سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تشییع نمادین تابوت حضرت فاطمه(س) در قم

بروز شده : ٧-٠١-١٣٩٣, ٠٢:١۶    نسخه چاپی    
به طور میانگین روزانه هزار و 500 نفر از نمایشگاه کوچه های بنی هاشم بازدید می کنند و این تعداد در روزهای پنج شنبه و جمعه به بیش از هفت هزار نفر می رسد.
مسئول برگزاری نمایشگاه کوچه های بنی هاشم گفت: همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س)‏‏ به صورت نمادین تابوت حضرت فاطمه(س) به سمت حرم حضرت معصومه(س) تشییع می شود.

حجت الاسلام حسن علی خوئینی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) به صورت نمادین تابوت حضرت فاطمه(س) از نمایشگاه کوچه های بنی هاشم به سمت حرم حضرت معصومه(س) تشییع می شود.

وی بیان داشت: در ایام فاطمیه دوم مراسم سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) یک ساعت قبل و بعد از اذان مغرب در کنار پنجره های بقیع نمایشگاه کوچه های بنی هاشم با حضور مداحان آذری و فارسی زبان برگزار می شود.

مسئول برگزاری نمایشگاه کوچه های بنی هاشم عنوان کرد: به طور میانگین روزانه هزار و 500 نفر از نمایشگاه کوچه های بنی هاشم بازدید می کنند و این تعداد در روزهای پنج شنبه و جمعه به بیش از هفت هزار نفر می رسد.

حجت الاسلام خوئینی تصریح کرد: در غرفه حضرت زهرا(س) این نمایشگاه بازدیدکنندگان یک صفحه قرآن به ام ابیها هدیه می کنند و تاکنون 50 بار قرآن کریم ختم شده است.

وی ادامه داد: همچنین غرفه‌های ولادت، شهادت و چگونگی زندگانی حضرت زهرا(س) با بخش‌هایی همچون حجاب، نماز خواندن و دعا برای همسایگان، سختی‌های شعب ابی طالب، باغ فدک و غدیر خم در این نمایشگاه به تصویر کشیده شده است.

مسئول نمایشگاه کوچه‌های بنی هاشم عنوان کرد: در فضای کوچه‌های بنی هاشم این نمایشگاه، غرفه‌های فرهنگی وجود دارد و در آن عرضه محصولات فرهنگی، برگزاری مسابقات نقاشی و خوشنویسی صورت می‌گیرد.

وی بیان داشت: این نمایشگاه نسبت به دو سال گذشته گسترده تر برپا شده و در آن مصیبت‌های پنج تن آل عبا به تصویر کشیده شده است.

مسئول نمایشگاه کوچه‌های بنی هاشم ادامه داد: راوی قسمت‌های مختلف غرفه‌های این نمایشگاه را توضیح داده و همچنین روایت تصویری از زندگانی حضرت فاطمه زهرا(س) به بازدیدکنندگان داده می‌شود.

برگزاری روضه خوانی در کنار پنجره های بقیع

وی تصریح کرد: در این نمایشگاه ماکت بقیع قبل از تخریب، توسط گچکاران حرفه‌ای قم و شهرهای دیگر ساخته شده و نوشته‌های برجسته آن نیز در آن درج شده است.

حجت الاسلام خوئینی افزود: این نمایشگاه تا 15 فروردین دایر است و علاقه مندان برای بازدید می توانند صبح ها از ساعت 11 تا 13 و عصرها از ساعت 16 تا 21 به محل نمایشگاه در آستان مقدس امام زاده ابراهیم واقع در خیابان امامزاده ابراهیم قم مراجعه کنند.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠١-١٣٩٣, ٠٢:١۶

   

پر مبحث ترین ها