايش داد.

وي تاكيد كرد: دولت هم براي تسهيل در امور كسب و كار و ايجاد فضا براي توليد تلاش كرده است و نگاه خوبي نسبت به اين موضوع وجود دارد و در بودجه نيز زمينه تسهيل فضاي كسب و كار در نظرگرفته شده است.

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي به اصلاح قانون نظام صنفي نيز اشاره و ابراز كرد: اين قانون هم اصلاح شده و به گفته اصناف 80 درصد از مشكلات ناشي از قانون گذشته در اين اصلاحيه رفع شده است.

وي در ادامه با تاكيد بر اينكه زمان، زمان توليد است تاكيد كرد: اين مردم هستند كه بايد فعالانه وارد بازار توليد شوند و دولت نبايد جايگزين مردم در بخش توليد باشد دولت بايد زمينه فعاليت را فراهم كند تا مردم وارد شوند و امور را در دست گيرند.

لاريجاني در ادامه با اشاره به درخواست اصناف جهت بهره گيري از نظرات آنان در تصميماتي كه مربوط به اصناف است عنوان كرد: وزارتخانه ها و ادارات بايد تصميماتي كه مربوط به اصناف است را به مشورت آنان انجام دهند زيرا اين اصناف هستند كه مشكلات صنوف را به خوبي درك ميكنند و مي تواند در رفع مشكلات كمك فراواني را داشته باشند.

وي در ادامه ضمن درخواست از اصناف قم جهت بهره گيري از حداكثر ظرفيت بيان داشت: صنوف بايد ارزيابي دقيق از فعاليت هاي خود داشته باشند و با اشراف كامل بر فعاليت ها بتوانند پيشنهادهاي به روز و فني درباره فعاليت هاي خود ارائه دهند.

رئيس مجلس ضمن با تاكيد بر اينكه توانمندي كشور در بخش هاي مختلف بخصوص بخش توليد ميتواند كشور را از گردنه ها عبور دهدگفت: افزايش توان داخلي حتي مي تواند بر روي مذاكرات ايران تاثير گذار باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١٢-١٣٩٢, ١١:٠٩

   

پر مبحث ترین ها