سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قم فعال‌ترین استان در راهیان نور

بروز شده : ۴-٠٢-١٣٩٣, ١٩:١۵    نسخه چاپی    
باید حرکت جدیدی در راهیان نور ایجاد کنیم و حضور حوزه‌های علمیه مهم بوده و امید است این همایش آغازی برای ایجاد دبیرخانه حوزوی فضای جشنواره سرزمین نور داشته و پس از آن نیز جشنوراه سراسری راهیان نور را برگزار کنیم.
رئیس ستاد راهیان نور حوزه‌های علمیه گفت: در سال جاری و سال گذشته 12 هزار مبلغ به راهیان نور اعزام شدند که از این تعداد چهار هزار نفر در ایام نوروز بودند.
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عباس رضوانی نسب در مراسم تجلیل از سازمان‌ها و موسسه‌های فعال حوزوی راهیان نور قبل از ظهر پنج شنبه با حضور حجت الاسلام ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس و تعدادی مقامات کشوری در سالن همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر سه وظیفه بسیار بزرگ جلوگیری از تحریف و فراموش شدن دفاع مقدس و زیارت معنوی راهیان نور تاکید دارند، اظهار داشت: در سال جاری و سال گذشته 12 هزار مبلغ به راهیان نور اعزام شدند که از این تعداد چهار هزار نفر در ایام نوروز بودند.

قم فعال‌ترین استان در راهیان نور
وی با بیان اینکه استان قم در راهیان نور فعال‌ترین بود، عنوان کرد: سه هزار و 200 نفر در برنامه راویان روحانی حضور داشتند و ما به 15 هزار مبلغ برای دانش آموزان نیاز داریم.
رئیس ستاد راهیان نور حوزه‌های علمیه با بیان اینکه تاکنون پنج هزار طلبه غیر ایرانی به راهیان نور اعزام شده‌اند، تصریح کرد: 9 هزار و 530 طلبه برادر و هزار و 430 طلبه خواهر و 640 طلبه غیرایرانی به راهیان نور اعزام شدند.

حجت الاسلام رضوانی نسب تصریح کرد: 50 درصد طلاب خارجی در یادمان‌های دفاع مقدس حضور یافتند و امید است این راه تداوم داشته باشد و دبیرخانه برنامه غرب و شمال غرب نیز ایجاد شود.
وی یادآور شد: باید حرکت جدیدی در راهیان نور ایجاد کنیم و حضور حوزه‌های علمیه مهم بوده و امید است این همایش آغازی برای ایجاد دبیرخانه حوزوی فضای جشنواره سرزمین نور داشته و پس از آن نیز جشنوراه سراسری راهیان نور را برگزار کنیم.

دفاع مقدس همه ابعاد شعار سال را دربرداشت
رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس نیز در این جلسه طی سخنانی با بیان اینکه روحانیت نقش کلیدی در عصر انقلاب اسلامی دارد، اظهار کرد: برای اینکه به شعار سال جامه عمل بپوشانیم بهترین الگو دفاع مقدس است و تاثیر بسزایی دارد.
حجت الاسلام حیدر مصلحی ادامه داد: فرهنگی، اقتصاد، عزم ملی و مدیریت جهادی در دفاع مقدس مشهود بود و دفاع مقدس از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و دشمن برای تحریف دفاع مقدس سرمایه گذاری می‌کند.

وی افزود: در داخل کشور نیز عده‌ای مباحث دفاع مقدس را تحریف می‌کنند و لازم است ما با عنایت ویژه به دفاع مقدس نگاه کنیم تا با چالش روبه رو نشویم.
رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس با بیان اینکه در دفاع مقدس توانستیم استعداد‌ها را شکوفا کنیم، ابراز کرد: دفاع مقدس نباید فراموش شود و برای آیندگان نیاز است و در این زمینه نقش روحانیت مهم می‌باشد.

نظام با تهدید جنگ نرم مواجه است
حجت الاسلام مصلحی عنوان کرد: دشمن تهدید جنگ نرم، تهدید سیاسی، اقتصادی فرهنگی می‌کند و نظام با این تهدید‌ها مواجه است و برای مقابله با آن دفاع مقدس و ارزش‌های آن بهترین مقوله است.
وی یادآور شد: تغییر باور، رفتار، افکار و ساختار از دیگر برنامه‌های دشمن است و مجموعه ای غیر از حوزه نمی‌تواند با آن مقابله کند و امید است به وظیفه خود درخصوص نشر ارزش‌های دفاع مقدس جامه عمل بپوشانیم.

راهیان نور نماد عزم ملی است
یکی از کار‌شناسان علوم دینی و معارف نیز در این مراسم با بیان اینکه راهیان نور نماد عزم ملی است، افزود: به حمد الهی عزم ملی در راهیان نور تحقق یافته و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیز به منسه ظهور رسیده است.

حجت الاسلام محسن ماندگاری با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت، تفکر بسیجی است، تصریح کرد: اگر فرهنگ ایثار و شهادت در جامه ایجاد شود، حسرت نسبت به ارزش‌های الهی در جامعه ایجاد می‌شود و جایگزین حسرت مادی می‌شود.
وی افزود: ایجاد غربت یکی دیگر از ثمره‌های فرهنگی شهادت است به طوری که باید تحمل شنیدن هر سخنی را داشته باشیم و همچنین این فرهنگ اتمام حجت اسیت برای کسانی که می‌گویند نمی‌شود این کار انجام شود اما ما می‌گوییم به وسیله فرهنگ شهادت می‌توان سبک اسلامی را نیز در جامعه ترویج داد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٢-١٣٩٣, ١٩:١۵

   

پر مبحث ترین ها