سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

صالحی منش: ایمنی سفرهای نوروزی در قم افزایش یابد

حجت الاسلام صالحی منش با اشاره به عوامل مؤثر در بروز تصادفات، مشکل مهندسی در ایجاد راه‌ها و نقاط حادثه خیز استان را از عوامل مهم تصادفات و سوانح رانندگی تلقی کرد و خواستار توجه و رسیدگی جدی متولیان امر به این مهم شد.
استاندار قم با اشاره به افزایش حجم سفرهای نوروزی در محورهای مواصلاتی استان قم، اهتمام جدی دستگاه‌های مسؤل برای افزایش ایمنی این سفر‌ها را ضروری دانست.

حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق صالحی منش در جلسه کمیسیون بررسی تصادفات استان قم گفت: آمار بالای سوانح رانندگی در کشور از جمله موضوعات مهمی است که در مورد آن باید تدبیر و چاره اندیشی لازم صورت گیرد.

استاندار قم افزود: با توجه به اهمیت موضوع و بر اساس دستور وزیر کشور، کمیسیون ویژه‌ای در استان‌ها و به ریاست استانداران تشکیل و مدیریت می‌شود.

وی با تاکید بر لزوم تلاش جمعی دستگاه‌های دست اندرکار در جهت کاهش میزان تصادفات رانندگی، تلفات ناشی از آن را ضایعه‌ای جبران ناپذیر در سطح اجتماع عنوان و تصریح کرد: تعداد بسیار زیادی از کشته شدگان و مصدومان سوانح رانندگی را نیروی جوان و فعال کشور تشکیل می‌دهند.

حجت الاسلام صالحی منش با اشاره به عوامل مؤثر در بروز تصادفات، مشکل مهندسی در ایجاد راه‌ها و نقاط حادثه خیز استان را از عوامل مهم تصادفات و سوانح رانندگی تلقی کرد و خواستار توجه و رسیدگی جدی متولیان امر به این مهم شد.

نماینده عالی دولت در استان عامل انسانی و فرهنگ ناصحیح رانندگی را از دیگر عوامل مؤثر درحوادث رانندگی دانست و ضمن درخواست از نهادهای فرهنگ ساز جامعه جهت بسیج شدن در این راستا، خواستار ارائه آموزش‌های لازم و برخورد جدی با متخلفان شد.

استاندار قم همچنین با اشاره به افزایش حجم سفرهای نوروزی در محورهای مواصلاتی استان قم، لزوم اصلاح نقاط حادثه خیز و نظارت بر سفرهای این ایام را مورد تاکید قرار داد و ابراز امیدواری کرد که در سایه تلاش و زحمات شبانه روزی عوامل پلیس و مجموعه دستگاه‌های امداد و نجات شاهد سفری ایمن و خوش برای هموطنان در استان قم باشیم.

بازدید استاندار قم از ستاد تسهیلات زائرین استان قم

استاندار قم با حضور در محل ستاد تسهیلات زائرین استان، از نزدیک در جریان فعالیت‌ها و روند خدمات رسانی این مجموعه قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی منش پس از این بازدید و در جلسه‌ای با مسولان و دست اندرکاران خدمات نوروزی که در محل ستاد برگزار شد طی سخنانی عید نوروز را آیینی ملی خواند و افزود: این عید باستانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، رنگ و بوی دینی پیدا کرده و با ارزش‌های معنوی همراه شده است.

استاندار قم خاطرات نوروز و مسافرت را بیادماندنی عنوان کرد و افزود: بسیاری از خاطرات به میزان تمهیدات و مقدمات اندیشیده شده توسط ما مسئولین و دست اندرکاران خدمات رسانی برای مسافران بستگی دارد.

حجت الاسلام صالحی منش با تاکید بر لزوم تلاش مضاعف مجموعه دستگاه‌های استان در خدمات رسانی شایسته به زوار و مسافران نوروزی، خدمتگذاری به مردم را بالا‌ترین شأن خدمت عنوان و خاطرنشان کرد: همه مسئولان با هر منصب و مقامی باید خود را خادم مردم شریف استان و زوار بزرگوار بدانند.

