سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئيس اداره نظارت بر اماکن عمومي استان قم خبر داد:

پلمپ واحدهاي فروشنده مواد محترقه در قم تا پايان تعطيلات نوروز

امسال به رسم سال هاي گذشته ضمن دعوت از اتحاديه و مديران مجامع صنفي و برگزاري جلسات ، به واحدهايي که سال هاي قبل فروشنده مواد محترقه بوده اند تذکرات لازم داده شده است.
رئيس اداره نظارت بر اماکن عمومي استان قم گفت: واحدهاي فروشنده مواد محترقه حداقل به مدت دو هفته و تا پايان تعطيلات نوروز 93 پلمپ خواهند شد.

سرهنگ سيف الدين ملکي گفت: بر اساس برنامه‌هاي ابلاغي از ناجا، اداره اماکن استان دو بعد پيشگيري و برخورد با فروشندگان مواد محترقه و آتش زا را در دستور کار خود قرار داده است.

وي در ادامه با اشاره به برگزاري جلسات با مجامع امور صنفي اظهارداشت: امسال به رسم سال هاي گذشته ضمن دعوت از اتحاديه و مديران مجامع صنفي و برگزاري جلسات ، به واحدهايي که سال هاي قبل فروشنده مواد محترقه بوده اند تذکرات لازم داده شده است.

رئيس اداره نظارت بر اماکن عمومي قم با بيان اينکه تعاملات لازم با آموزش و پرورش استان نيز وجود دارد گفت: اسامي واحدهاي فروشنده مواد محترقه در کنار مدارس احصاء و برخورد قانوني با آن ها صورت خواهد گرفت.

ملکي تصريح کرد: واحدهاي صنفي که در اين زمينه و با اين اقدام خود باعث سلب آسايش از هموطنان شوند، حداقل به مدت دو هفته و تا پايان تعطيلات نوروز 93 پلمپ خواهند شد.

به گفته سرهنگ ملکی، قنادي‌ها نيز از اين حيث مستثني نبوده و با توجيه اينکه مواد محترقه را در رابطه با جشن‌ها و مراسم‌ها به فروش مي‌رسانند، به دليل تداخل صنفي مشمول ماده 28 قانون صنفي شده و طبق قانون، حداقل از يک تا 6 ماه تعطيلي براي واحدهاي متخلف در نظر گرفته مي شود و به هيچ وجه توجيه اين واحدها قابل پذيرفتن نيست.

کشف 98 کيلو ترياک در قم

رييس پليس مبارزه با مواد مخدر فرماندهي انتظامي استان قم از کشف 98 کيلو ترياک در عمليات مشترک پليس استان هاي قم و البرز خبر داد.

سرهنگ منوچهر طالبي در تشريح اين خبر گفت: ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر استان قم با رصد فعاليت هاي يک باند تهيه و توزيع مواد مخدر، پي بردند که اعضاي اين باند 98 کيلو ترياک را از يکي از استان هاي جنوبي کشور با يک دستگاه کاميونت ايسوزو به استان البرز انتقال داده اند.

وي افزود: با مراقبت هاي انجام شده مشخص شد سرکرده اصلي عوامل قاچاق، براي تحويل مواد با هواپيما عازم تهران است که با هماهنگي پليس فرودگاه ، متهم در فرودگاه شناسايي و دستگير شد.

رييس پليس مبارزه با مواد مخدر استان قم گفت: با هماهنگي قضايي و تعامل بين استاني با پليس استان البرز، تحويل گيرنده مواد نيز در يکي از شهر هاي آن استان شناسايي و دستگير شد و در بازرسي کاميونت ايسوزو 98 کيلو ترياک کشف شد.

در اين رابطه سه متهم دستگير و علاوه بر کاميونت ايسوزو که حامل مواد مخدر بوده ،دو دستگاه خودرو سانتافه و آزرا نيز توقيف شد.

کاربران IE 9 و IE 10 مرورگر خود را به IE 11 ارتقاء دهند

رييس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان قم گفت: به دليل آسيب‌پذيري، کاربران IE 9 و IE 10 مرورگر خود را به IE 11 ارتقاء دهند.

سرهنگ حسن محمد رضايي در اين رابطه افزود: بر اساس برآورد هاي بعمل آمده IE 10 و IE 9 حاوي يك آسيب‌پذيري اصلاح نشده بوده كه در حال حاضر هكرها نيز در حال سوء استفاده از آسيب‌پذيري IE 10 هستند.

وي با اشاره به اظهارات سخنگوي مايكروسافت ادامه داد: سخنگوي مايكروسافت روز گذشته اعلام كرد مواردي از بروز حملات محدود و هدفمندي عليه IE 10 گزارش شده که تحقيقات اوليه نشان مي‌دهد IE 9 و IE 10 تحت تأثير آسيب‌پذيري جدي قرار دارند.

رييس پليس فتا قم ضمن توصيه به کاربران جهت ارتقاء مرورگر خود به IE 11 ، اظهارداشت: بر اساس آخرين گزارشات، حدود 15.3 درصد از كل كاربران IE از IE 9 استفاده مي‌كنند و اين در حالي است كه كاربراني كه از IE 10 استفاده مي‌كنند حدود 15.9 درصد از كل كاربران اين مرورگر را تشكيل مي‌دهند، كه مجموع اين دو گروه به 31.2 درصد از كل كاربران IE مي‌رسد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١٢-١٣٩٢, ١٧:۴٠

   

پر مبحث ترین ها