سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

برنامه‌های نوروزی مسجد جمکران با عطر فاطمی برگزار می‌شود

برنامه های این مسجد مقدس از روز سه شنبه 27 اسفندماه92 با برگزاری مراسم دعای پرفیض توسل توسط مداح اهل بیت(ع) حاج مهدی منصوری و سخنرانی حجت الاسلام رفیعی آغاز خواهد شد و تا 15 فروردین 93 ادامه خواهد داشت.
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران گفت: در ایام نوروز برنامه‌های متنوعی که مناسب با ایام فاطمیه است توسط گروه‌های مختلفی از 27 اسفندماه 92 تا 15 فروردین 93 در مسجد جمکران برگزار خواهد داشت.

حجت الاسلام سید علی رضا تکیه‌ای بعد از ظهر دوشنبه در نشستی خبری که در ساختمان جدید اداری مسجد مقدس جمکران تشکیل شد به تشریح برنامه‌های ایام فاطمیه(س) و نوروز 1393 پرداخت و اظهار کرد: با توجه به ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) تمام برنامه‌های مسجد مقدس جمکران در ایام نوروز به حال و هوای فاطمیه تطبیق داده می‌شود.

وی گفت: شایستگی و عقلانیت به آن است حرمت ایام فاطمیه را داشته و چنانچه برنامه‌های فرهنگی را تدوین می‌کنیم سایه فاطمیه بر آن افکنده باشد.

حرمت فاطمیه را باید در تمام ایام سال نگه داشت

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با بیان این که باید حرمت فاطمیه را در تمام ایام سال نگه داشت، تصریح کرد: اساساً سبک زندگی اسلامی که برگرفته از سبک زندگی پیامبر بزرگ اسلام(ص)، حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) ودیگر ائمه معصومین(ع) است را باید دنبال کنیم و هرچه حرمت این ایام را داشته و معرفت بیشتری در حراست و حفظ آن به خرج دهیم توفیقات ما در هماهنگ شدن با ساز و کار آفرینش خواهد بود.

وی در ادامه در تشریح برنامه‌های نوروزی مسجد مقدس جمکران عنوان کرد: برنامه های این مسجد مقدس از روز سه شنبه 27 اسفندماه92 با برگزاری مراسم دعای پرفیض توسل توسط مداح اهل بیت(ع) حاج مهدی منصوری و سخنرانی حجت الاسلام رفیعی آغاز خواهد شد و تا 15 فروردین 93 ادامه خواهد داشت.

برنامه‌های لحظه تحویل سال

حجت الاسلام تکیه ای با بیان اینکه تمام برنامه ها رنگ و بوی فاطمیه به خود دارد، افزود: نقطه اوج مراسم در روز پنج شنبه خواهد بود که عبارت اند از قرائت آیات روحبخش کلام الله مجید توسط قاری بین المللی حاج کریم منصوری و بعد از آن قرائت زیارت آل یاسین توسط سید محسن بنی فاطمی و سخنرانی حجت الاسلام حیدری کاشانی.

وی اضافه کرد: در روز پنج شنبه پس از اقامه نماز مغرب و عشاء سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان و شعر خوانی سید حمید رضا برقعی را خواهیم داشت و در زمان تحویل سال برنامه ابتهال خوانی و استقبال از سال جدید انجام خواهد شد.

نماینده طلاب حوزه علمیه قم ادامه داد: پس از زمان تحویل سال پیام نوروزی مقام معظم رهبری از بلندگوهای مسجد و دو دستگاه تلویزیون شهری مسقر در صحن مسجد پخش خواهد شد.

وی گقت: اجرای تواشیح توسط گروه بین المللی میعاد و قرائت دعای کمیل توسط مداح اهل بیت حاج حسن اخباری از دیگر برنامه های تحویل سال خواهد بود.

حجت الاسلام تکیه ای با بیان اینکه در صبح جمعه اول فروردین مراسم دعای ندبه در مسجد جمکران نیز برقرار است افزود: پیش از دعای ندبه توسط سید مهدی میرداماد، حجت الاسلام فرحزاد به ایراد سخنرانی می پردازد و در عصر همان روز حجت الاسلام والمسلمین نظری منفرد سخنرانی و بعد از آن دعای سمات توسط سید قاسم موسوی خوانده می‌شود.

