سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استاندار قم: حوزه بهداشت و درمان قم نیازمند کار جهادی فوق العاده است

وی ابلاغ سیاست‌های کلی بخش سلامت توسط رهبر معظم انقلاب را بیانگر اهمیت راهبردی این حوزه عنوان و خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه‌ای را به بخش بهداشت و درمان و رفع اساسی مشکلات این حوزه دارد.
استاندار قم بر ضرورت اهتمام متولیان امر سلامت بر بهره برداری از پروژه‌های درمانی رو به اتمام تاکید کرد و گفت: حوزه بهداشت و درمان قم نیازمند کار جهادی فوق العاده است.

حجت الاسلام والمسلمين محمد صادق صالحی منش در بازدید سرزده از دانشگاه علوم پزشکی استان قم از نزدیک در جریان فعالیت‌های این مرکز قرار گرفت.

استاندار قم عدم توجه کافی به مسئله بهداشت و درمان و کارهای زیربنایی کشور در سالهای اخیر را یادآور شد و افزود: امروز بخش سلامت با مشکلات و چالش‌های از گذشته مانده زیادی مواجه است که باید با برنامه ریزی و تلاش مضاعف زمینه رفع این مشکلات را فراهم کرد.

حجت الاسلام صالحی منش همچنین با تاکید بر لزوم ارتقای شاخص‌های سلامت استان قم، حوزه بهداشت و درمان قم را نیازمند کار جهادی فوق العاده دانست و افزود: وحدت و همدلی و تلاش دلسوزانه مجموعه پزشکان، دانشجویان و مسئولان علوم پزشکی استان در این مسئله بسیار راهگشا خواهد بود.

وی ابلاغ سیاست‌های کلی بخش سلامت توسط رهبر معظم انقلاب را بیانگر اهمیت راهبردی این حوزه عنوان و خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه‌ای را به بخش بهداشت و درمان و رفع اساسی مشکلات این حوزه دارد.

استاندار قم با اشاره به پیشرفت 60 درصدی بیمارستان فرقانی قم تکمیل این پروژه و پروژه‌های مشابه رو به اتمام را اولویت اصلی متولیان امر سلامت در استان تلقی کرد و خواستار تلاش جدی مسئولین جهت افزایش فضاهای درمانی در استان شد.

مقام عالی دولت در استان کمک سرمایه گذاران و خیرین حوزه سلامت را در ساخت و تجهیز مراکز درمانی بسیار مهم برشمرد و با اشاره به جلسات خود با سرمایه گذاران و خیرین این حوزه گفت: با بهره برداری از طرح‌های در دست احداث، در سالهای آتی شاهد ارتقاء شاخص‌های سلامت استان خواهیم بود.

دکتر ایرانی‌خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز با تقدیر از استاندار قم، حضور وی را مایه دلگرمی تلاش گران عرصه بهداشت و درمان استان دانست و ابراز امیدواری کرد با حمایت مسئولان شاهد توسعه و بهبود کمی و کیفی فضاهای درمانی در استان باشیم.

دولت با صرف بهینه درآمدهای حاصل از یارانه‌ها به اعتماد عمومی مردم پاسخ مثبت خواهد داد

استاندار قم در بازدید سرزده از یکی از دفا‌تر پیشخوان دولت، از استقبال کم مردم از ثبت نام در مرحله دوم دریافت یارانه‌های نقدی قدردانی و تصریح کرد: دولت با صرف بهینه درآمدهای حاصل از یارانه‌ها به اعتماد عمومی مردم پاسخ مثبت خواهد داد.

حجت الاسلام صالحی منش، ضمن ابراز رضایت از نحوه خدمات دهی این دفا‌تر، از نزدیک در جریان وضعیت ثبت نام مرحله دوم طرح هدفمندی یارانه‌ها قرار گرفت.

استاندار قم با اشاره به عدم ازدحام و استقبال کم مردم از ثبت نام در مرحله دوم یارانه نقدی این امر را دلیل توجه بیش از پیش مردم به صرف درآمدهای حاصل از هدفمندی یارانه‌ها در مسائل زیربنایی دانست و از عموم مردم سپاسگزاری کرد.

وی تخصیص درآمدهای حاصل از انصراف افراد در توسعه زیرساخت‌های اصلی کشور به ویژه در بخش بهداشت و درمان را مورد توجه قرار داد و افزود: دولت به این اعتماد مردم پاسخ مثبت خواهد داد و با سرمایه گذاری در مسائل زیربنایی زمینه بازگشت این سرمایه‌ها به خود مردم را فراهم خواهد کرد.

استاندار قم همچنین با تقدیر از نقش محوری علما و مراجع عظام تقلید در رابطه با انصراف افراد متمکن از دریافت یارانه نقدی گفت: فتاوای این بزرگان نقش بارزی در تشویق مردم از انصراف دریافت یارانه‌ها داشت.

اعضای اصلی ستاد استانی هدفمندی یارانه‌ها منصوب شدند

با حکم استاندار قم اعضای اصلی ستاد استانی هدفمندی یارانه‌ها منصوب شدند.

استاندار قم در احکام جداگانه‌ای، معاونین سیاسی، امنیتی، عمرانی و مدیران کل روابط عمومی و دفا‌تر امور شهری، روستایی، هماهنگی امور اقتصادی و آمار و اطلاعات استانداری را به عنوان اعضای اصلی ستاد هدفمندی یارانه‌ها در استان منصوب کرد.

همچنین حجت الاسلام صالحی منش در احکامی، فرماندار، شهردار و مدیران کل صنعت، معدن و تجارت، حمل و نقل و پایانه‌ها، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، صدا و سیما، فرهنگ و ارشاد اسلامی، تعزیرات حکومتی، آب و فاضلاب، برق، گاز، پخش فراوردهای نفتی، شورای هماهنگی بانک‌ها، روسای مجامع امور صنفی و تولیدی و توزیعی و معاون اقتصادی اطلاعات را به عنوان دیگر اعضای ستاد استانی هدفمندی یارانه‌ها معرفی کرده است.

حجت الاسلام صالحی منش در این احکام با استناد به بخشنامه شماره 628 معاون اجرایی رئیس جمهور، خواستار اهتمام جدی اعضا به حضور در جلسات ستاد و پیگیری جدی مصوبات در جهت اجرای شایسته مرحله دوم طرح هدفمندی یارانه‌ها شده‌اند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠١-١٣٩٣, ١٧:٣۶

   

پر مبحث ترین ها