سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لاریجانی: شهرداری و شورا برای اتمام پروژه حرم تا جمکران همت کنند

بروز شده : ٩-٠٢-١٣٩٣, ١١:١۵    نسخه چاپی    
وضعیت شهرسازی قم یکی از از دغدغه‌های مراجع معظم تقلید است که البته این انتقاد و گله‌مندی به حق و به جا است و انتظار می‌رود قم در راستای عمران، آبادانی و پیشرفت شتاب و سرعت بیشتری داشته باشد و بخش‌های صنعت و همچنین توریسم و گردشگری مذهبی تقویت شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی، بر گسترش فضای سبز و ایجاد کمربند فضای سبز در اطراف قم ایجاد تاکید کرد.

علی لاریجانی، شامگاه دوشنبه در مراسم افتتاح مجموعه بزرگ فرهنگی، ورزشی و تفریحی بوستان جوان قم در سخنانی اظهار داشت: احداث مجموعه بوستان جوان نشان داد که مدیریت شهری در قم، سطح توقع مردم را فهمیده و درک کرده است که این پاسخگویی به نیازهای مردم از سوی شهرداری اقدامی ارزنده و قابل تقدیر است.

وی تاکید کرد: فضای سبز قم باید با جدیت گسترش و اطراف قم کمربند فضای سبز ایجاد شود و بوستان جوان نیز فضای مناسبی برای جوانان فراهم آورده که از دستندرکاران احداث آن قدردانی می‌کنیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: در دوران رژیم طاغوت، قم همواره و به دلایل مختلفی مورد بی‌مهری و بی‌توجهی قرار داشت که البته این بی‌توجهی به دلیل عداوت و دشمنی رژیم ستم شاهی با فرهنگ اصیل اهل بیت(ع) بود و آنان به دنبال این امر بودند تا قم عقب مانده باشد.

وی با بیان اینکه قم بعد از انقلاب اسلامی به یک مرکز بین المللی مبدل شد، افزود: رهبر معظم انقلاب نیز در سفر خود به قم، این شهر را شهری بین المللی نامیدند که البته توقعات از قم نیز بسیار است. هر چند که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز آبادانی و عمران در قم با سرعت مناسبی همراه نبوده است.

وضعیت شهرسازی قم یکی از از دغدغه‌های مراجع تقلید است

رئیس قوه مقننه، تصریح کرد: وضعیت شهرسازی قم یکی از از دغدغه‌های مراجع معظم تقلید است که البته این انتقاد و گله‌مندی به حق و به جا است و انتظار می‌رود قم در راستای عمران، آبادانی و پیشرفت شتاب و سرعت بیشتری داشته باشد و بخش‌های صنعت و همچنین توریسم و گردشگری مذهبی تقویت شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای پروژه عظیم انتقال آب به قم اظهار داشت: مشکلات پروژه انتقال آب از سرشاخه‌های دز به قم، با عنایات رهبر معظم انقلاب مرتفع شد و امید است این پروژه در سال جاری با آبگیری سد کوچری تمکیل و به اتمام برسد.

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح حرم تا حرم گفت: این پروژه ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد و می‌تواند بستر مناسبی برای عمران و آبادانی قم فراهم کند که در این راستا شهرداری و شورای اسلامی شهر قم نیز باید برای اجرایی شدن و اتمام پروژه حرم تا جمکران همت کنند.

لاریجانی، ادامه داد: در پروژه قطار سریع السیر تهران، قم و اصفهان نیز گشایشی حاصل و بستر برای استفاده از فاینانس فراهم شده است و کارهای مقدماتی پروژه قطار سریع السیر قم، تهران و مشهد نیز در حال انجام است و شهرداری در زمینه استفاده از فاینانس برای اجرای مترو قم نیز پیگیری‌های لازم را انجام داده است.

انتقاد از عدم همراهی بانک‌ها با بخش صنعت قم

رئیس قوه مقننه، با اشاره به عدم همکاری مناسب بانک‌ها با بخش صنعت در استان قم اظهار داشت: بانک‌ها باید واحدهای صنعتی و تولیدی را در تامین سرمایه در گردش کمک کنند که متاسفانه تاکنون همراهی خوبی در این زمینه صورت نگرفته و مسئولان اتاق بازرگانی استان از این مسئله گله داشتند و باید توجه داشت که رونق اقتصاد کشور در گرو پشتیبانی از بخش صنعت است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٢-١٣٩٣, ١١:١۵

   

پر مبحث ترین ها