سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل میراث فرهنگی قم خبر داد:

برگزاری تورهای قم گردی طی ایام نوروز

بروز شده : ٢-٠١-١٣٩٣, ١٣:۵١    نسخه چاپی    
وی با اشاره به نمایشگاه صنایع دستی عنوان کرد: نمایشگاه بین المللی صنایع دستی در قم که شامل سوغات و هنراقوام ایرانی است، از روز 29 اسفندماه تا هشتم فروردین سال 93 برگزار می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان قم بیان کرد: تورهای قم گردی در استان همچون سنوات گذشته با همکاری واحد اتوبوسرانی استان قم و شهرداری طی ایام نوروز در استان قم برگزار می شود.

عیسی رضایی در گفتگو با خبرنگار ما، با اشاره به تمهیدات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جهت تعطیلات نوروزی استان قم گفت: ستاد هماهنگی خدمات سفر در استان تشکیل شده و کمیته های مختلفی در این زمینه فعال گردیده که از جمله آنها می توان کمیته های اسکان، آمار، تبلیغات و اطلاع رسانی، بازرسی و نظارت اشاره کرد.

وی افزود: اکیپ های بازرسی نیز از سوی سازمان فعال شده که مرکب از کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، کارشناسان مرکز بهداشت، اماکن و تعزیرات است که به صورت روزانه از واحدهای مختلف در استان بازدید می کنند که شامل هتل ها، هتل آپارتمان ها، مهمانپذیرها، خانه های شخصی استیجاری و ... می شود که ضمن بازدید از این اماکن درصورت مشاهده تخلفات تذکرات و برخورد قانونی لازم صورت می گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان قم ادامه داد: اماکن تاریخی و موه های استان برای پذیرایی از مسافران و بازدیدکنندگان نوروزی آماده شده که به جز موزه استانه مقدس، دربردارنده ی موزه مردم شناسی واقع در خانه تاریخی زند، موزه صنایع دستی در خانه یزدان پناه، مقابر گنبد سبز، گنجینه اثار مراجع اعزام و خانه ملاصدرا در کهک می شود.

رضایی با اشاره به تبلیغات اداره میراث استان تصریح کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان قم زمینه تبلیغات و جاذبه های مذهبی از طریق تلویزیون شهری اداره کل واقع در عوارضی شهر، با استفاده از سامانه پیامک، بروشور، نقشه، کاتالوگ، پایگاه های اطلاع رسانی زائرین در مبادی ورودی شهر و سه کیوسک اطلاع رسانی واقع در اطراف حرم مطهر که با مشارکت بخش خصوصی فعال شده، جاذبه های استان را به زائران و بازدیدکنندگان معرفی می کنند.

وی با اشاره به نمایشگاه صنایع دستی عنوان کرد: نمایشگاه بین المللی صنایع دستی در قم که شامل سوغات و هنراقوام ایرانی است، از روز 29 اسفندماه تا هشتم فروردین سال 93 برگزار می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان قم اضافه کرد: بازارچه صنایع دستی نیز در چند جایگاه از جمله پارکینگ شرقی حرم، مجتمع مهتاب، مارال، ستاره واقع در میدان امام خمینی دایر می شود که بازارچه عوارضی قم- کاشان نیز در حال دریافت مجوز است.
برگزاری تورهای قم گردی طی ایام نوروز

رضایی خاطرنشان کرد: اداره کل میراث قم در برنامه های مذهبی حرم مطهر که طی ایام فاطمیه برگزار می شود همکاری لازم را داشته و نمایشگاهی نیز در صحن امام خمینی حرم برگزار می شود که یک غرفه به مرکز علمی کاربردی و صنایع دستی استان قم اختصاص دارد.

وی در ادامه اظهار داشت: کلیه پرسنل نیروی انسانی گردشگری در استان تحت آموزش قرار می گیرند که جهت ارتقا عرضه خدمات این اقدام از مدیران خانه های شخصی در دوره های کوتاه مدت آموزشی شروع شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان قم تاکید کرد: تورهای قم گردی در استان همچون سنوات گذشته برگزار می شود که با همکاری واحد اتوبوسرانی استان قم و شهرداری انجام می شود و عموم مردم می توانند طی تورهای یک روزه از اماکن مذهبی تاریخی و فرهنگی استان بازدید کنند.

رضایی با اشاره به نظارت بر تسهیلات اسکان استان گفت: کمیته اسکان با همکاری میراث فرهنگی به منظور اسکان اضطراری زائرین در قم با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان ( 333 مدرسه)، اداره کل اوقاف و امور خیریه، اداره کل ورزش و جوانان، امامزاده ها، حسینیه ها، تکایا و سالن های ورزشی تشکیل شده که واحدهای اقامتی استان را با ظرفیت هفت هزار و 500 تخت را تحت نظارت قرار داده و آماده پذیرایی از مسافران و زائران است.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠١-١٣٩٣, ١٣:۵١

   

پر مبحث ترین ها