سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حجت الاسلام بنایی:

قم باید در آموزش عالی کشور سهم ویژه‌ای داشته باشد

بنایی عنوان کر د: بسیاری از شهرها در ایجاد کرسی‌های دانشجو جلوتر از قم هستند و باید حق قم در این زمینه احیا شود.
معاون سیاسی امنیتی استاندار قم با بیان اینکه باید حق قم در تعداد دانشجو احیا شود، تأکید کرد: قم باید در آموزش عالی کشور سهم ویژه‌ای داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر،‌ حجت الاسلام علی بنایی شامگاه شنبه در نشستی مشترک با رئیس، معاونان و مدیران دانشگاه قم بیان کرد: دانشگاه قم باید به منظور رفع مشکلات مالی، دریافت تسهیلات و اعزام کارشناس با وزارتخانه‌ها و ارگان‌ها همکاری مناسبی داشته باشد.

وی گفت: دانشگاه قم می‌تواند در طرح های استانی چون آینده پژوهی همیاری داشته باشد و اگر این آینده پژوهی به خوبی رابطه علم با کلیه مسائل چون صنعت را بررسی کند شاهد شکوفایی استان در آینده خواهیم بود.

معاون استاندار قم گفت: قم باید در آموزش عالی کشور سهم ویژه‌ای داشته باشد و این در حالی است که در ایجاد کرسی دانشجو در دانشگاه‌های دولتی عقب مانده‌ایم.
بنایی عنوان کر د: بسیاری از شهرها در ایجاد کرسی‌های دانشجو جلوتر از قم هستند و باید حق قم در این زمینه احیا شود.

وی گفت:‌ امسال برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام دانشگاه قم مشکل وجود دارد که از طریق دولت و همکاری مجلس و تعامل با آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه که از اعضای هیئت امنای دانشگاه است اقدام مثبتی انجام خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم بیان کرد: همکاری دانشگاه قم در اجرای طرح‌های پژوهشی، تامین خوابگاه برای سال تحصیلی آینده، اخذ مجوز برخی رشته‌های جدید و سازگار با فضای شهر قم و پذیرش دانشجوی بومی از نتایج نشست مشترک با مسئولان دانشگاه قم است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-١٢-١٣٩٢, ١٣:٠۶

   

پر مبحث ترین ها