سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم خبر داد:

اعزام ۱۵ گروه از بسیجیان قم به اردوهای جهادی

در نوروز سال آتی در قالب اردوهای جهادی ناحیه بسیج دانشجویی 9 گروه و به استعداد 640 نفر از دانشجویان به مناطق محروم استان های کرمان، خوزستان، ایلام و بخش مرکزی شهر مقدس قم اعزام خواهند شد.
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم از اعزام ۱۵ گروه از بسیجیان برای شرکت در اردوهای جهادی در ایام نوروز سال آینده خبر داد.

سید حسین فرهادی با اشاره اینکه اردوهای جهادی ریشه تشکیل سازمان بسیج سازندگی است، اظهار داشت: درپی اقدام خودجوش جمعی از دانشجویان در سال 79 در زمینه خدمت رسانی و محرومیت زدایی در مناطق محروم ، مقام معظم رهبری دستور تشکیل سازمان بسیج سازندگی در سپاه را اعلام کردند.

وی اهم فعالیت سازمان بسیج سازندگی را پشتیبانی از اردوهای جهادی دانست و بیان نمود: امروز خیل عظیمی از دانشجویان بسیجی و اقشار مختلف مردم در این اردوها شرکت داشته و خدمت رسانی می کنند.

فرهادی با اشاره به اینکه سازمان بسیج سازندگی با کمک اقشار مختلف تاکنون توانسته در زمینه محرومیت زدایی خوش بدرخشد، ابراز کرد: سازمان بسیج جامعه پزشکی در خصوص ویزیت رایگان و اعزام تیم های پزشکی به مناطق محروم این سازمان را یاری کرده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم در ادامه با اشاره به اینکه آموزش و فعالیت در حوزه اقتصاد مقاومتی توسط بسیجیان سازمان بسیج مهندسین نیز انجام می شود، خاطرنشان کرد: بسیج طلاب نیز در زمینه اعزام مبلغین به مناطق محروم و آموزش مسائل دینی این سازمان را کمک می کنند.

وی فعالیت ها و کمک های ناحیه بسیج دانشجویی را در زمینه محرومیت زدایی و خدمت رسانی قابل تقدیر دانست و ابراز کرد: در نوروز سال آتی در قالب اردوهای جهادی ناحیه بسیج دانشجویی 9 گروه و به استعداد 640 نفر از دانشجویان به مناطق محروم استان های کرمان، خوزستان، ایلام و بخش مرکزی شهر مقدس قم اعزام خواهند شد.

فرهادی به اعزام اردوهای جهادی بسیج طلاب اشاره داشت و تصریح کرد: 6 گروه و مشکل از 450 نفر از بسیجیان طلبه به استان های لرستان، سیستان و بلوچستان، مرکزی، کرمان، خراسان جنوبی و کرمانشاه در ایام نوروز و ایام فاطمیه جهت اجرای ماموریت اعزام خواهند شد.

وی به اهداف اردوهای جهادی اشاره کرد و بیان کرد: غنی سازی اوقات فراغت جوانان و خدمت رسانی به محرومین جامعه از مهمترین اهداف برگزاری این اردوهای جهادی است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم در پایان، کمک دستگاه های دولتی را در راستای اجرای هر چه بهتر این اردوها مطرح کرد و ابراز کرد: انشألله با اجرای این اردوها بتوانیم اعتدال را در بین مناطق شهری و روستایی برقرار کنیم.

تاکید بر اهتمام هرچه بیشتر انعکاس اخبار راهیان نور

معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) بر اهتمام هرچه بیشتر رسانه ها جهت انعکاس و انتشار اخبار کاروان های راهیان نور تاکید کرد.

افشین گودرزی در جلسه هماهنگی مسئولین روابط عمومی و تبلیغات نواحی مقاومت بسیج سپاه استان قم طی سخنانی بر اهتمام هر چه بیشتر رسانه های استان برای انتشار اخبار راهیان نور تاکید نمود و اظهار داشت: با تمام توان باید اخبار و رویدادهای کاروان های راهیان نور را منتشر کنیم تا مدیون خون پر ثمر شهداء نباشیم.

وی با اشاره بر لزوم همکاری بیش از پیش خبرنگاران افتخاری بسیج در راستای انتشار اخبار اردوهای راهیان نور، گفت: عزت و عظمت امروز کشور مدیون رشادت ها و دلیرمردی های رزمندگان دوران دفاع مقدس است.

معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) در ادامه با بیان اینکه امسال حضور قشر های مختلف مردم در اردوهای راهیان نور بیشتر از سالهای گذشته است یادآور شد: مسئولان روابط عمومی و اقشار با مدیریت بیشتر و همت خبرنگاران خبرهای این برنامه عظیم فرهنگی را منعکس کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از فعالیت خبرنگاران افتخاری، بر اهمیت اردوهای جهادی در ایام نوروز خبر داد و افزود: اردوهای جهادی بسیج همانند اردوهای راهیان نور هدفی جز ادامه راه پر ثمر شهدا را دنبال نمی کنند و ما وظیفه داریم این برنامه را نیز به نحو احسن منعکس کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١٢-١٣٩٢, ١۴:۵٠

   

پر مبحث ترین ها