سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در حرم حضرت معصومه(س)/

مزار شهید مطهری در قم گلباران شد

آیت‌الله حائری شیرازی در مراسم یادواره استاد مرتضی مطهری با تأکید بر این که نباید مسئولان را به دلیل ناآگاهی تخریب کنیم، تصریح کرد: باید بدانیم که در مسئله هسته‌ای از اصول خود عدول نکرده‌ایم؛ رهبر ما فردی انقلابی است و اهل سیاسی کاری نیست.
مراسم یادواره استاد شهید مرتضی مطهری و گلباران مزار این فیلسوف شهید در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد.

مراسم گرامیداشت هفته معلم و نیز هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و همچنین یادواره استاد مرتضی مطهری صبح شنبه همزمان با سالروز شهادت امام هادی(ع) در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام اکبری مسؤل نمایندگی ولی فقیه در سپاه علی بن ابیطالب (ع)، حمیدرضا شیخ الاسلام مدیر کل آموزش و پرورش قم، سردار سید جواد هاشمی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم، سردار مهدی مهدوی نژاد فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع)، جمعی دیگراز نیروهای نظامی وگروهی از معلمان، مدیران آموزش و پرورش و دانش آموزان حضور داشتند.
قرائت قران کریم، اجرای سرود، سخنرانی مدیر آموزش و پرورش و آیت الله محي الدين حائري شيرازي و نیز ادای احترام بر سر مزار استاد مطهری از برنامه‌های این مراسم بود.

آیت الله محی الدین حائری شیرازی در این مراسم ضمن تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام هادی(ره) با بیان اینکه خورشید به آهستگی طلوع می‌کند و تا زمانی که نور آن همه جا را فرانگیرد دیده نمی‌شود، گفت: امام زمان(عج) نیز این گونه است و تا زمانی که نورش عالم را فرا نگیرد ظاهر نمی‌شود.

وی اظهار کرد: امروز حزب الله صاحب اقتدار و پیروان امام(ره) به قدرت رسیده‌اند.
آیت‌الله حائری شیرازی با اشاره به این که بعد از دهه فجر انقلاب اسلامی به انتظار طلوع خورشیدیم، ابراز داشت: امروز ما در بین‌الطلوعین هستیم؛ شرایطی که نور هست، ولی امام معصوم(ع) ظاهر نشده‌اند.

به گزارش مهر، وی با تأکید بر این که ما به طلوع خورشید نزدیک هستیم، ادامه داد: ما در اقتصاد به جایی می‌رسیم که پول ما وابسته به قدرت و دلار آمریکا نخواهد بود. این معنای طلوع فجر است؛ عصری که اسلام ظاهر می‌شود، ما به سمت حقیقی شدن اسلام در اقتصاد، سیاست می‌رویم.

در مسئله هسته‌ای از اصول خود عدول نکرده‌ایم

آیت‌الله حائری شیرازی با تأکید بر این که نباید مسئولان را به دلیل ناآگاهی تخریب کنیم، تصریح کرد: باید بدانیم که در مسئله هسته‌ای از اصول خود عدول نکرده‌ایم؛ رهبر ما فردی انقلابی است و اهل سیاسی کاری نیست.

عضو خبرگان رهبری با بیان این که دنیای استکبار در موضع هسته‌ای ایران به دنبال اجماع جهانی بود، یادآور شد: آمریکا مانند سنگی در دست رژیم صهیونیستی است و این رژیم می‌خواست آن را به سمت ایران پرت کند و در این مسیر تنها منتظر اجماع جهانی بود. اما مذاکرات هسته‌ای آنان را خلع سلاح کرد؛ البته مذاکرات بدان معنی نیست که می‌توان با آنها به نتیجه رسید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، شهادت استاد مطهری را نتیجه تفکر افراطی و اشتباه دانسته و گفت:‌ شهید مطهری به دست کسی کشته شد که فکر می‌کرد، اگر او را بکشد، به بهشت می‌رود. چراکه تصور می‌کرد، مطهری ارتجاعی است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٢-١٣٩٣, ١۶:٠٩

   

پر مبحث ترین ها