سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امام جمعه قم:‌ دولت و مجلس برنامه‌های اقتصاد مقاومتی را دنبال کنند

بروز شده : ٩-١٢-١٣٩٢, ١٧:٠۶    نسخه چاپی    
حجت الاسلام سعیدی افزود: اقتصاد مقاومتی الزاماتی دارد که مهمترین آن عزم ملی و بسیج همگانی است و مردم با توافق نخبگان باید زمینه‌های باروری ظرفیت‌های داخل را فعال کنند.
امام جمعه قم اظهار داشت: مجلس و دولت باید با همدیگر برنامه های اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی را پیش ببرند.

به گزارش خبرنگار مهر در قم، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد با اشاره به 12 اسفند سالروز صدور حکم تحریم تنباکو توسط میرزای شیرازی، اظهار داشت: مرجعیت شیعه در طول تاریخ پشتوانه محکمی برای همه مسلمانان و محرومان بوده و همواره به تبیین معارف الهی همت داشتند و سدی محکم در برابر مستکبران و ظالمان بودند.

وی گفت: صدور این فتوا و بازتاب گسترده آن از کاخ قاجار تا انگلیس را لرزاند و دشمن تا آن زمان قدرت یک مرجع دینی را نمی‌دانست.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) ابراز داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی امام راحل(ره) توانستند با نهضت خود به مرجعیت شیعه جانی دوباره ببخشند و امروز نیز شاهد استقرار نظام ولایت فقیه و حکومت اسلامی هستیم.

دولت از تذکرات مراجع دلتنگ نشود

وی تصریح کرد: دولت و ملت باید قدر مرجعیت این ذخایر و حامیان انقلاب را بدانند و از تذکرات حکیمانه مراجع دلتنگ نشوند، چرا که آنان هدفی جز احیای خط الهی و سعادت دنیا و آخرت ما ندارند.

حجت الاسلام سعیدی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: این سیاست‌ها که سران قوا از آن حمایت کردند سرآغاز رشدی دیگر برای ملت ایران خواهد بود که امیدواریم موجب تحول اقتصادی در ایران و الگویی برای سایر کشورهای اسلامی باشد.

وی گفت: 9 درصد ذخایر کل جهان و 16 درصد ذخایر گاز و 3 درصد منابع معدنی در کشور ما وجود دارد و اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب آن را ابلاغ کردند در واقع تکیه بر ظرفیت و منابع داخلی و مردم است.

اقتصاد مقاومتی اقتصاد ریاضتی نیست

خطیب جمعه قم با بیان اینکه مقاومت اقتصادی، انزوای سیاسی یا اقتصاد ریاضتی نیست، افزود: سیاست‌های اصل 44 نقطه عطفی در شکوفایی ظرفیت‌های داخلی با تکیه بر قدرت داخلی است.

حجت الاسلام سعیدی افزود: اقتصاد مقاومتی الزاماتی دارد که مهمترین آن عزم ملی و بسیج همگانی است و مردم با توافق نخبگان باید زمینه‌های باروری ظرفیت‌های داخل را فعال کنند.

وی افزود: برخی‌ها در داخل شیفته زرق و برق بیرون از کشورند که گاهی این امر به خود باختگی نیز می‌رسد که باید دانست نگاه به بیرون و تکیه بر منابع خارجی منجر به تقویت دشمنان خواهد شد و اعتماد به بخش خصوصی بر اساس سیاست‌های کلی اصل 44 یکی دیگر از الزامات اقتصاد مقاومتی است.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) تاکید کرد: مردم نقش مهمی در این عرصه دارند و دولت باید ناظر به این برنامه‌ها باشد و مجلس و دولت باید با همدیگر برنامه‌های اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی را پیش ببرند.

حضور خارجی‌ها همواره مانع پیشرفت بوده است

وی همچنین عنوان کرد: در طول تاریخ ملت ایران از تکیه بر بیرون به خصوص به آمریکا خیری ندیدند بلکه دوران حضور خارجی‌ها و آمریکا مانع از پیشرفت داخل بوده است.

امام جمعه قم بیان داشت: آمریکا در هر کشوری حضور یافت یا استعدادهای کشور را سرکوب کرد و یا مغزها را به سمت خود کشاند و بعد از انقلاب نیز پیشرفت‌های کشور در طی قطع رابطه با آمریکا بوده است.

وی عنوان کرد: آمریکایی‌ها در مذاکراتی که با ایران داشتند نتوانستند بغض و کینه خود را پنهان کنند و آنها قصد دارند مانع همه پیشرفت‌های داخل کشور شوند.

حجت الاسلام سعیدی تصریح کرد: برای آن که بتوانیم آمریکا و قدرت‌های زورگو را مهار کنیم باید در همه عرصه‌ها قدرتمند شویم که غیر از این چاره‌ای نیست.

وی در بخش پایانی خطبه‌های خود اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب فرمود ما از مذاکرات خوش بین نیستیم که در این راستا باید به تکیه بر مردم و وحدت مسئولان همانند دوران دفاع مقدس در مسیر پیشرفت کشور تلاش کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١٢-١٣٩٢, ١٧:٠۶

   

پر مبحث ترین ها