سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم :

چهارشنبه سوری در فرهنگ اسلامی جایگاهی ندارد

وی مراسم چهارشنبه سوری را یکی از مراسم خرافی دانست که مبنای عقلایی ندارد و باید سنت‌های شایسته و ارزشمدار همچون صله رحم، دید و بازدید و کمک به دیگران که در روایات اسلامی و مفاهیم دینی تاکید فراوانی به آنها شده، ترویج یابد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: چهارشنبه سوری در فرهنگ اسلامی هیچ جایگاهی ندارد و باید حرمت ایام فاطمیه در چهارشنبه آخر سال حفظ شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری پیش از ظهر پنجشنبه در گردهمایی رابطان فرهنگی مساجد قم با اشاره به تقارن ایام فاطمیه و تعطیلات نوروزی، به همه فعالان و دست اندرکاران امور مسجد توصیه کرد در ایام سالروز شهادت حضرت فاطمه معصومه(س)، علاوه بر تشویق مردم به انجام کارهای نیک و شایسته که در روایات دینی به آنها توصیه شده، تذکرات لازم برای رعایت شأن و منزلت ایام فاطمیه را بیان کنند.

وی مراسم چهارشنبه سوری را یکی از مراسم خرافی دانست که مبنای عقلایی ندارد و باید سنت‌های شایسته و ارزشمدار همچون صله رحم، دید و بازدید و کمک به دیگران که در روایات اسلامی و مفاهیم دینی تاکید فراوانی به آنها شده، ترویج یابد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم بیان عظمت و ویژگی‌های حضرت فاطمه زهرا(س) و تبیین سبک زندگی فاطمی را مهم‌ترین هدف صاحبان منبر و تریبون، فعالان فرهنگی و تبلیغی و نهادهای دولتی و غیردولتی دانست و گفت: اگر بخواهیم مکتب فاطمی در جهان سربلند باشد باید جنبه‌های ایجابی این مکتب را ترویج کنیم.

حجت‌الاسلام اسکندری تاکید کرد: بیان معارف اهل بیت عصمت و طهارت(ع) دشمنان اسلام را به وحشت انداخته، چراکه اگر معارف و اندیشه‌های والای اهل بیت به کشورهای اروپایی و آمریکایی برسد، پیروان فراوانی را جذب می‌کند، از این رو دشمنان برای جلوگیری از نشر حقایق دین و مکتب اهل بیت، سعی می‌کنند مسلمانان را با دامن زدن به اختلافات سرگرم کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر چند روایت از اهل بیت(ع) و اشاره به برخی آیات قرآن کریم، نماز را رکن رکین و ستون خیمه دین دانست و به تشریح اثرات تربیتی نماز و مسئولیت و وظیفه دست اندرکاران برای اقامه نماز پرداخت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قم با بیان اینکه نماز پرچم دین و علامت مسلمانی است، اقامه نماز را وظیفه همگان دانست و گفت: خواندن نماز برای هر مسلمانی واجب است و کسی که نماز نخواند مسلمان نیست، بنابراین قرآن بر ترویج و اقامه نماز تاکید دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-١٢-١٣٩٢, ١٠:۵٩

   

پر مبحث ترین ها