سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پردیسان قم با بحران فضای آموزشی مواجه است

بروز شده : ٨-٠٢-١٣٩٣, ١۶:٣٢    نسخه چاپی    
این منطقه نیازمند 100 مدرسه است و با توجه به 35 هزار واحدی که هم اکنون تحویل داده شده و تقریبا همین تعداد نیز که طی2 تا سه سال آینده تحویل داده می‌شود احساس خطر برای ثبت نام در این منطقه وجود دارد و در حال حاضر تنها 14 مدرسه در این منطقه احداث شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قم با بیان اینکه منطقه پردیسان نیازمند 100 مدرسه است، گفت: پردیسان قم تنها 14 مدرسه دارد و هم اکنون با بحران فضای آموزشی مواجه است.

حمیدرضا دژاگام در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی که ظهر دوشنبه در خانه معلم شماره 2 قم برگزار شد با تاکید بر اینکه نگاه تربیتی و فرهنگی در بافت‌های شهری قم مانند پروژه‌های عمرانی نیازمند تلاش و ایده نو است، گفت: شعار ما این است که شاید آموزش و پروش فقیر باشد اما حقیر نیست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برخی از مباحث فرهنگی که آموزش داده می‌شود، بازخورد آن در جامعه دیده نمی‌شود گفت: در مباحث فرهنگی و تربیتی برخی اصول دین که توجه به آن بسیار مهم است نیز مغفول مانده است.

ارائه طرح احترام به پدر و مادر از ابتدای مهر در مدارس قم

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم بیان داشت: از ابتدای مهرماه طرح احترام به پدر و مادر در مدارس قم آموزش داده می‌شود که امیدواریم بازخورد آن را در دی و آذرماه شاهد باشیم.

قم دارای 21 هزار فرهنگی شاغل و بازشسته است

وی با بیان اینکه استان قم از برخی از جهات دارای فضا و فرصت‌های مناسب و از جهاتی نیز دارای یک سری محرومیت است، بیان کرد: استان قم با وجود 21 هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته هنوز مکانی را در مشهد برای همکاران و یا اردوهای دانش آموزی در اختیار ندارد و این درحالی است که محروم‌ترین استان‌ها در این زمینه موفق عمل کرده‌اند.
دژاگام ادامه داد: با پیگیری‌های صورت گرفته پنج هزار متر زمین برای احداث زائرسرا در مشهد مقدس واگذار و پروانه ساخت نیز گرفته شده است ولی این زمین تا حرم امام رضا(ع) فاصله زیادی دارد.

به گزارش مهر، وی در ادامه از عدم درآمدزایی مدیران مدارس از دانش آموزان اشاره و بیان کرد: قم شاید در این زمینه جزو معدود استان‌ها باشد و هنوز فرهنگ استفاده از مشارکت والدین در مدرسه حاکم نشده است درحالی که استفاده از مشارکت اولیا و دریافت کمک‌ها می‌تواند تاثیرگذار باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم به مسئله اردوگاه 50 هکتاری 15 خرداد که در شهرک پردیسان قم واقع شده اشاره کرد و بیان داشت: آموزش و پرورش قم نیازمند بودجه ملی است تا بتواند این اردودگاه را با فراهم آوردن امکاناتی چون خوابگاه، مکان‌های آموزشی و تفریحی و تالار رفاهی و سالن‌های ورزشی به یک اردوگاه فرهنگی و تربیتی تبدیل کرده و حتی در سطح کشور نیز بتواند با استفاده از این اردوگاه درآمد زایی داشته باشد تا بخشی از مشکلات فرهنگیان را حل کند.

پردیسان نیازمند 100 مدرسه است

وی به مشکلات شهرک پردیسان نیز اشاره و گفت: با بی‌تدبیری که در بحث ساخت و سازهای این منطقه وجود داشته شهرک پردیسان هم اکنون با بحران فضای آموزشی مواجه است.
دژاگام ادامه داد: این منطقه نیازمند 100 مدرسه است و با توجه به 35 هزار واحدی که هم اکنون تحویل داده شده و تقریبا همین تعداد نیز که طی2 تا سه سال آینده تحویل داده می‌شود احساس خطر برای ثبت نام در این منطقه وجود دارد و در حال حاضر تنها 14 مدرسه در این منطقه احداث شده است.

وی بیان کرد: بر اساس استاندارد هر 200 واحد مسکونی باید یک مکانی برای آموزش نیز در نظر گرفته شود که این مسئله در قم رعایت نمی‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش قم به تجهیز هنرستان و مدارس کار و دانش اشاره و گفت: تا هنگامی که این مراکز تجهیز نشود و دانش آموزان مهارت‌ها را به شکل عملی یاد نگیرند خروجی این مدارس صرفا ارائه یک مدرک تحصیلی است بدون حرفه و آموزش.

اسکان 511 هزار مسافر نوروزی در قم

وی همچنین به اسکان مسافران نوروزی نیز اشاره و گفت: در نوروز امسال 511 هزار نفر در قم اسکان داده شدند و با توجه به اینکه مدت زمان اقامت در سال‌های گذشته یک روز بود این رقم در سال جدید به سه روز افزایش یافت و میزان اسکان نیز 30 درصد افزایش داشت.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٢-١٣٩٣, ١۶:٣٢

   

پر مبحث ترین ها