سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

با پیام آیت الله صافی گلپایگانی:

پنجمین کنگره ملی شعر فاطمی در قم برگزار می‌شود

وی با بیان اینکه در سالهای اخیر شاعران توجه ویژه‌ای به شعر فاطمی داشتند و آثار فاخری در این عرصه تولید شده است، افزود: از ابتدای برگزاری دوره اول کنگره شعر فاطمی در قم تا کنون، بیش از 500 اثر به دبیرخانه ارسال شده که امیدوایم بتوانیم این مجموعه اشعار را در سال جاری در قالب کتاب منتشر کنیم.
معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: پنجمین کنگره ملی شعر فاطمی با پیام آیت الله العظمی صافی گلپایگانی روز جمعه 29 فروردین در قم برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حامد حجتی چهارشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری پنجمین کنگره ملی شعر فاطمی در قم اظهار داشت: پنجمین کنگره ملی شعر فاطمی به همت دبیرخانه دائمی شعر آئینی کشور روز جمعه هفته جاری و از ساعت 16 در سالن همایش شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با حضور شاعران برجسته کشوری برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در سالهای اخیر شاعران توجه ویژه‌ای به شعر فاطمی داشتند و آثار فاخری در این عرصه تولید شده است، افزود: از ابتدای برگزاری دوره اول کنگره شعر فاطمی در قم تا کنون، بیش از 500 اثر به دبیرخانه ارسال شده که امیدوایم بتوانیم این مجموعه اشعار را در سال جاری در قالب کتاب منتشر کنیم.

معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، همچنین با اشاره به ویژگی‌های پنجمین کنگره ملی شعر فاطمی قم گفت: در دوره‌های گذشته بیشتر آثار شاعران در زمینه مراثی حضرت زهر(س) بوده که در این دوره از شاعران خواسته شده تا آثاری در زمینه مدح آن حضرت ارائه کنند.

اجرای برنامه‌های کنگره توسط بانوان شاعر

وی ابراز داشت: برای اولین بار و با موافقت استاد مجاهدی که مسئولیت دبیرخانه شعر آئینی کشور را بر عهده دارند، برگزاری و اجرای این کنگره به تعدادی از بانوان شاعر قمی محول شده است.

حجتی ادامه داد: رونمایی از پوستر ششمین کنگره ملی شعر فاطمی که با محوریت توجه به شعر کودک و نوجوان در عرصه فاطمی در سال آینده برگزار خواهد شد از دیگر برنامه‌های روز برگزاری کنگره خواهد بود.

وی با بیان اینکه کنگره ملی شعر فاطمی امسال مزین به پیام مکتوب آیت الله العظمی صافی گلپایگانی خواهد بود افزود: علاوه بر شاعران برجسته‌ای از سراسر کشور، استاندار قم، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و همچنین برخی از مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این کنگره حضور خواهند داشت.

معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، در ادامه با بیان اینکه کنگره‌های شعر مختلفی در سراسر کشور برگزار می‌شود، افزود: برخی از کنگره‌های شعر همانند کنگره شب شعر عاشورای شیراز که دو دهه قدمت دارد در کشور جریان ساز هستند و ما نیز برای آنکه بتوانیم کنگره‌های شعری که در قم برگزار می‌شود را به این مرحله برسانیم نیازمند توجه بیشتر به حوزه برنامه ریزی و جریان سازی فرهنگی هستیم.

برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی

حجتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه‌های برگزار شده در هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار داشت: برای اولین سال، مجموعه‌ها و نهادهای فرهنگی و هنری برنامه‌های منسجمی در هفته هنر انقلاب اسلامی در سطح استان قم برگزار کردند.

معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، عنوان داشت: برگزاری نشست بسیج رسانه، برگزاری نمایشگاهی از سوی حوزه هنری، برگزاری همایش چالش‌های هنر اسلامی از سوی مدرسه هنر اسلامی، اکران فیلم مرتضی با ما که به زندگی شهید آوینی می‌پردازد، دیدار با پیشکسوت عرصه تئا‌تر قم برخی از برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی در قم بود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠١-١٣٩٣, ١۵:۴٠

   

پر مبحث ترین ها