سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سردار مجتبايي: فرهنگ باید با مشارکت مردم ارتقا یابد

در مسائلی همچون فرهنگ رعایت قوانین و مقررات باید پذیرفت که قانون در دل فرهنگ قرار دارد و هنگامی فرهنگ پذیرفته شد قانون نیز پذیرفته خواهد شد که این امر را می‌توان در دیگر امور همچون مسائل اقتصادی و اجتماعی نیز مورد توجه قرار داد.
فرمانده انتظامی استان قم بر ضرورت توجه به نقش مردم در فرهنگ سازی تاکید کرد و گفت: فرهنگ باید با مشارکت مردم ارتقا یابد.

سردار کاظم مجتبایی پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران قم به برگزاری دوره‌های متعدد برای کارکنان ناجا و خانواده‌های آنان در قم اشاره کرد و گفت: تا زمانی که پلیس خود قانونمند و دارای اخلاق دینی نشود نمی‌تواند جامعه را اصلاح کند.

وی در ادامه به فرهنگ و قانونمداری و ضرورت توجه به این دو مقوله در جامعه اشاره کرد و گفت: فرهنگ دارای دو لایه است که لایه اولیه آن که قابل مشاهده و رویت است و مسائلی همچون لباس، گویش و آداب را شامل می‌شود.

فرمانده انتظامی استان قم با بیان اینکه لایه دوم، لایه زیرین است که مسائلی همچون اعتقادات، باورها و ارزش‌ها در آن وجود دارد، افزود: اگر این دو لایه با فرهنگ سازی با یکدیگر پیوند داشته باشند می‌توان نهادینه سازی بسیاری از امور را به نتیجه رساند.

وی در ادامه ضمن تأکید بر اینکه فرهنگ باید با مشارکت و حضور مردم شکل بگیرد، گفت: در مسائلی همچون فرهنگ رعایت قوانین و مقررات باید پذیرفت که قانون در دل فرهنگ قرار دارد و هنگامی فرهنگ پذیرفته شد قانون نیز پذیرفته خواهد شد که این امر را می‌توان در دیگر امور همچون مسائل اقتصادی و اجتماعی نیز مورد توجه قرار داد.

وی از اعتقاد، علم و عمل به قانون به عنوان مولفه‌های قانونمداری یاد کرد و ادامه داد: اعتقاد به نفع بردن در رعایت قوانین، یاد گرفتن آن و عمل به قوانین باید به یکدیگر همراه باشد تا افراد را ملزم به رعایت قوانین کند و در نهادینه سازی این سه مولفه رسانه‌ها نقش فعالی باید داشته باشند.

مجتبایی با اشاره به شعار سال عنوان کرد: نیروی انتظامی قم در زمینه فرهنگ سازی در استان و به ویژه قانونمداری تلاش فراوانی را مد نظر دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠١-١٣٩٣, ١٧:٣٣

   

پر مبحث ترین ها