سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امام جمعه قم: مشارکت مردم و مسئولان موجب تحقق شعار سال می‌شود

بروز شده : ٢-٠١-١٣٩٣, ١١:٢٩    نسخه چاپی    
حجت الاسلام سعیدی یادآور شد: تقارن ایام فاطمیه با عید نوروز فرصتی برای آشنایی با سبک و سیره حضرت فاطمه(س) که الگوی امام زمان(عج) می باشند، آشنا شویم.
امام جمعه قم گفت: اقتصاد و فرهنگ زیرساخت فکری و نظری برای تحقق اقتصاد مقاومتی است و این مهم جز با عزم ملی و حرکت جهادی امکان ندارد و برای این ماموریت مهم لازم است که مسئولان و مردم تلاش داشته و شرکت کنند.

حجت الاسلام سید محمد سعیدی در اولين خطبه نماز جمعه سال جديد قم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به شعار نامگذاری شده سال جدید توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت: اقتصاد و فرهنگ زیرساخت فکری و نظری برای تحقق اقتصاد مقاومتی است و این مهم جز با عزم ملی و حرکت جهادی امکان ندارد و برای این ماموریت مهم لازم است که مسئولان و مردم تلاش داشته و شرکت کنند.

وی ادامه داد: هیچ طرحی بدون مشارکت مردم به ثمر نمی رسد و نمونه مشارکت مردم در حماسه سیاسی و شرکت در انتخابات سال گذشته مشاهده شد و مقام معظم رهبری برای تحقق شعار ساری جاری از مردم و مسئولان می خواهند همچون حماسه سیاسی که تحقق یافت، حرکت کنند.

امام جمعه قم با بیان این که سرکوبگری های مستکبرای در برخی مناطق هنوز ادامه دارد، افزود: همچنان در مناطقی چون بحرین، عراق و یمن انفجار تروريستي مستکبران و صهیونیست ها ادمه دارد و در مناطق سوریه شاهد پیروزی های بیشتری علیه تروریست و تکفیری ها بوده ایم و از این بابت از خداوند متشکریم و قدردان وجود امنیت در کشورمان هستیم.

مردم از یکه تازی امریکا جلوگیری می کنند

حجت الاسلام سعیدی تصریح کرد: طرح کودتای مخملی در اوکراین با شکست روبه رو شد و رفتار دوگانه امریکا در این کودتا موجب شده که مردم از یکه تازی امریکا و غرب جلوگیری کنند.

امام جمعه قم ضمن توصیه خود و همگان به رعایت تقوا عنوان کرد: هرکس تقوای خدا را پیشه کندخداوند به او نورانیتی می دهد که بتواند حق را از باطل تشخیص دهدو با رعایت تقوا خداوند از آسمان و زمین برکات نازل می کند.

وی به اشاره به تفسیر آیه یوم سوره حجرات بیان داشت: کسی که نزد پیامبر خدا با ملایمت و نرمی سخن می گوید خداوند گناهانش را بخشیده و به او پاداش بزرگی می دهد.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) با اشاره به روش مقایسه ای عنوان کردن موضوعات ابراز کرد:خداوند برای معرفی الگوهای انسانی دونمونه زن بدرفتار و دونمونه زنان خوب را معرفی می کند و این برای تربیت مخاطبان و تادیب آن ها است.

ملایمت و نرمی سخن گفتن باید دررابطه با خدا نیز رعایت شود

امام جمعه قم با بیان این که با روش مقایسه ای بیان کردن، مومن می تواند بهترین گزینه را برای هدایت خویش انتخاب کند، عنوان کرد: رعایت اعتدال و ادب در سخن گفتن اصلی است که باید در رابطه با خداوند نیز رعایت شود و از نظر روانشناسی و با ملایمت صحبت کردن نشان از آرامش و کنترل اعصاب و داشتن منطق است.

وی با بیان این که تقوا معرفت و ادب را به همراه می آورد، افزود: مردم نسبت به سرزمین و حیوانات نیز باید تقوا داشته باشند و رعایت تقوا باید در برخورد با مردم و بلادها نیز وجود داشته باشد.

امام جمعه قم عنوان کرد: امروز روز جمعه، عید اسلامی و عید باستانی با یکدیگر جمع شده و امام علی(ع) می فرمایند که هر روزی که گناه نشود عید است و خوب است ما تلاش کنیم همه روزهایمان نوروز باشد.

روز جمعه به یاد حضرت ولی عصر(عج) باشیم

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) ابراز داشت: در روز جمعه به یاد حضرت ولی عصر(عج) باشیم و برای سلامتی ایشان صدقه داده و با شکفتن گل ها و سرسبز شدن گیاهان در بهار برای منجی مان دعا کنیم.

تقارن ایام فاطمیه با عید نوروز فرصتی برای آشنایی با سبک حضرت فاطمه(س) است

حجت الاسلام سعیدی یادآور شد: تقارن ایام فاطمیه با عید نوروز فرصتی برای آشنایی با سبک و سیره حضرت فاطمه(س) که الگوی امام زمان(عج) می باشند، آشنا شویم.

امام جمعه قم بیان داشت: حضرت زهرا(س) در دفاع از ولایت ورهبری و عبادت و عفاف و حجاب برای ما الگو هستند و خوب است سبک ایشان را در زندگانی پیش گیریم.

وی افزود: بهار فرصتی است تا به یاد معاد بوده و با آثار خداوند در روی زمین آشنا شویم، کسی که زمین را این گونه زنده می کند می تواند مردگان را نیز زنده می کند.

امام جمعه قم ابراز کرد: در ایام نوروز که سفرهای زیادی صورت می گیرد سعی کنیم نماز خود را اول وقت خوانده و با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی موجب بروز حوادث تلخ و ناگواری نشویم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠١-١٣٩٣, ١١:٢٩

   

پر مبحث ترین ها