سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

محسن رضایی:باید به سمت دولت‌های ائتلافی پیش برویم

وی با بیان اینکه باید به سمت دولت‌های ائتلافی پیش برویم، شعار حرکت به سمت اعتدال و عقلانیت دولت تدبیر و امید را مورد توجه قرار داد و افزود: باید همسو با این شعار زمینه استفاده از توان فکری و اجرایی همه گروه‌ها را فراهم کرد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به شعار حرکت به سمت اعتدال و عقلانیت دولت تدبیر و امید، گفت: باید به سمت دولت‌های ائتلافی پیش برویم.

دکتر محسن رضایی در نشستی امروز چهارشنبه با موضوع اقتصاد مقاومتی در محل استانداری قم برگزار شد طی سخنانی با اشاره به آثار مثبت استفاده از توان گروه‌های مختلف در دولت تدبیر و امید گفت: در دولت‌های گذشته تفسیر غلطی از این مسئله شده بود و سیاست دولت‌ها حذف حزب مخالف از صحنه سیاست بود که سبب ایجاد تنش‌ها و نتیجتا عقب ماندگی می‌شد.

وی با بیان اینکه باید به سمت دولت‌های ائتلافی پیش برویم، شعار حرکت به سمت اعتدال و عقلانیت دولت تدبیر و امید را مورد توجه قرار داد و افزود: باید همسو با این شعار زمینه استفاده از توان فکری و اجرایی همه گروه‌ها را فراهم کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی، استان قم را به سبب ظرفیت‌های ویژه فرهنگی اقتصادی دارای پتانسیل ویژه‌ای ارزیابی و اضافه کرد: قم باید در این زمینه پیشگام و الگوی دیگر استانهای کشور باشد.

به گزارش مهر، وی بهره گیری از کمک دستگاه‌های مشاوره‌ای را در دستیابی به اقتصاد و توسعه پایدار بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: مطالعات گذشته می‌بایستی بررسی گردیده و پس از برطرف شدن نواقص در راستای اجرایی شدن آنها گام برداشته شود.

رضایی با اشاره به حمایت مجمع تشخیص مصلحت نظام از فعالیت‌های صورت گرفته در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: مجموعه دولت می‌بایستی در این زمینه پیشگام بوده و از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد.

تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند مشارکت و عزم ملی است

استاندار قم نیز در این جلسه اظهار داشت: با فعال شدن ستاد ویژه اقتصاد مقاومتی در استان، جلسات متعددی تشکیل و پیشنهادات نخبگان و فعالان حوزه‌های مختلف دریافت شده است.
وی تحقق اقتصاد مقاومتی را نیازمند مشارکت و عزم ملی دانست و افزود: برای تحقق این مهم باید ظرفیت‌های داخلی شناسایی و زمینه استفاده شایسته از آن‌ها را فراهم آورد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق صالحی منش در ادامه به تشریح وضعیت استان قم پس از انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و افزود: خوشبختانه در ماه‌های اخیر وفاق و همدلی خوبی در مجموعه‌های مختلف استان ایجاد شده است.

وی مشارکت حداکثری مردم و بخش خصوصی در دستیابی به اهداف توسعه را رویکرد مهم مدیریت استان برشمرد و گفت: برای پیشبرد برنامه‌های استان از نظرات مراجع معظم و همه صاحبنظران استفاده خواهیم کرد.
نماینده عالی دولت در استان با اشاره به تفاوت موجود در وظایف و اهداف دستگاه‌های مختلف تصریح کرد: با وجود این تفاوت، همهٔ مجموعه‌ها در راستای یک هدف و آن رشد و شکوفایی استان گام بر می‌دارند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٢-١٣٩٣, ٢١:٢٣

   

پر مبحث ترین ها