سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س)؛

شهر قم غرق عزا و ماتم است

مراجع تقلید نیز به مناسبت همزمانی نوروز با شهادت حضرت زهرا(س) بر برگزاری پرشور عزاداری‌ها تاکید داشته‌اند و مراسم عزاداری در بیوت مراجع از شب قبل آغاز شده و اقشار مختلف مردم حضور چشمگیری را در این مراسم دارند.
همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) شهر قم غرق در عزا و ماتم این بانوی دو عالم است.

شهر مقدس قم همزمان با سالروز شهادت دخت گرامی رسول اکرم(ص) غرق در عزا و ماتم است و در و دیوار این شهر سیاه پوش بانوی دو عالم شده است.

بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س) نیز سیاه پوش شده و دسته‌های عزاداری و سینه زنی نیز از روز گذشته و همزمان با شب شهادت به سمت حرم حضرت معصومه(س) رهسپار شده اند.

همچنین به همین مناسبت برنامه‌های مذهبی شامل سخنرانی و عزاداری از روز گذشته در حرم مطهر حضرت معصومه(س) آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
شهر قم غرق عزا و ماتم است

هیئت‌های مذهبی نیز با نصب پلاکارد در سطح شهر برنامه‌های مذهبی خود همراه با سخنرانان جلسات را به مردم معرفی و از آنان خواسته‌اند بهار را با بهار فاطمی عجین کنند.

مراجع تقلید نیز به مناسبت همزمانی نوروز با شهادت حضرت زهرا(س) بر برگزاری پرشور عزاداری‌ها تاکید داشته‌اند و مراسم عزاداری در بیوت مراجع از شب قبل آغاز شده و اقشار مختلف مردم حضور چشمگیری را در این مراسم دارند.

همچنین مراجع تقلید قم از روزها قبل در سخنان خود بر گرامیداشت فاطمیه در ایام نوروز تأکید داشته‌اند.

آیت الله العظمی وحید خراسانی طی سخنانی در این زمینه با تاکید بر این‌که "امسال باید دو برابر گذشته نسبت به احیای فاطمیه تلاش شود" گفت: اهتزاز پرچم فاطمی احیای امر اهل بیت(ع) است.

آیت الله العظمی علوی گرگانی نیز در زمینه پاسداشت ایام فاطمیه طی سخنانی با بیان اینکه آخرین روزهای سال 92 مصادف است با ایام شهادت بی بی دو عالم حضرت زهرا(س) و ایام عید نوروز سال 93 هم مصادف با ایام فاطمیه دوم می‌باشد.

وی ادامه داد: حضرت زهرا(س) همان وجود نورانی هستند که هر گاه پدر او را می‌دیدند لبخند بر لبان مبارکشان نقش می‌بست و هرگاه او را محزون می‌دیدند غمناک می‌شدند. آن بانوی دو سرا امید شفاعت امت پدرشان پیامبر خدا (ص) هستند و همه عاشقان کوی الله باید از در خانه ایشان و پدر و شوهر و 11 فرزند پاکش به خدا برسند.

این مرجع تقلید ادامه داد: در این ایام یقیناً امام زمان (عج) عزادار شهادت مادرشان فاطمه زهرا (س) بوده و هر کس که ادعای تبعیت از مکتب و راه امام زمان (عج) را دارد نباید نسبت به این ایام بی‌حرمتی و بی‌توجهی داشته باشد.

آیت الله علوی گرگانی تاکید کرد: به همه شیعیان و مخلصین اهل‌بیت(ع) و ملت شریف ایران توصیه می‌نمایم که احترام این ایام را نگه داشته و مراقب رفتار خود در ایام نوروز امسال بوده و بی‌توجهی به برپایی عزای فاطمه زهرا(س) نکنند.

وی اظهار داشته است: مبادا که در ایام نوروز عملی انجام گیرد که موجب ناراحتی دل پیامبر مکرم اسلام و دختر پهلو شکسته ایشان شود.

این مرجع تقلید تأکید کرد: توصیه اکید می‌کنم که در ایام فاطمیه دوم نسبت به برپایی عزای حضرت زهرا(س) به گونه‌ای رفتار شود که مراسم عزاداری امسال تحت الشعاع نوروز قرار نگیرد.
شهر قم غرق عزا و ماتم است

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی نیز طی سخنانی در این زمینه به ایام فاطمیه و تقارن آن با عید نوروز اشاره و تصریح کرد: باید شأن قم در ایام فاطمیه حفظ شود.

برگزاری مراسم عزاداری دهه اول فاطمیه به مدت سه روز در دفتر این مرجع تقلید از ساعت 9 و 30 دقیقه برگزار می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١٢-١٣٩٢, ١۶:۴٢

   

پر مبحث ترین ها