سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استاندار قم خواستار شد:

حمايت دستگاه‌ها از فعالان بخش خصوصي در عرصه معدن در قم

وی با اشاره به وجود 2 درصد از معادن کشور در استان قم، افزود: معادن فلزي پربها همچون طلا و مس ازظرفيت هاي ويژه استان قم است که بايد به آنها توجه ويژه‌اي صورت گيرد.
استاندار قم خواستار حمايت دستگاه‌هاي اجرايي از فعالان بخش خصوصي در عرصه معدن شد.

حجت الاسلام والمسلمين محمد صادق صالحي منش در ديدار اعضاي خانه معدن قم، منابع غني معدني را از ويژگي هاي مهم استان قم در بحث اشتغالزايي دانست و اظهار کرد: مسئولين استان قم بايد با استفاده از کمک بخش خصوصي در استفاده از اين ظرفيت عظيم گام بردارند.

وی با اشاره به وجود 2 درصد از معادن کشور در استان قم، افزود: معادن فلزي پربها همچون طلا و مس ازظرفيت هاي ويژه استان قم است که بايد به آنها توجه ويژه‌اي صورت گيرد.

نماينده عالي دولت در استان قم تصريح کرد: اشتغال زايي در عرصه معدن ازظرفيت بالايي برخوردار است و از سوي ديگر معادن استان قم مي‌توانند در تامين اعتبارات و سرمايه‌هاي کلان نقش موثري را ايفا کنند.

وي در ادامه با تاکيد بر فرآوري محصولات معدني تصريح کرد: خام فروشي باعث از دست رفع اين منابع عظيم ايجاد سرمايه خواهد شد و بايد صنايع تبديلي براي ايجاد ارزش افزوده در بخش معدن استان قم، ايجاد شود.

حجت الاسلام صالحي منش حمايت از بخش خصوصي را از اولويت‌هاي کاري مسئولان دانست و افزود: همه دستگاه‌هاي اجرايي موظفند بخش خصوصي را در سرمايه گذاري در استان قم ياري رسانده و در جهت حل مشکلاتشان تلاش کنند.

دستگاه‌هاي فرهنگي ثمرات فردي و اجتماعي باسوادي را تبيين كنند

استاندار قم در جلسه شوراي ستاد سوادآموزي استان كه در تالار شهيد زين الدين استانداري قم برگزار شد خواستار تبيين آثار و ثمرات فردي و اجتماعي باسوادي توسط دستگاه هاي فرهنگي و در راس آن صدا و سيما شد.

حجت الاسلام محمد صادق صالحي منش با بيان اينكه پيامبر اكرم(ص) پس از فتح مكه، شرط آزادي اسيران را تعليم به مسلمانان دانست گفت: در دين مبين اسلام به امر تعليم و تربيت توجه زيادي شده است.

استاندار قم بي سوادي را ريشه بسياري از معضلات و ناهنجاري هاي اجتماعي عنوان كرد و با بيان اينكه افراد در جامعه فرهيخته با مشكلات كمتري مواجه هستند گفت: در مدارس و مجموعه هاي تعليم و تعلم، علاوه بر مزيت سوادآموزي، فرهنگ صحيح زندگي اجتماعي نيز به دانش پژوهان آموزش داده مي شود.

حجت الاسلام صالحي منش با تاكيد بر لزوم ترغيب مردم به سوادآموزي با استفاده از تعاليم و آموزه هاي ديني افزود: مساجد و مكان هاي مذهبي مي توانند در امر جذب بي سوادان و كم سوادان نقش مهمي را ايفا كنند.

رئيس شوراي سوادآموزي استان قم با قدرداني از مشاركت فعال مجموعه دستگاه هاي دست اندركار ترويج سوادآموزي گفت: دستگاه هاي فرهنگي و در راس آن صدا و سيما بايد آثار و ثمرات فردي و اجتماعي علم آموزي را در جامعه تبيين كنند.

وي همچنين با اشاره به خدمات ارزنده حجت الاسلام والمسلمين قرائتي در ترويج سوادآموزي، نقش اين عالم فرهيخته را در گسترش فرهنگ علم آموزي و مبارزه با جهل و بيسوادي بسيار مهم توصيف و خاطرنشان كرد: بهره گيري از انسانهاي تاثيرگذار در امر نهضت سواد آموزش استان در اعتلاي شهروندان بسيار موثر خواهد بود.

جلسه شوراي سازمان همياري شهرداري هاي استان قم برگزار شد

در دومين جلسه شوراي سازمان همياري شهرداري هاي استان قم كه به رياست حجت الاسلام صالحي منش و با حضور اعضاي شورا برگزار شد، متمم بودجه سال 92 ، بودجه پيشنهادي سال 93 و گزارش مالي(درآمد و هزينه) اين سازمان مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

استاندار قم در اين جلسه، پس از استماع گزارشات، بر لزوم تلاش و برنامه ريزي در جهت توانمند سازي و افزايش كارآمدي سازمان همياري شهرداري هاي استان به عنوان يك نهاد نوپا در استان تاكيد كرد.

وي با اشاره به اهميت وجودي سازمان همياري ، تامين منابع مالي پايدار براي شهرداري ها و رفع دغدغه هاي موجود در اين زمينه را مهم ترين فلسفه تشكيل چنين سازماني برشمرد و گفت: اين سازمان براي انجام موفق و موثر وظايف و ماموريت هاي محوله خود، بايد از تمامي امكانات و ظرفيت ها بهره ببرد.

همچنين در ابتداي اين جلسه، آقاي ماندي مديرعامل سازمان همياري شهرداري هاي استان گزارشي از عملكرد يكساله اين سازمان در بخش هاي مختلف مالي، اقدامات و برنامه هاي در دست پيگيري ارائه كرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١٢-١٣٩٢, ١۶:٠۴

   

پر مبحث ترین ها