وی با اشاره به تهیه کتابچه دستور العمل و منشور میزبانی مدیران استان از مسافران نوروزی تصریح کرد: دغدغه اصلی‌ام از نخستین روز عهده دار شدن مسئولیت، تدارک شایسته‌ترین خدمات برای زوار و مسافران در ایام نوروز بود و از همین امروز از مدیران می‌خواهم که برای سال اینده برنامه ریزی و تدبیر داشته باشند.

ترویج فرهنگ مهدویت نیاز مهم جامعه اسلامی است

استاندار قم همچنین در دیدار مدیرعامل بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) با وی، از تلاش‌های ارزشمند این بنیاد در ترویج فرهنگ مهدویت تقدیر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق صالحی منش با بیان اینکه در ترویج و نشر فرهنگ مهدوی باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد، این مهم را از نیازهای اصلی جامعه اسلامی برشمرد و تصریح کرد: مسلمانی و دیانت یک فرد در گرو اعتقاد و التزام عملی به اصل ولایت امام مهدی (عج) و پیروی از دستورات نایب آن حضرت می‌باشد.

وی با تاکید بر ضرورت نهادینه شدن فرهنگ و آموزه‌های مهدوی در جامعه، آموزش و انتقال این فرهنگ به نسل جوان را یادآور شد و گفت: مسایل مربوط به امامت و مهدویت را باید با ادله‌های نقلی و عقلی به جوانان و نوجوانان تبیین کرد تا این مباحث در عمق جان و دل آن‌ها نفوذ کند.

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین شهیدی مدیرعامل بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) شعبه قم گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این مرکز ارائه کرد.

آشنایی جوانان با خطرات حوادث چهارشنبه آخر سال ضروری است

استاندار قم بر لزوم تلاش دستگاه‌های فرهنگی و اطلاع رسانی در جهت آشنا سازی جوانان و نوجوانان با خطرات و آسیب‌های حوادث چهارشنبه آخر سال تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق صالحی منش در جلسه ستاد مدیریت بحران استان که در تالار امام رضا (ع) استانداری برگزار شد طی سخنانی اظهار کرد: چهارشنبه آخر سال از روزهایی است که متاسفانه به علت سوء برداشت‌ها و نفوذ بدعت‌های ناثواب، به یکی از روزهای پر مخاطره و حادثه ساز برای خانواده‌های ایرانی تبدیل شده است.

استاندار قم با بیان اینکه همه ساله به دلیل عدم آگاهی، حوادث تلخی را در این روز شاهد هستیم، بر لزوم پیشگیری و فرهنگ سازی در این زمینه تاکید کرد و افزود: برابر فتوا و توصیه‌های علما و مراجع معظم تقلید، آتش سوزی کاری خلاف عقل و شرع است.

وی با بیان اینکه جوانان و خانواده‌ها را باید با خطرات و آسیب‌های ناشی از حوادث چهارشنبه آخر سال آشنا کرد، رسالت دستگاه‌های فرهنگی و اطلاع رسانی را در این رابطه مهم و خطیر دانست و گفت: پیشگیری و تدبیر یک اصل مسلم و ضرورت اجتناب ناپذیر در مدیریت بحران محسوب می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی منش با اشاره به افزایش سفرهای نوروزی به قم، لزوم توجه به ایمنی این سفر‌ها را یادآور شد و گفت: در این زمینه باید با پیش بینی‌های لازم، احتمال بروز هر نوع حادثه و خطری را برای زوار و مسافران به حداقل رساند.

استاندار قم همچنین با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی مدبرانه در جهت کاهش تصادفات جاده‌ای ایام نوروز، به ازدحام و شلوغی محورهای مواصلاتی استان قم در این ایام اشاره و خاطرنشان کرد: باید از همه ظرفیت‌های استان در این بخش استفاده بهینه بشود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١٢-١٣٩٢, ١٧:١٠

   

پر مبحث ترین ها