سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تشییع نمادین تابوت حضرت فاطمه(س) در قم

بروز شده : ٧-٠١-١٣٩٣, ٠٢:١۶    نسخه چاپی    
به طور میانگین روزانه هزار و 500 نفر از نمایشگاه کوچه های بنی هاشم بازدید می کنند و این تعداد در روزهای پنج شنبه و جمعه به بیش از هفت هزار نفر می رسد.
مسئول برگزاری نمایشگاه کوچه های بنی هاشم گفت: همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س)‏‏ به صورت نمادین تابوت حضرت فاطمه(س) به سمت حرم حضرت معصومه(س) تشییع می شود.

حجت الاسلام حسن علی خوئینی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) به صورت نمادین تابوت حضرت فاطمه(س) از نمایشگاه کوچه های بنی هاشم به سمت حرم حضرت معصومه(س) تشییع می شود.

وی بیان داشت: در ایام فاطمیه دوم مراسم سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) یک ساعت قبل و بعد از اذان مغرب در کنار پنجره های بقیع نمایشگاه کوچه های بنی هاشم با حضور مداحان آذری و فارسی زبان برگزار می شود.

مسئول برگزاری نمایشگاه کوچه های بنی هاشم عنوان کرد: به طور میانگین روزانه هزار و 500 نفر از نمایشگاه کوچه های بنی هاشم بازدید می کنند و این تعداد در روزهای پنج شنبه و جمعه به بیش از هفت هزار نفر می رسد.

حجت الاسلام خوئینی تصریح کرد: در غرفه حضرت زهرا(س) این نمایشگاه بازدیدکنندگان یک صفحه قرآن به ام ابیها هدیه می کنند و تاکنون 50 بار قرآن کریم ختم شده است.

وی ادامه داد: همچنین غرفه‌های ولادت، شهادت و چگونگی زندگانی حضرت زهرا(س) با بخش‌هایی همچون حجاب، نماز خواندن و دعا برای همسایگان، سختی‌های شعب ابی طالب، باغ فدک و غدیر خم در این نمایشگاه به تصویر کشیده شده است.

مسئول نمایشگاه کوچه‌های بنی هاشم عنوان کرد: در فضای کوچه‌های بنی هاشم این نمایشگاه، غرفه‌های فرهنگی وجود دارد و در آن عرضه محصولات فرهنگی، برگزاری مسابقات نقاشی و خوشنویسی صورت می‌گیرد.

وی بیان داشت: این نمایشگاه نسبت به دو سال گذشته گسترده تر برپا شده و در آن مصیبت‌های پنج تن آل عبا به تصویر کشیده شده است.

مسئول نمایشگاه کوچه‌های بنی هاشم ادامه داد: راوی قسمت‌های مختلف غرفه‌های این نمایشگاه را توضیح داده و همچنین روایت تصویری از زندگانی حضرت فاطمه زهرا(س) به بازدیدکنندگان داده می‌شود.

برگزاری روضه خوانی در کنار پنجره های بقیع

وی تصریح کرد: در این نمایشگاه ماکت بقیع قبل از تخریب، توسط گچکاران حرفه‌ای قم و شهرهای دیگر ساخته شده و نوشته‌های برجسته آن نیز در آن درج شده است.

حجت الاسلام خوئینی افزود: این نمایشگاه تا 15 فروردین دایر است و علاقه مندان برای بازدید می توانند صبح ها از ساعت 11 تا 13 و عصرها از ساعت 16 تا 21 به محل نمایشگاه در آستان مقدس امام زاده ابراهیم واقع در خیابان امامزاده ابراهیم قم مراجعه کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠١-١٣٩٣, ٠٢:١۶

   

پر مبحث ترین ها