سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لاریجانی تأکید کرد:

مشکلات بخش تولید در استفاده از تسهیلات بانکی بررسی شود

بروز شده : ٨-٠٢-١٣٩٣, ١٨:۵٨    نسخه چاپی    
نماینده مردم قم در خانه ملت در خصوص قانون مالیات که در حال حاضر در مجلس شورای اسلامی در حال تدوین است، افزود: بخشی از مواد این قانون باید مجددا مورد بررسی قرار گیرند چرا که برخی از آنها با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی سنخیتی ندارند.
رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد تا به منظور بررسی نحوه عملکرد بانک‌های استان قم برای پرداخت تسهیلات به بخش صنعت قم جلسه‌ای ویژه‌ تشکیل شود.

دکتر علی لاریجانی عصر دوشنبه در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی استان قم و رئیس خانه صنعت و معدن استان ضمن استماع مشکلات این دو بخش در خصوص عدم همکاری بانک‌های استان با بخش صنعت اظهار داشت: باید جلسه‌ای با مدیران بانک‌های مسئول در خصوص عملکرد آنها در ارائه تسهیلات به صنعت گران برگزار شود تا مشکلات بخش تولید در این زمینه مورد بررسی قرار گیرد.

وی اظهار داشت: چرا بانک‌ها ال سی هایی که باید به مبلغ 30 درصد به بخش صنعت دهند را 130 درصد می‌گیرند که اگر چنین باشد بانک‌ها تخلف کرده‌اند که بانک‌های متخلف باید معرفی و پیگیری‌های لازم در این زمینه صورت گیرد. چراکه همین موارد موجب رکود بخش صنعت خواهد شد.

بخشی از قوانین مالیات با اقتصاد مقاوتی سنخیتی ندارد

نماینده مردم قم در خانه ملت در خصوص قانون مالیات که در حال حاضر در مجلس شورای اسلامی در حال تدوین است، افزود: بخشی از مواد این قانون باید مجددا مورد بررسی قرار گیرند چرا که برخی از آنها با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی سنخیتی ندارند.
لاریجانی در خصوص قانون مالیات بر افزایش افزوده نیز ابراز داشت: اصل این قانون خوب است که در کشورهای اروپایی نیز در حال اجرا است اما باید اشکالات نحوه و شیوه اجرایی این قانون را مشخص و برای رفع آن فکری کرد.

تحریم‌ها به شدت به بخش تولید آسیب رسانده است

به گزارش مهر، رئیس اتاق بازرگانی استان قم نیز در این دیدار با اشاره به حضور مسئولان اتاق بازرگانی ایران طی روز گذشته در قم در دیدار با برخی مراجع و علما اظهار داشت: آیت الله مکارم شیرازی در این دیدار تأکید کردند که صدای اتاق بازرگانی در سطح کشور ضعیف است که باید تقویت شود و تاکید کردند اتاق بازرگانی باید کمک کند تا دولت از باتلاق یارانه‌ای نجات یابد.

بانک‌ها سلیقه‌ای عمل می‌کنند

ابوالفضل خاکی با بیان اینکه تحریم‌ها به شدت به بخش تولید آسیب رسانده و آن را دچار مشکل کرده است، افزود: دولت در آغاز کار خود قول داد تا در خصوص واردات مواد اولیه و خام تسهیلات بانکی در اختیار صنعت گران قرار دهد که متاسفانه بانک‌ها تاکنون با صنعت گران همکاری لازم را نداشته و سلیقه‌ای عمل می‌کنند.

وی افزود: امروز بانک‌ها به بنگاه‌های اقتصادی مبدل شدند و تنها به دنبال منافع خود هستند و در صورت تکلیفی دولت را نیز به میزان زیادی انجام نمی‌دهند.
رئیس اتاق بازرگانی قم تصریح کرد: در سال گذشته مصوب شد تا 400 میلیارد تومان به صنایع استان قم تسهیلات بانکی اختصاص یابد که بانک‌ها در این زمینه همکاری لازم را نداشته و تنها 9 درصد این مبلغ محقق شده است.

وی در خصوص نحوه اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز اظهار داشت: اصل این کار نیز خوب است و ما معتقدیم که مالیات باید پرداخت شود اما مشکلات اجرایی در این زمینه زیاد است.
گفتنی است علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز با آیت الله شب زنده دار، کریمی و انصاری شیرازی دیدار و گفتگو کرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٢-١٣٩٣, ١٨:۵٨

   

پر مبحث ترین ها