سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

همزمان با میلاد حضرت علی(ع)

همایش پدر آسمانی برای تجلیل از پدران شهدا در قم برگزار می‌شود

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم با اشاره به وجود سه هزار و 94 فرزند شهید در قم افزود: تعداد دختران شهدا در قم هزار و 504 نفر و تعداد پسران شهدا نیز هزار و 590 نفر هستند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم از برگزاری همایش پدرآسمانی برای تجلیل از پدران شهدا در این استان همزمان با میلاد حضرت علی(ه) خبر داد.

به گزارش مهر، سردار سید جواد هاشمی قبل از ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص برگزاری همایش بزرگ تجلیل از پدران آسمانی و فرزندان نخبه شاهد در سالروز میلاد امیرالمومنین(ع) بیان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران با حرکت جدی در عرصه اقتصادی و فرهنگی برنامه‌های جدیدی را پیش رو دارد.

وی ضمن تبریک میلاد حضرت علی(ع) افزود: امیرالمومنین(ع) آموزگار حکمت، عقل، رشد و نجات، شمشیر خدا و مدرس صبر و بازوی استقامت و پدری مهربان برای امت اسلام است.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم ضمن قدردانی از پدران شهدا افزود: پدر شهید با نان حلال و دسترنج خود، فرزندش را به ثمر رسانده است و عزم وی را در برابر استکبار قوی کرد.
وی ادامه داد: پدر شهید به جامعه آموخت که می‌تواند با اندیشه صدر اسلام در برابر ظلم بایستد.

سردار هاشمی اضافه کرد: پدر شهید با خدا پیوند زده و عشق به خدا بسته است و به انتظار محصول خون فرزندش نیست بلکه در انتظار آبیاری درخت اسلام است.
وی بیان کرد: در روز 13 رجب همزمان با میلاد حضرت علی(ع) به تکریم از خانواده شهدا به ویژه پدر شهدا پرداخته می‌شود، همچنین در چنین روزی در فرزندان نخبه شهدا تجلیل می‌شود.

1225 پدر شهید در قم

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم گفت: در استان قم نزدیک به هزار و 225 پدر شهید در قید حیات هستند.

وی بیان کرد: در همایش پدران آسمانی از پدران شهدایی که نام آنها علی، حیدر و مرتضی است که 84 نفر را شامل می‌شود، همچنین از پدر شهدایی که نام شهید آنها علی، حیدر و مرتضی است که 316 نفر هستند تجلیل می‌شود.

به گزارش مهر، هاشمی گفت: امروز استکبار جهانی می‌خواهد جوانان را با جنگ نرم در برابر اسلام قرار دهد اما امروزه فرزندان شاهد به ویژه جوانان خون پاک پدران و برادران خود را باید گرامی داشته و قداست و معنویت آن را حفظ کنند.
وی ادامه داد: جوانان امروز باید خود را به تقوا و دانش مسلط کنند و در شکوفایی جبهه‌ها بکوشند و خودکفایی اقتصادی را دنبال کنند.

3094 فرزند شهید در قم

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم با اشاره به وجود سه هزار و 94 فرزند شهید در قم افزود: تعداد دختران شهدا در قم هزار و 504 نفر و تعداد پسران شهدا نیز هزار و 590 نفر هستند.
وی ادامه داد: 287 نفر از فرزندان شهدای قم را فرزندان نخبه تشکیل می‌دهند.
سردار هاشمی بیان کرد: هزار و 838 نفر شهدای متأهل استان و هزار و 475 نفر شهدایی هستند که دارای فرزند بوده‌اند.

وی در خصوص برگزاری همایش تجلیل از فرزندان نخبه شهدا افزود: همایش پدران آسمانی صبح سه شنبه هفته جاری و مراسم تجلیل از فرزندان نخبه شهدا شامگاه سه شنبه در مدرسه عالی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود که این مراسم با سخنرانی آیت الله نوری همدانی همراه خواهد بود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم گفت: یادآوره شهدا به صورت محلی و استانی به صورت مرتب برگزار می‌شود اما متولی اصلی برگزاری یادواره شهدا بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم است.
وی افزود: تعداد شهدای استان که دارای پدر روحانی هستند 283 نفر و تعداد شهدایی که روحانی بودند نیز 383 نفر است.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٢-١٣٩٣, ١٧:٠٩

   

پر مبحث ترین ها