سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استاندار: مدیران قم باید قوانین مزاحم را از سر راه سرمایه گذاران بردارند

وی با بیان اینکه بهره برداری حداکثری از پتانسیل واحدهای تولیدی در حال کار در اولویت کاری مسئولین استان است، گفت: قدم اول ما کمک به تکمیل ظرفیت کارخانجات و واحدهای تولیدی خواهد بود و در گام بعدی کارخانجات در حال احداث را یاری خواهیم نمود.
استاندار قم، بهره برداری حداکثری از ظرفیت واحدهای تولیدی مشغول به کار را اولویت اصلی مسئولان استان عنوان کرد و گفت: مدیران استان باید قوانین مزاحم را از سر راه سرمایه گذاران بردارند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق صالحی منش به همراه معاونین استاندار از بخش‌های مختلف شرکت صنعتی فولاد غرب آسیا بازدید کرد.

استاندار قم در این بازدید با اشاره به ظرفیت بالای شرکت فولاد غرب به عنوان یک پروژه ملی، اشتغالزایی بیش از ششصد نفر در آن را مورد توجه قرار داد و افزود: تامین نیاز بسیاری از کارخانجات داخلی از مسائل مهمی است که این طرح به آن جامه عمل پوشانده است.

وی با بیان اینکه بهره برداری حداکثری از پتانسیل واحدهای تولیدی در حال کار در اولویت کاری مسئولین استان است، گفت: قدم اول ما کمک به تکمیل ظرفیت کارخانجات و واحدهای تولیدی خواهد بود و در گام بعدی کارخانجات در حال احداث را یاری خواهیم نمود.

حجت الاسلام صالحی منش همچنین طولانی بودن روندهای اداری و بانکی را از موانع پیش روی بخش‌های تولیدی از جمله این شرکت عنوان کرد و با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب گفت: مدیران استان باید قوانین مزاحم را از سر راه سرمایه گذاران بردارند.

مدیرعامل شرکت فولاد غرب نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های این شرکت کمک مسئولین استان را در دستیابی به حداکثر ظرفیت تولید نیم میلیون تن خواستار شد.

وی دریافت خط اعتباری، رفع مشکلات مالیاتی و راه‌های دسترسی را از مهم‌ترین مسائل پیش روی مدیران این شرکت مطرح کرد و کمک مقام عالی استان در رفع این مشکلات را خواستار شد.

گفتنی است شرکت فولاد غرب آسیا در خرداد ماه 91 با ظرفیت نیم میلیون تن در سال افتتاح گردید و زمینه ساز اشتغالزایی بیش از 600 نفر شد.

مدیران استان باید تفکر کار جهادی را در ذهن خود نهادینه کنند

استاندار قم در جلسه شورای برنامه ریزی استان که با حضور نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان برگزار شد با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام "سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" توسط رهبر معظم انقلاب به بیان دیدگاه‌های خود در جهت تحقق این شعار در منطقه ویژه سلفچگان پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی منش مهم‌ترین دلیل ایجاد شهرک‌های اقتصادی و مناطق آزاد را رهایی از قوانین دست و پاگیر اداری عنوان کرد و افزود: منطقه اقتصادی سلفچگان با بهره‌گیری از مدیران توانمند، با تجربه و کارآمد، با سرعت خوبی در این راستا حرکت می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت استراتژیک و منحصر بفرد این منطقه، واقع شدن آن در مرکز کشور، همجواری با شهر مقدس قم و داشتن زیرساخت‌های اساسی مورد نیاز گفت: ما نیز باید به سهم خود در راستای توسعه این منطقه گام برداریم.

حجت الاسلام صالحی منش اجرای طرح ریل گذاری راه آهن و اتصال منطقه ویژه به راه آهن سراسری کشور را گامی سترگ در راستای شکوفایی منطقه اقتصادی سلفچگان برشمرد و با اشاره به بازدید خود از این طرح گفت: مدیران ملی و استانی باید ما را در این راستا یاری دهند.

وی همچنین بهره برداری از فرودگاه بین المللی قم را به عنوان دروازه جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی مطرح و خاطرنشان کرد: کمک در اتمام این طرح عظیم ملی که توسط بخش خصوصی در حال انجام است گام موثری در حرکت به سمت خصوصی سازی سایر بخش‌ها خواهد بود.

استاندار قم با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و ابلاغ رئیس جمهور به دستگاه‌ها در رابطه با اقتصاد مقاومتی، گفت: این بحث نباید در حد شعار باقی بماند و مدیران استان باید با نهادینه سازی تفکر کار جهادی در ذهن خود و با تلاش دوچندان زمینه‌های دستیابی به این مهم را فراهم نمایند.

مقام عالی استان همچنین توان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجرای طرح‌های عظیم ملی را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه امروز سپاه مورد اعتماد رهبر معظم انقلاب و ملت ایران هستند تصریح کرد: مجموعه دولت در استان از این ظرفیت ویژه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده خواهد نمود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠١-١٣٩٣, ١٧:٠١

   

پر مبحث ترین ها