برگزاری میزگرد خوبان ویژه خانواده‌ها

وی در ادامه تصریح کرد: در ایام تعطیلات، هر روز پس از اقامه نماز صبح، مراسم دعای عهد و هر شب نیز برنامه سخنرانی و مدیحه سرایی با حضور خطبای برجسته و مداحان اهل بیت(ع) برگزار خواهد شد، همچنین در این ایام میزگرد خانه خوبان با حضور کارشناسانی چون حجت الاسلام رفیعی، فرحزاد، حیدری کاشانی و حسینی قمی با موضوع مرتبط با خانواده به مدت 6 روز از اول فروردین، یک ساعت قبل از نماز ظهر برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران در تشریح برنامه‌های ایام فاطمیه و نوروز 93 گفت: از ابتدای فروردین به مدت چهار شب برنامه هایی از جمله سخنرانی مذهبی و مدیحه سرایی بعد از نماز عشاء و برگزاری محافل انس با قران برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به این که برنامه‌ها در نیمه دوم تعطیلات نوروزی و ایام فاطمیه دوم ادامه دارد، افزود: از سه شنبه 12 فروردین تا 15 فروردین‌ماه هر روز بعد از نماز عصر، حجج اسلام رفیعی، فرحزاد و مؤمنی سخنرانی کرده و پس از آن مدیحه سرایی و ذکر مصیبت شهادت حضرت زهرا(س) با حضور مداحان اهل بیت(ع) برگزار می‌شود و در ادامه ترتیل خوانی قران کریم با هدیه به ساحت حضرت فاطمه(س) با حضور قاریان برجسته کشور انجام می‌شود.

برگزاری برنامه "سلام زائر" با حضور کارشناسان برنامه سمت خدا

حجت الاسلام تکیه ای به برگزاری برنامه سلام زائر در این ایام اشاره کرد و گفت: در این برنامه که با حضور کارشناسانی از برنلمه سمت خدا و همچنین کارشناسانی از مرکز تخصصی مهدویت اجرا خواهد شد به سؤلات زائرین در حوزه‌های مختلف پاسخ داده خواهد شد.

ایجاد هفت نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی با تخفیف ویژه

معاون فرهنگی مسجد جمکران بیان کرد: مدیریت انتشارات جمکران به برگزاری هفت فروشگاه عرضه کتاب و محصولات فرهنگی در ایام نوروز اقدام می‌کند و کتاب‌های منتشر شده توسط انتشارات مسجد جمکران در این ایام با 30 درصد تخفیف به مخاطبین ارائه خواهد شد.

وی در ادامه گفت: که در راستای هم افزایی با حرم مطهر انتشارات مسجد جمکران همزمان در دو نمایشگاه رواق کتاب که در شبستان نجمه خاتون حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران برگزار می‌شود حضور دارد و در این نمایشگاه موضوعاتی از جمله نقاشی کودکان، کتاب کودک، حجاب و عفاف، انقلاب اسلامی و عرضه محصولات فرهنگی راخواهیم داشت.

برگزاری 100 حلقه معرفت با محور عبودیت مهدوی

حجت الاسلام تکیه‌ای اظهار کرد: مدیریت آموزش و تربیت مسجد جمکران برنامه‌هایی را برگزار می‌کند از قبیل برگزاری سه محفل انس با قرآن، برگزاری صد حلقه معرفت با محوریت عبودیت مهدوی با حضور اساتید و کارشناسان برجسته، چهل کارگاه تصحیح قرائت نماز، پاسخگویی و مشاوره به زائران و میهمانان نوروزی در قالب 600 نفر ساعت، ارائه خدمات ویزه کودکان در مجموعه گل نرگس به مدت 25 روز در سه شیفت کاری، برگزاری مسابقه قرآنی با جوایز نفیس بازگشایی کتابخانه تخصصی مهدویت با 6 هزارعنوان کتاب و بالغ بر 600 تحقیق در مورد مهدویت.

وی از تشکیل مدیریت آثار و آفرینش‌های هنری مسجد جمکران خبر داد و افزود: این مدیریت اولین گام خود را در تعطیلات نوروز برخواهد داشت و در حوزه رسانه، تولید نماهنگ انیمیشنی ویژه کودکان و نوجوانان و تولید دیگر محصولات فرهنگی فعالیت خواهد کرد.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: برگزاری نمایشگاهی با حضور برخی از نهادهای فرهنگی چون سازمان تبلیغات اسلامی و ستاد اقامه نماز حرم مطهر و برگزاری تعزیه شهادت حضرت زهرا(س) و تعزیه ملیکه خاتون با موضوع زندگی مادر بزرگوار امام زمان(عج) در شبستان بزرگ مسجد جمکران از دیگر برنامه‌ها در ایام تعطیلات نوروز خواهد بود.

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١٢-١٣٩٢, ١٠:٣٩

   

پر مبحث ترین ها