سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ایزدپناه: فرهنگ نقش کلیدی در اصلاح رفتار اقتصادی دارد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم تمامی رفتارهای اقتصادی را هم تهدیدزا و هم فرصت‌ساز دانست و این مهم را به نگرش و کارکرد در حوزه فرهنگ اقتصادی منوط کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به اهمیت اولویت‌داشتن فرهنگ نسبت به اقتصاد گفت: فرهنگ نقش کلیدی در اصلاح رفتار و ساختار اقتصادی دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا ایزدپناه صبح چهارشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی فرهنگی که با حضور نمایندگان دستگاه‌های فرهنگی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد اظهار کرد: شروع سال جدید و تقارن آن با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) نوید سال معنوی را می‌دهد که امیدواریم با الگوگیری از آن حضرت شاهد گسترش معنویت و فضائل اخلاقی در جامعه باشیم.

وی در ادامه با طرح این سئوال که چرا حماسه اقتصادی مورد رضایت مقام معظم رهبری قرار نگرفت تصریح کرد: نقشی که فرهنگ می‌تواند در اقتصاد ایفا کند در حماسه اقتصادی دیده نشده، بنابراین مقام معظم رهبری مقوله فرهنگ را در نامگذاری سال به عنوان مسئله مهم و اصلی عنوان کردند تا اقتصاد نیز جایگاه خود را پیدا کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم تمامی رفتارهای اقتصادی را هم تهدیدزا و هم فرصت‌ساز دانست و این مهم را به نگرش و کارکرد در حوزه فرهنگ اقتصادی منوط کرد.

در این جلسه نمایندگان دستگاه های مختلف استان قم به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پیرامون نامگذاری سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی و راهکارهای تحقق منویات مقام معظم رهبری پرداختند.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از آنجا که نماینده دستگاه‌های فرهنگی در شورای برنامه‌ریزی استان قم است، این جلسه را برگزار کرد تا پس از جمع آوری طرح‌های فرهنگی، در ساماندهی بودجه‌های فرهنگی مشارکت کند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠١-١٣٩٣, ١٢:۴١

   

پر مبحث ترین ها