سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

طی هفته گذشته

401 حادثه ترافیکی در قم بوقوع پیوست

حوادث مربوط به موتورسیکلت سواران طی هفته گذشته 240 مورد بوده که ۲۸۵ نفر از مجروحان مربوط به حوادث ترافیکی بودند.
معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم از وقوع 401 حادثه ترافیکی در این استان طی هفته گذشته خبر داد.

مهدی فراهانی در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: طی هفته گذشته در استان قم بیش از ۶ هزار و 900 مورد تماس با اورژانس ۱۱۵ قم صورت گرفته که منجر به انجام هزار و 56 مورد ماموريت شهری و جاده‎ای شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد ماموریت انجام شده ۴۰۱ حادثه مربوط به حوادث ترافیکی بوده که در مجموع ۴۶۱ نفر در این حوادث آسیب دیدند.

معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم گفت: حوادث مربوط به موتورسیکلت سواران طی هفته گذشته 240 مورد بوده که ۲۸۵ نفر از مجروحان مربوط به حوادث ترافیکی بودند.

وی درخواست کرد: شهروندان در صورت نیاز به خدمات فوریتهای پزشکی با شماره ۱۱۵ تماس بگیرند و برای کمک به مصدوم یا بیمار شرح حال اولیه را به کارشناس مربوطه ارائه کنند.

فراهانی ادامه داد: همچنین برای کاهش زمان حضور کارشناسان اورژانس ۱۱۵ بر بالین بیمار، در اعلام آدرس محل حادثه یا منزل از علایم واضح و نشانه های مشخص در مسیر استفاده کنند و در صحنه حادثه حتی المقدور مصدوم را جز در صورت وجود خطر جدی و تهدید کننده مثل انفجار یا سقوط جابجا نکنند.

معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم اضافه کرد: همچنین از ازدحام در محل حادثه خودداری کرده و از رانندگی در خطوط ویژه نیروهای امدادی خودداری کنند و مسیر خودروی امدادی را باز نگه دارند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١٢-١٣٩٢, ١٨:٣۶

   

پر مبحث ترین ها