سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امام جمعه قم: اسلام و ارزش‌های اسلامی بهانه اصلی اروپا است

ملت ما هزینه دینداری و ولایت مداری خود را می‌پردازند و مردم کشورهای مسلمان دیگر که در تصرف صهیونیست‌ها است هزینه مقاومت را، و امید است پیروزی از آن شیعیان باشد.
امام جمعه قم ضمن انتقاد از قطعنامه اروپا علیه ایران گفت: این قطعنامه فرا‌تر از انرژی هسته‌ای است و نشان می‌دهد که بهانه اصلی آنها انرژی هسته ای نیست بلکه اسلام و ارزش‌های اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به تصویب قطعنامه‌ای در اروپا علیه ایران اظهار داشت: این قطعنامه فرا‌تر از انرژی هسته‌ای است که تصویب شده و همجنس بازی یکی از موارد آن است، مردم ملاحظه کنند که دنیای غرب به کجا کشیده شده و مسئولان ما با چه کسانی مذاکره می‌کنند و طرف مقابل ما در مذاکره چه کسانی هستند.

وی افزود: مقام معظم رهبری مسیر مذاکره را بیان کرده و گفته بودند که به مذاکره خوشبین نیستند و ما هر اندازه که پیش می‌رویم درستی سخنان رهبر انقلاب را بیشتر پی می‌بریم.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) یادآور شد: طرف مقابل مذاکره کنندگان ما به مسائل هسته‌ای بسنده نکرده‌اند بلکه آن را بهانه قرار داده‌اند و ریشه اصلی بهانه آن‌ها اسلام و ارزش‌های اسلامی است و با بیان مسائل هسته‌ای فقط فضاسازی می‌کنند.

حجت الاسلام سعیدی ابراز کرد: ملت ما هزینه دینداری و ولایت مداری خود را می‌پردازند و مردم کشورهای مسلمان دیگر که در تصرف صهیونیست‌ها است هزینه مقاومت را، و امید است پیروزی از آن شیعیان باشد.

وی با اشاره به فرارسیدن روز هنر انقلاب اسلامی افزود: شهید سید مرتضی آوینی، این هنرمند، مرزبان هنر انقلاب اسلامی بود و لازم است مسئولان فرهنگی با الگو گرفتن از این هنرمند در برابر تهاجم فرهنگی مقاومت کنند تا فرهنگ و هنر مورد هجوم قرار نگیرند.

لزوم وضع قوانین برای حمایت از آمران به معروف

امام جمعه قم با بیان اینکه امر به معروف فریضه مهم الهی است، افزود: شهادت شهید امر به معروف و نهی از منکر، علی خلیلی موجب تاثر مردم مومن قرار گرفت و لازم است با وضع قوانین و حمایت از آمران اجازه داده نشود امر به معروف، این فریضه الهی منزوی شود.

وی عنوان کرد: امنیتی که در کشور برقرار است به برکت خون شهیدان است و امید است ما با اهتمام جدی رهنمودهای مقام معظم رهبری را عملی کرده و در این راه تلاش کنیم.

افغانستان از وابستگی شدید به بیگانگان و ناامنی رنج می‌برد

حجت الاسلام سعیدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در کشور افغانستان ابراز داشت: 16 فروردین اولین انتخاب مردمی و آزاد در افغانستان برگزار می‌شود و امید است مردم افغانستان فردی را انتخاب کنند که توانایی ایستادگی در برابر قدرت‌های متجاوز داشته باشد.

وی تصریح کرد: امروز کشور افغانستان از وابستگی شدید به بیگانگان، کشت مواد مخدر و ناامنی و وجود گروهک‌های تروریستی و معضل بیکاری رنج می‌برد و امید است رئیس جمهور آینده این کشور برای برخورد با مسائل این کشور گام‌های بلندی بردارد.

خانواده نباید به بهانه گرفتاری‌های شغلی نادیده گرفته شود

خطیب نماز جمعه قم همچنین ضمن توصیه خود و همگان به تقوا عنوان کرد: خداوند به مومنان می‌گوید که شما مسافر هستید و تنها زاد و توشه برای سفر آخرت تقوا است و انسان بی‌تقوا زاد و توشه‌ای ندارد.

وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم افزود: باید با ادب و احترام پیامبر گرامی اسلام را صدا بزنیم و اگر با رسول خدا کاری داریم باید صبر کنیم و این راه بهتر است.

حجت الاسلام سعیدی با بیان اینکه ادب از عقل و مجالست با خوبان و بی‌ادبی از مجالست با اشرار ایجاد می‌شود، یادآور شد: هراندازه انسان از انسانیت فاصله بگیرد به حیوانات نزدیک می‌شود و هر اندازه حیوان به انسان نزدیک شود به ادب انسانی مزین می‌شود.

وی با اشاره به آداب وارد شدن به خانه عنوان کرد: اگر کسی در خانه نبود نباید وارد آن خانه شد و برای ورود به خانه باید از در وارد شد نه از پشت خانه و این از ادب است.

امام جمعه قم با بیان اینکه پیامبر اسلام با مردم خودمانی رفتار می‌کردند و قسمتی از وقت خود را برای خانواده قرار می‌دادند، افزود: هیچ شخصیتی در هر مرتبه‌ای که باشد نمی‌تواند به بهانه گرفتاری‌های شغلی خانواده و حضور در خانه را نادیده بگیرد.

بقای اسلام مدیون مجاهدت‌های حضرت فاطمه(س) است

وی عنوان کرد: در ایام فاطمیه، دلسپردگان فاطمی در سراسر کشور حرمت این ایام را نگه داشتند و حضرت فاطمه(س) شیعه را تا ابد بیمه کردند و ما در بقای اسلام مدیون مجاهدت‌ها و شهادت حضرت فاطمه(س) هستیم.

حجت الاسلام سعیدی در ادامه فرارسیدن رحلت آیت الله فاضل لنکرانی و آیت الله سید محمدباقر صدر و خواهرش را تسلیت گفت و بیان داشت: آیت الله فاضل لنکرانی در عرصه‌های مختلف، احیاگر فاطمی بود و آیت الله صدر به همراه خواهرش در جریان حاکمیت بعث، مردم عراق را از پیوستن به این حزب برحذر داشت و پس از مبارزه به همراه خواهرش به شهادت رسیدند.

وی روز جهانی سلامت را گرامی داشت و عنوان کرد: ذکات تندرستی تلاش در راه اطاعت از پروردگار است.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) افزود: روز پنج شنبه سالروز شهادت صیاد شیرازی است، کسی که شهادت در راه خدا آرزوی او بود و یاد و خاطر او را گرامی می‌داریم.

امام جمعه قم در پایان خطبه‌ها از همه کسانی که در ایام نوروز امنیت و آرامش را در کشور نگه داشتند و به خصوص استاندار و مسئولان قم، تقدیر کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠١-١٣٩٣, ١١:٣٩

   

پر مبحث ترین ها