سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امام جمعه قم :

انگیزه‌ مدیران قم برای خدمت دارای قداست خاصی است

استان قم کویری است اما در این منطقه نیز سرمایه‌هایی وجود دارد که اگر با همت مسئولان و مردم مدیریت شود، بسیار با ارزشمند خواهد بود.
تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) انگیزه‌های مدیران قم برای خدمت به این شهر را دارای قداست خاص عنوان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی در دیدار با مدیرکل و کارکنان منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم ضمن ابراز قدردانی و تشکر از زحمات این اداره، اظهار داشت: فعالیت‌ها و انگیزه‌های مدیران قم برای خدمت به این شهر دارای قداست خاصی است.

وی با بیان اینکه خداوند بر ضرورت نگرش جهاد فی سبیل الله در افراد تاکید کرده است، گفت: هر نوع اقدام جهادی از ارزش و منزلتی برخوردار نخواهد بود چرا که تکفیری‌ها نیز جهاد می‌کنند اما برای خدا نیست.

امام جمعه قم در ادامه روحیه مدیران و مسئولان استان برای خدمت رسانی به شهر کریمه اهل بیت(ع) را جهادی دانست و ابراز داشت: در زمان طاغوت آرزوی فعالیت یک مسئول مثل مدیران امروز استان را داشتیم و ما قدردان مدیران هستیم.

سعیدی با اشاره به مدیریت جهادی حضرت یوسف(ع) در زمان هفت سال قحطی مصر، ابراز داشت: استان قم کویری است اما در این منطقه نیز سرمایه‌هایی وجود دارد که اگر با همت مسئولان و مردم مدیریت شود، بسیار با ارزشمند خواهد بود.

وی افزود: با بسیج همگانی مسئولان و مردم به سرمایه‌های ارزشمندی دست خواهیم یافت که پیش از آن فکر نمی‌کردیم وجود داشته باشد.

تولیت آستان مقدسه حرم حضرت معصومه(س) در پایان بر لزوم قدرشناسی مردم از مسئولان استان تاکید کرد و ابراز داشت: مردم در هر زمانی که همکاری مدیران و مدیران نظام را مشاهده کردند، همراهی خوبی داشتند.

نقش آفرینی بیشتر مردم در توسعه فضای سبز استان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم نیز در این دیدار با بیان اینکه انفال و منابع طبیعی متعلق به امام زمان(عج) است و حافظان این اراضی به نوعی از سربازان ایشان محسوب می‌شوند، تصریح کرد: 83 درصد مساحت استان را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می‌دهند.

احمد عفتان در ادامه مسئولیت امنیت اکوئولوژیک مردم و تامین هوای مورد نیاز آن ها را یکی از وظایف اداره کل منابع طبیعی دانست و ابراز داشت: بیش از 60 درصد اکسیژن دنیا توسط گیاهان تامین می شود و به همین دلیل وظیفه توسعه فضای سبز را داریم.

وی با بیان اینکه حدود 723 هزار هکتار مراتع در استان وجود دارد، گفت: حفاظت از مراتع استان یکی دیگر از وظایف اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری است.

مدیرکل منابع طبیعی قم، لزوم توجه جدی به توسعه کاشت پوشش های گیاهی و درختکاری را در استان خواستار شد و افزود: با افزایش و توسعه پوشش های گیاهی به مقابله با سیلاب ها خواهیم پرداخت و سفره های زیرزمینی نیز تامین می شود.

وی تصریح کرد: پوشش گیاهی و درختکاری علاوه بر تامین نیاز اکسیژن و تولید علوفه برای دام، به مقابله با آلودگی ها و ریزگردها می پردازد.

عفتان با اشاره به فرا رسیدن روز 15 اسفند و آغاز هفته منابع طبیعی اظهار داشت: بوته ها و درختان از نعمت های بزرگ خداوند محسوب می شوند و در واقع سربازان گمنامی هستند که برای حیات انسان ها نقش آفرینی می کنند.

وی با بیان اینکه استان قم از نظر میزان پوشش گیاهی درختی و جنگلی فقیر است، تصریح کرد: ان شاالله با بهره برداری پارک جنگلی ثامن الائمه(ع) شاهد توسعه این بخش نیز خواهیم بود.

مدیرکل منابع طبیعی استان قم با تاکید بر اینکه مردم نسبت به امر درختکاری اهتمام بیشتری داشته باشند، ابراز داشت: اداره کل منابع طبیعی آمادگی تامین نهال حوزه های علمیه، دانشگاه ها و پادگان ها را در راستای توسعه فضای درختکاری دارد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١٢-١٣٩٢, ١٠:۵۶

   

پر مبحث ترین ها