سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

طرح آرامش بهاری در 28 امامزاده قم برگزار می‌شود

اداره اوقاف بر اساس وظیفه خود در ابتدا اقدام به آماده سازی فضاهای امامزادگان و غبارروبی این بقاع کرده که 28 امامزاده را به طور ویژه برای اجرای طرح آرامش بهاری آماده کرده است چرا که قم شاهراه 17 استان کشور است که علاوه بر آماده سازی باید فضای اسکان موقت زائران نیز مهیا شود تا زائران به راحتی بتوانند به زیارت و استراحت بپردازند.
معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم بیان کرد: اداره اوقاف بر اساس وظیفه خود اقدام به آماده سازی فضاهای امامزادگان و غبارروبی این بقاع کرده که 28 امامزاده به طور ویژه برای اجرای طرح آرامش بهاری آماده شده است.

حجت الاسلام و المسلمین علی عزیزی در گفتگو با خبرنگار ما، با اشاره طرح های تبلیغی ایام نوروز بیان کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم طی بهار 93 برای چهارمین سال پیاپی اقدام به برگزاری طرح تبلیغی نوروزی به نام آرامش بهاری در بقاع متبرکه می کند.

وی افزود: قم به دلیل اهمیت مذهبی و به عنوان دومین شهر زیارتی کشور دارای جایگاه معنوی ویژه ای است لذا باید برنامه های مناسب و شایسته ای طی ایام نوروز اجرا شود و در جوار اهل بیت آرامش روانی و معنوی زائرین و مجاورین فراهم شود چرا که از همه اقشار برای دعا و توسل در سال جدید و یا استراحت در جوار امامزادگان سکنی می گزینند.

عزیزی در ادامه تصریح کرد: اداره اوقاف بر اساس وظیفه خود در ابتدا اقدام به آماده سازی فضاهای امامزادگان و غبارروبی این بقاع کرده که 28 امامزاده را به طور ویژه برای اجرای طرح آرامش بهاری آماده کرده است چرا که قم شاهراه 17 استان کشور است که علاوه بر آماده سازی باید فضای اسکان موقت زائران نیز مهیا شود تا زائران به راحتی بتوانند به زیارت و استراحت بپردازند.

هفت سین فاطمی

وی با اشاره به ایام فاطمیه عنوان کرد: با توجه به تقارن ایام فاطمیه و عید نوروز در بقاع متبرکه قم بجای هفت سین مرسوم هفت سین فاطمی برپا می‌شود که هفت مورد از نام ها و القاب حضرت فاطمه (س) را در سفره هفت سین ذکر می کنند.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم ضمن تشریح برنامه های طرح مذکور بیان کرد: مراسم تحویل سال جدید با برگزاری و قرائت دعای تحویل سال آغاز و پس از آن دعای ولی عصر (عج) جهت توجه و دعا برای ظهور و امر غیبت امام زمان (عج) برگزار و روضه منوره کریمه قرائت می‌شود.

عزیزی به خیمه های برپا شده در طرح آرامش بهاری اشاره و خاطرنشان کرد: خیمه های معرفت از جمله برنامه های طرح آرامش بهاری است که متفاوت تر از دیگر برنامه هاست که در کنار دیگر غرفه ها همچون غرفه کودک، غرفه عفاف و حجاب، قرآن بخوان جایزه بگیر، همه واقف باشیم، احسان ماندگار، غرفه وقف و ... فعال است.

مشاوره‌های چهره به چهره

وی ادامه داد: از دیگر غرفه هایی که مورد توجه بوده غرفه سخنرانی چند رسانه ای است که با مشاوره های چهره به چهره، گروهی، اجرای پاور پوینت، کلیپ را در قالب برنامه های متنوعی چون اشاعه فرهنگ انتظار تشیع، نفی شیطان پرستی، عرفان های نوظهور، برای بصیرت و آگاهی بخشی زائران و مجاوران عرضه می شود.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به امامزادگان شاخص این طرح خاطرنشان کرد: امامزاده شیخان در مجاورت گلزار شهداو علماست از بهترین غرفه های طرح آرامش بهاری بوده که علاوه بر این امامزاده، امامزاده جعفر زواره ای بخاطر ازدیاد مسافر و بازدید کننده با هفت غرفه فعال است.

عزیزی افزود: امامزاده زینب خاتون کهک، کوه خضر نبی و امامزاده قلمرچی در جاده نیزار از دیگر بقاع متبرکه ای است که شامل این طرح می شوند و علاوه بر برنامه های طرح آرامش بهاری برنامه های مفصلی برای ایام فاطمیه تهیه کرده اند و از دیگر برنامه های اداره کل اوقاف برپایی نمایشگاه کوچه های بنی هاشم است که ضمن نمایش کوچه های بنی هاشم و بازسازی بخشی از زندگی فاطمه زهرا (س) با ارائه غرفه های خیمه معرفت به ارائه مسائل مذهبی برای بازدیدکنندگان می پردازند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١٢-١٣٩٢, ١۴:۵۶

   

پر مبحث ترین ها