سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سرپرست کمیته امداد:

پرداخت یارانه‏ ها به شکل فعلی عادلانه نیست

در صدد هستیم تا خانواده های خود کفا به وضعیت قبلی بر نگردند.
به گزارش روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، ˈحسین انواریˈ در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین ˈمحمدحسن رحیمیانˈ، تولیت مسجد مقدس جمکران با بیان این که در حال حاضر مستمری ها به صورت یکسان توزیع می شود و رقم آن هم از سوی دولت ‏تعیین شده است، ابراز کرد: این مساله عادلانه نیست چون مناطق محروم تر نیاز بیشتری دارند و این گونه مستمری پرداخت کردن مشکلات آنها را حل نمی کند.

وی ادامه داد: در این زمینه صحبت هایی با دولت در مورد یارانه ها انجام شده و معتقد هستیم که پرداخت پول به خانواده های تحت پوشش اثر بخشی لازم را ندارد چون ممکن است صرف نیازهای غیر ضروری شود.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) از اعلام آمادگی کمیته امداد برای مدیریت یارانه خانواده های تحت پوشش خبر داد و خاطرنشان کرد: در چنین صورتی می توان مشکلات این خانواده ها را حل کرد و با پرداخت وام قرض الحسنه و گرفتن یارانه ها در ازای اقساط آن به آنها کمک کرد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از 160 هزار فرصت شغلی برای خانواده های تحت پوشش ایجاد شده، افزود: در ‏این زمینه یک هزار و 500 میلیارد تومان منابع قرض الحسنه بانکی مورد استفاده قرار گرفته است و یکی از برنامه های کمیته امداد شکوفا کردن استعدادهای اقتصادی خانواده های تحت پوشش است.

انواری با بیان این که ‏در سال ‏ جاری جشن خودکفایی اقتصادی 120 هزار خانواده تحت پوشش را برگزار می کنیم، اظهار داشت: در صدد هستیم تا خانواده های خود کفا به وضعیت قبلی بر نگردند.
وی همچنین با بیان این که در ‏حوزه جمع آوری زکات حدود یک هزار نفر از روحانیان در حال همکاری با کمیته امداد هستند، افزود: دولت نیز می تواند معادل این پرداخت ها در جهت آبادانی و عمران روستاها تلاش های بیشتری انجام دهد.
انواری با اشاره به این که باور به ظرفیت های کمیته امداد پایین است، افزود: به دولت پیشنهاد کرده ایم در صورت تامین منابع مالی در ‏سال جاری برای 500 هزار نفر فرصت شغلی ایجاد کنیم.

در ادامه این دیدار، تولیت مسجد مقدس جمکران با بیان این که کمیته امداد از برکات امام خمینی(ره) برای کشور است، گفت: ان شاالله تمام خدمات کمیته امداد خالصانه و دارای پاداش والا باشد.
حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان گفت: تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و دستاوردهای این نهاد مقدس برای نظام و جامعه از جمله برکات امام خمینی(ره) برای این کشور می باشد.

تولیت مسجد مقدس جمکران در ادامه با اشاره به یکی از کشورهای شمال غرب اروپا، اظهار داشت: زمانی 300 پناهنده به این کشور وارد شدند و دولتشان سقوط کرد، این در حالی است که نظام اسلامی و کشور ما در شرایطی که میلیون‏ها مهاجر وارد آن شده اند، نه تنها به مشکلی برنخورده، بلکه در حد مقدور به آنها کمک و خدمت نیز کرده است و تمام این خدمات جزو عوامل موثر در بقای نظام بوده است و این درست برعکس آن معادله ای است که در غرب مادی گرا بود
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠١-١٣٩٣, ١٣:٢٢

   

پر مبحث ترین ها