سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم:

منوریل قم تاثیر چندانی در کاهش ترافیک ندارد

بروز شده : ۶-٠١-١٣٩٣, ١٢:١١    نسخه چاپی    
روشن با بیان این که مطالعات در اجرای منوریل قم انجام نشد، افزود: بهره برداری از فاز یک منوریل قم هزینه های زیادی دارد و برای فاز دوم این پروژه که 12 کیلومتر می باشد پیشنهاداتی ارائه شده است.
عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم گفت: منوریل نیاز حمل و نقل عمومی را برطرف نمی کند و با وجود هزینه های زیاد برای احداث آن در کاهش ترافیک تاثیر چندانی ندارد.

علیرضا روشن در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: منوریل طرحی بود که از ابتدا کارشناسان استان و مدیران موافق اجرای آن نبودند و احداث آن با وجود هزینه های بسیار زیاد تاثیر چندانی در کاهش ترافیک ندارد.

وی بیان داشت: منوریل قطاری به عنوان سیستم حمل و نقل نیست بلکه در دنیا از آن برای جذب توریست استفاده می شود و بیشتر جنبه تفریحی و توریستی دارد و نیاز حمل و نقل عمومی را برطرف نمی کند.

روشن تصریح کرد: محاسبه بهره برداری و هزینه ساخت منوریل حاکی از آن است که هزینه حمل و نقل مسافر با منوریل هشت برابر مترو است از این رو منوریل جنبه اقتصادی نداشته و از همین جهت در دنیا مورد استقبال قرار نگرفته است.

وی افزود: 15 کشور دنیا از منوریل استفاده می کنند که در مجموع طول آن 307 کیلومتر و تعداد خطوط فعال منوریل در جهان 47 خط است و مهم ترین کشورهایی که منوریل دارند به طول 106 کیلومتر در 10 خط است.

عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم عنوان کرد: کشور ژاپن تولیدکننده واگن های منوریل است و در این کشور بیشتر از منوریل استفاده می شود، تعداد خطوط آن 10 و طول آن 106 کیلومتر می باشد.

وی ابراز داشت: امریکا دومین کشوری است که دارای خطوط منوریل است، تعداد خطوط آن 10 و به طول 6/52 می باشد، 50 درصد استفاده منوریل در امریکا جنبه تفریحی و توریستی دارد و به کارگیری منوریل مورد استقبال قرار نگرفته است.

روشن با بیان این که مطالعات در اجرای منوریل قم انجام نشد، افزود: بهره برداری از فاز یک منوریل قم هزینه های زیادی دارد و برای فاز دوم این پروژه که 12 کیلومتر می باشد پیشنهاداتی ارائه شده است.

استقبال مردم با ایجاد ایستگاه های مراکز خرید و پارکینگ

عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم بیان کرد: حذف خط B منوریل که از بافت جمعیتی عبور نمی کند مطرح شده است اما در صورت اجرای آن می توان با ایجاد ایستگاه هایی همچون مراکز خرید و پارکینگ استقبال مردم را در این خطوط منوریل شاهد باشیم و در دنیا این عمل صورت می گیرد اما باید گفت که اجرای این طرح ها نیز در کاهش ترافیک تاثیر چندانی نخواهد داشت.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠١-١٣٩٣, ١٢:١١

   

پر مبحث ترین ها